Jump to content

Jakie wybrać podłoże?

Jolcia
 Share

Recommended Posts

A więc tak. Przymierzam się do założenia akwarium 112l. Docelowo chciałabym tam mieć ładnie zielono i żeby pływał tam sobie harem Gurami dwuplamistych. Jakie wybrać podłoże, żeby rośliny stworzyły odpowiednie środowisko dla tych właśnie ryb? Ile kupić tego podłoża, żeby było w sam raz? Czytałam już tu gdzieś, że podłoże od żwiru najlepiej oddzielić moskitierą i żeby zachować odstęp podłoża od bocznych szyb tak z 3-4 cm. Planuję ciemne, najlepiej czarne podłoże. Znacie może coś godnego polecenia? Może jakiś link do odpowiedniego podłoża?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Jolka.

No więc ok. to powiedzmy, że kupię 3 worki tej "dwójki". Też mi się wydaje, że to czarne, jest tak naprawdę brązowe, no trudno. A na górę i tak chcę dać czarny żwir i oddzielić jedno od drugiego np. moskitierą, żeby potem przy sprzątaniu/wymianie mi się żwir ze starym podłożem nie mieszał...bo gdzieś czytałam, że to odżywcze podłoże tak do dwóch lat spełnia swoją rolę, no więc po upływie tego czasu trzeba będzie to wymienić, to lepiej żeby żwir był oddzielony od tego odżywczego podłoża... tak sobie myślę... :)