Skocz do zawartości

Proszę o rady


anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Piszę ponieważ mam problem z glonami. Od jakiegos czasu kombinuje co by tu zrobic ale dalej nic. Coś o akwarium :

 

Pojemność 100l

oświetlenie 2x24w + 2x18 (które ostatnio w ogóle nie włączam)

podłoże filtus floran start + piasek + ziemia na spód

filtr 500l/h wewnętrzny

nawożenie: co2 + makro/mikro lub sole/mikro jednak ostatnio nawet nie podawałem bo myślałem że cos pomoże

 

Teraz tak, co może być wina tych glonów ?? na poczatku świeciłem z 10h potem zmniejszylem tak do 8h, gdy nawoziłem to nigdy nadmiarowo. Wydaje mi się że to może być wina podłoża ponieważ na ziemie nie dałem zbyt dużo tego żwirku (okolo 3/4cm wysokości) Na glonach osiada się kurz..

 

Glony: nitkowate, nalot zielony na szybach, takie czarne kębki na kamieniach. Wode wymieniam i czyszczę filtr co tydzień, wody dolewam 35/45%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałbyś jakieś zdjęcie tego holendra, bo z takim podłożem, oświetleniem i nawożeniem to musisz mieć tam niezłą dżunglę...

 

gdy nawoziłem to nigdy nadmiarowo.

Oczywiście jesteś w stanie udowodnić to wynikami testów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jakieś mogę zrobić. oczywiście co2 z bimbrowni podaje ;/ Wydaje mi się że nie wlewam za dużo nawozów ponieważ jak np wskazane jest lać 5ml to ja daje 3ml, w metodzie EI tez nie podawałem tych 20ml tylko tak kolo 10ml i bimbrownia chodziła ciągle a jak spadało w niej ciśnienie to zmieniałem zacier. Testów nie posiadam :/ jedynie na PH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście co2 z bimbrowni podaje ;/ Wydaje mi się że nie wlewam za dużo nawozów ponieważ jak np wskazane jest lać 5ml to ja daje 3ml, w metodzie EI tez nie podawałem tych 20ml tylko tak kolo 10ml i bimbrownia chodziła ciągle a jak spadało w niej ciśnienie to zmieniałem zacier. Testów nie posiadam :/ jedynie na PH

 

 

Wysyłam zdjęcia jednak kiepskiej jakość niestety :/

http://imageshack.us/photo/my-images/24 ... 11004.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... 11006.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 11008.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/32 ... 26001.jpg/

 

Ostatnie zdjęcie całego akwarium pokazuje stan przed wczorajszą podmiana, roslinki troche mi powyciągały kiryski ale na to nie zwracajcie uwagi bo już to poprawiłem. Przepraszam za brudną szybę ale co chwile grzebie w akwarium i co chwile bym musiał czyścić szybę. Jak widać też mam spory problem ze ślimakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie wlewam za dużo nawozów ponieważ jak np wskazane jest lać 5ml to ja daje 3ml, w metodzie EI tez nie podawałem tych 20ml tylko tak kolo 10ml i bimbrownia chodziła ciągle a jak spadało w niej ciśnienie to zmieniałem zacier. Testów nie posiadam :/ jedynie na PH

 

Myślę, że masz rację: wydaje Ci się...

Podawanie nawozów jest wskazane gdy występują niedobory. Bez testów będzie ciężko ustalić których.

Poczytaj viewtopic.php?f=46&t=10218&st=0&sk=t&sd=a

I wyłącz napowietrzanie bo tylko sobie wytrącasz CO2 tymi bąbelkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc w identyfikacji,bo nieznam za bardzo rodzajów glonów itp.

Co to jest na trawkach,microsorium i tej roślince z grzałką w tle?

Microzorium to może od brakow żelaza?Zacząłem aplikowac żelazo Aqua Artu wieczorem po zgaszeniu światła,może to pomoże.

A ta inwazja na pozostałych co to jest i jak z tym walczyć?

 

Akwarium 45L

Oświetlenie T5 24w świecę 12h/24

Filtracja Eheim Aquaball gąbki + ceramika JBL

Nawozy: Aqua Art

Carbo rano

Classic ok godz 14

Ferro+ wieczorem po zgaszeniu światła

 

Podmiany co 7-8 dni po ok 10 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś ktos na ten temat??

Tylu znawców,a nik słowem nie jest w stanie sie wypowiedzieć.A może to taka nie pisana tradycja,że olewa się nowych użytkowników.Kilka razy pisałem i tylko raz została udzielona odpowiedz :zamieszany:

Ale z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glony to okrzemki, resztę sobie doczytaj.

 

Przestańcie lać te nawozy, bez opamiętania nie macie testów i nie wiece co lać, stosujecie metodę jak lać to wszystko, a nawet nie wiecie czego brakuj. Trzeba się zdecydować albo akwarium ht albo lt , podłoże marne, zatwardzające wodę , zawierające dużo krzemu, , oświetlenie marne , brak co2 , a nawożenie jak w holendrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...