Skocz do zawartości

Problemik ze slimakami


Rekomendowane odpowiedzi

to nie wyglada na młode ampularii. one są rozdzielnopłciowe a ikrę byś chyba zauważył, bo składana jest nad powierzchnia wody.

ale chyba też nie zatoczek (tym bardziej nie rozdętka). kupowałeś ostatnio jakieś nowe roślinki? na wszelki wypadek wyjmuj to z akwarium jeśli pojawią się następne, bo ślimacza plaga jest trudna do zwalczenia i lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie, chemia to szatan ;)

ampularia do akwa a te małe mordujemy albo do słoika z wodą, jak nie chcesz mordować.

ponawiam pytanie, czy sa jakieś nowe roslinki? (jesli tak, to wyjmij dokładnie umyj i do kwarantanny do innego zbiorniczka z wodą)

czy zauważyłeś kolejne? jeśli tak, to na razie wyławiaj cierpliwie. potem przyjdzie czas na pożyczanie bocji, marchewki gotowane i inne magiczne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc to dużo, powinieneś je wczesniej zauważyć jeśli byłyby przyniesione z roślinką. może na ampulari coś przyniosłeś...

ile sztuk znalazłeś do tej pory?

wyłącz na chwilę filtr i obejrzyj dokładnie szyby wszystkie. czy zauważasz jakąś ikrę na nich?

obejrzyj też pod tym kątem anubiasy jeśli masz albo inne rośliny z większymi liśćmi (od spodu). jeśli znajdziesz ikrę musisz ja szybko wyłowić (jeśli na roślinie to całą wyjmij).

nie wiem co to jest za gatunek ślimaka, ale z moich doświadczeń przy innych pospolitych gatunkach wynika że nie niszczą wcale roślin za szybko, więc bez paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam chemii. Polecam za to kupno ślimaka Antenome Helena. Jedynym minusem będzie to, że przy tym ślimaku nie przetrwają ci również ampularie... Ślimaki o których piszę, są prawdziwymi kanibalami ale same nie są łatwe do rozmnożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Mysia też sobie daje rade ale Wspaniałej idzie lepiej przynajmniej tak mi powiedzieli tylko nie wiem czy ich słuchać bo Mysia kosztuje 6zł a Wspaniała 16zł, czy nie chcą sobie nakręcić klienta

 

Edit:

Co prawda to prawda nie bardzo mam miejsce dla niej, może pomyśle o tym slimaku kanibalu bo jego też mają w sklepie i on kosztuje 8zł, a nie 16zł jak bocja

Jak się nazywa ten "Kanibal"?

 

slimak Antenome Helena

 

Edit:

 

Kupiłem jednak Bocje nie Wspaniałą ale Bocja lohachata (siatkowana) też ładna ale dorasta do mniejszych rozmiarów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...