Skocz do zawartości

Ile samców mieczyka do 25 samiczek


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam bawić się w rozmnażanie mieczyków. Zbiornik z nimi stoi już około 3 miesięcy większość mniejszych osobników i kilka samiczek większych ale jeszcze mają dużo przed sobą.

 

Rybki wzięte od wuja jako malutkie samiczek jest około 25 a samców wiadomo narobiło się 15.

 

Interesuje mnie ile samców zostawić na 25 pań. Ładnych samców których chciałbym zatrzymać by przekazywali sobie swoje geny było by z 5 sztuk z czego 2 są dość duże a jeden z tych dwóch już ma około 2 lat. Dadzą rade obsłużyć tyle dziewczyn?

 

 

 

mod.- Przeniosłam do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem tak:

25 samiczek=25 zbiorników na narybek co miesiąc (zbiorniki min 60 l ), u mnie mieczyk wydaje na świat co miesiąc ok 80-100 szt. narybku

Po miesiącu kolejne 25 zbiorników na narybek( bo średnio co miesiąc kocą) dlatego, że te już miesięczne mieczyki świeży narybek będą skubać, podgryzać, podjadać

Po kolejnym miesiącu kolejne 25 zbiorników na narybek, chociaż, bez tych zbiorników mogłoby się obyć jeżeli byś 1-2 miesięczne mieczyki przełożył do min 112-150 l w ilości ok 150-200 sztuk dł. rybki ok 1-2 cm, takich zbiorników potrzebowałbyś ok 8-10

Po 3-4 miesiącach zakładając, że rybki osiągną 3 cm długości możesz je sprzedać do zoologa, bo mniejszych nie biorą

Reasumując zostaw sobie 1 samiec, 2-3 samiczki i dokup min 4 akwa min 60 l najlepiej większe 112 l.

Z 2-3 samic dorosłych i tak od każdej będziesz miał miot co m-c po około 100 mieczy

Z trzech samic masz co miesiąc ok 300 sztuk narybku

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...