Skocz do zawartości

Pokarm roślinny


marcintr1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję dobrego pokarmu roslinnego dla otosków, glonojada i kirysków. Obecnie używam Hikari Algae Wafers i JBL Premium Spirulina. Chciałbym dołożyć przyklejane do szyb tabletki roślinne dla otosków. Algae wafers nie trzymają się szyby, może znacie jakieś pod tym względem lepsze? Chciałbym podawać rybom nieprzetworzone warzywa, ale nie wiem jakie, i w jaki sposób je przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to np. ugotować groch, marchew i delikatnie rozdrobnić :). Algae wafers to są tonące wafle więc się nie przyklejają. Pokarmy roślinne, które się przylepia to:

TetraTabiMin Tablets

TetraPlecoMin Tablets

Ja używam TetraWafelMix i jestem zadowolona wrzucam je one opadają na dno i rybcie się zajadają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom moje kirysy uwielbiają wafle jak karmię inne ryby to one też podpływają i się upominają o wafle :)). Jeden minus wafli to u mnie np. welon jak złapie to połknie, całego wafla niestety (tam daje dla glonka), a jak wrzucę dla kirysów (inne aqua) to też zdarza się, że skalar weźmie, ale odda hehe, a potem czasami zmienniaki plamiste jak znajdą to podkradają trochę więc wrzucam kilka i w różne miejsca :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję. A tabletki firmy sera, nadają się któreś do przyklejania? Znalazłem jeszcze info o podawaniu umytych i sparzonych kawałków jabłka, banana, cykorii, ogórka, liści mlecza. Moża ktoś ma doswiadczenia w podawaniu takich pokarmów (ile to trzymać w akwarium)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dziękuję ślicznie za podzielenie się doswiadczeniami :) Ponawiam pytanie o zastosowanie sparzonych kawałków jabłka, banana, cykorii, ogórka, liści mlecza. Moża ktoś ma doswiadczenia w podawaniu takich pokarmów (ile to trzymać w akwarium)?

 

Zdania w języku polskim zaczynamy od dużej litery.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie kiryski jedzą mrożony szpinak (neoni, jarzeńcy i prystelki zresztą też). Należy go poszatkować i dawać małymi dawkami bo może zanieczyścić wodę.

 

Temat na chwilę obecną zamykam. Jeśli jeszcze ktoś ma jakies uwagi, pisać pw.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...