Skocz do zawartości

jakie ryby? [200l]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam zamiar zalozyc akwa 200l. chce koniecznie brzanki rekinie i sumiki rekinie, poza tym mysle o bocji. nie wiem co do tego dobrac, mam akwa 45l a w nim mieczyki, gupiki, platke, neonki, kardynalki, kirysa, danio, zbrojnika. co znich moge przezucic do 200l bo chce zlikwidowac to mniejsze. sugestie na temat sprzetu i flory mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeść nie powinny, jak kupisz to będą małe ale... oba gatunki "rekinie" dorastają do pokaźnych rozmiarów i powinny być trzymane w stadach co nie bardzo pasuje do zbiornika 200 l.

Dodatkowo może gurami, molinezje, prętniki... Nie podałeś dotychczasowej ilości rybek, 200 l też ma swoje ograniczenia w ilości zwierząt ;) Przy doborze pamiętaj o tolerowanych parametrach wody i temperatury (kardynałki np. !!!) Jeśli myślałeś o Bocji wspaniałej to 3 sztuki mogły by być (chociaż wiele osób stwierdzi że 200 l to za mało) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze sa stadne, mysle ze tak po 3-4sztuki tych rybek, w 45l ilosciowo jest glupikow 25, kardynaukow 3, neonkow 8, 1 zbrojnik, 2 otosy, 1 platka, 3 danio, 1 kirys i parka mieczykow z mlodymi, ale ich jeszcze nie policzylam, bo sie chowaja w roslinkach. molinezje zlote kiedys mialam, to mi poustawialy wszystkie ryby w akwarium i wykonczyly wszystkie welonymieczyki sa troche spokojniejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do brzanek rekinich do sumikow rekinich nie mozna dac zadna rybe poniewaz sa to ryby agresywne....

co ty wygadujesz. wlasnie brzanki rekinie sa bardzo towarzyskie a sumiki rekinie owszem moga urzadzic sobie polowanie na mniejsze od siebie rybki ale nigdy nie na wieksze. to jest cecha charakterystyczna dla sumoksztaltnych, poza tym z tymi rybami duzo osob trzyma inne ryby, kosiarki, skalary, neonki, tylko ja chce wiedziec co jeszcze moge trzymac. chcialabym pozniej jeszcze brzanki sumatrzanskie, ale one sa agresywne, wiec napewno nie zbyt wczesnie je wpuszcze bo to bylby mord w bialy dzien:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumiki rekinie i brzanki rekinie nie należą do agresywnych ryb. Bardzo dobrze loosak, że wiesz o tym bo czasami posty niektórych mnie załamują. Do 200 litrów dała bym 3 sumiki rekinie i 4 brzanki rekinie. Moje maja po 2 lata i są w 200 litrowym akwarium i nie urosły większe niż 8 cm. Także wydaje mi się, że możesz je śmiało tam umieścić. Wielogatunkowe są to ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za mile slowo wilczyca, podoba mi sie twoja obsada. mam jeszcze pytanie, jakbym chciala wpuscic brzanki sumatrzanskie to z ktorych rybek bym musiala zrezygnowac i co dobrec do tego w tym momencie? ochywiscie "rekinki" musza zostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokup sobie 1 lub 3 sumy rekinie rosną dość duże choć to ryby stadne i radze ci 1 kup jeszcze kiryśniki z 5 szt tęczaki neonowe 8szt są piękne z 6 glonojadów 1 długonosa ciernistego 2 drewniaki z 5 bocj wspaniałych 5 kosiarek 2 barwniki prętniki 4szt. Mi by się takie akwa podobało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie 1 lub 3 sumy rekinie rosną dość duże choć to ryby stadne i radze ci 1 kup jeszcze kiryśniki z 5 szt tęczaki neonowe 8szt są piękne z 6 glonojadów 1 długonosa ciernistego 2 drewniaki z 5 bocj wspaniałych 5 kosiarek 2 barwniki prętniki 4szt. Mi by się takie akwa podobało .

 

Tak i jeszcze 8 duchów i 15 skalarów, czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o akwarystyce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...