Skocz do zawartości

Czy warto zakupić filtr Aquael Turbo 1100, czy Turbo 2000 ?


Fu-Fu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje zmienić filter na coś konkretniejszego, teraz posiadam jakis filtr za 40zł.

Mam akwarium 112l i myslałem nad Aquael Turbo Filter 1100, ale bardziej skłaniam sie do Aquael Turbo Filter 2000, bo boje się że 1100 nie wystarczy sugerując się wypowiedziami z innych źródeł. Auqa Szut 750 też brałęm pod uwage, alo jakoś nie jestem do niego przekonany. Filtr zewnętrzny kubełkowy odpada.

Posiadam 4 sumy, 3 Gurami, 3 Skalary, 2 Labeo, 4 Molkinezje i woda szybko sie brudzi i mentnieje.

Czy możecie coś doradzić odnośnie dobrego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głowice Turbo chyba nie są nic warte na moje.

 

Warto wziąść pod uwagę kaskade FZN-3

 

Ale jeżeli nie no to powiem ci że T-head 750 bedzie naprawdę dobrym rozwiązaniem.

 

Tylko 1 pojemnik nie wystarczy. Najlepiej jak byłby zbudowany z 3 segmentów lecz ostatecznie mozna założuć mu 2 pojemniczki. Na ceramika a na górze gąbka. Mam ten filtr w 100L przy obsadzie okolo 30 mieczów i jest skrecony na minimum. w wodzie żadnych fafrołów no i jest ładnie przezroczysta

 

Mam tam 2 pojemniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada odpada, bo mam juz jedna tez taką zwykłą, a więcej juz nie chce nacinać pokrywy gdybym wybierał FZN-3.

Gdybym sie decydował na Aqua Szut 750, to faktycznie dobrze było by go rozbudować, ale skąd wziąść dodatkowe pojemniczki i rurki do powiększenia? Na Allegro raczej nie ma szansy tego dokupić, a w sklepie pytałem i też nic z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada odpada, bo mam juz jedna tez taką zwykłą, a więcej juz nie chce nacinać pokrywy gdybym wybierał FZN-3.

Gdybym sie decydował na Aqua Szut 750, to faktycznie dobrze było by go rozbudować, ale skąd wziąść dodatkowe pojemniczki i rurki do powiększenia? Na Allegro raczej nie ma szansy tego dokupić, a w sklepie pytałem i też nic z tego

 

Oj oj miśku leniwy troche :D

 

 

http://allegro.pl/pojemnik-filtra-turbo ... 59481.html

 

Rurek nie potrzeba uważam że jest to głupie rozwiązanie jak są 2 pojemniki obok siebie lepiej jest mieć wszystko po kolei.

 

Pojemniczek wchodzi w pojemniczek i jest lalunia. Dziury się nie zatykają przy tych kubełkach także naprawde polecam. Sprawdzone przezemnie rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje zmienić filter na coś konkretniejszego, teraz posiadam jakis filtr za 40zł.

Mam akwarium 112l i myslałem nad Aquael Turbo Filter 1100, ale bardziej skłaniam sie do Aquael Turbo Filter 2000, bo boje się że 1100 nie wystarczy sugerując się wypowiedziami z innych źródeł. Auqa Szut 750 też brałęm pod uwage, alo jakoś nie jestem do niego przekonany. Filtr zewnętrzny kubełkowy odpada.

Posiadam 4 sumy, 3 Gurami, 3 Skalary, 2 Labeo, 4 Molkienezj :?: i woda szybko sie brudzi i mentnieje.

Czy możecie coś doradzić odnośnie dobrego filtra?

 

Taka obsada w 112l. co tu się dziwić że filtry siadają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Wiadomo, że każdy ma swoje zdanie, ale byłem dzisiaj w sklepie i akwarysta zamiast Aqua Szuta polecił mi Aquael Unifilter 750 z dioda UV. Znowu czytałem, że nie jest on polecany.

A jakie jest Twoje zdanie?

 

miałem go kiedyś. Ma tylko 2 malutkie cieńkie gąbeczki.

 

A kogoś ze sklepu akwarystycznego nie można nazywać akwarystą :D

 

Mówię po raz ostatno Aqua szut 750 + 2 kubełki ceramika + wata(lub gąbka) i bedziesz zadwolony :D koniec kropka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...