Skocz do zawartości

malusieńkie kiryski


nazoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj i dziś zaczęły mi się "wykluwać" kiryski spiżowe. kilka dni temu na szybie i liściach było pełno ikry, czym prędzej przeniosłem do kotnika :). i od wczoraj są efekty, szybkie niczym samolot - trzy, jak na razie, hasają po kotniku. A może być ich około 15tu. Wiem że większość może nie przeżyć.

I teraz pytanie, jak się opiekować takimi maluchami :) co im dawać jeść i od kiedy? wyczytałem, że po trzech dniach od wyklucia je karmimy artemią lub czymś innym, nie pamiętam nazwy.

Byłem w sklepie nie maja nic takiego nawet w dużych sklepach zoologicznych w marketach. Czy mogę im podawać zmieloną na pył karmę Vipan lub Tropical wysokoproteinowy??? po jutrze musze chyba je zacząć karmić żeby przeżyły a nic innego nie mam jak te w/w w płatkach. Proszę o szybką porade, odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy odchowasz je w kotniku przed tarłem dobrze mieć mniejsze akwarium dla narybku.

Podawaj drobno zmielone płatki (które masz) i gotowane żółtko (nie przesadź bo brudzi wodę)oraz jbl Pleco XXL i sera weels chips bardzo drobno zmielone.

Artemi nie podawałem,karmić zacząłem na drugi dzień po wykluciu i mają się dobrze,nie panikuj,zadbaj o dobre napowietrzanie.Nie podmieniaj za dużo wody narybek jest wrażliwy na skoki temperatury i ph (7-7.5) lepiej jest częściej podmieniać ale mniej np.10% co 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...