Skocz do zawartości

Wystrój akwarium dla krewetek


meyday1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam zamiar zrobić akwarium dla krewetek - 27 litrów, 30x30x30. W głowie narodził mi się pomysł akwarium z drobniutkim czarnym żwirkiem, czerwonymi kamulcami, kompletnie bez jakichkolwiek roślin, tylko liście dębu na dnie. Kryjówki na wylinkę stworzę z kamieni, ale czy brak roślin odbije się jakoś na krewetkach? Czytałem, że środowiskiem naturalnym niektórych kreweci są zbiorniki tylko z kamieniami i żwirkiem. I jeszcze jedno - jak wygląda sprawa glonów w takim akwarium? Wiem, że krewetki są glonożerne, ale czy wciągną te glony? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to krewecie lubią wcinać glonki, dlatego lepiej ich trochę mieć ;)

:zamieszany: Nie wiem kto chciałbym mieć glony.. Głupota.

 

ale czy brak roślin odbije się jakoś na krewetkach?

Czy ja wiem... Będzie im łyso :P

 

Wiem, że krewetki są glonożerne, ale czy wciągną te glony? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Hmm a czy mięsożerca je mięso?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to krewecie lubią wcinać glonki, dlatego lepiej ich trochę mieć ;)

:zamieszany: Nie wiem kto chciałbym mieć glony.. Głupota.

Jaka głupota. W małych ilościach to nieszkodliwe, a i dla krewetek lepiej bo mają dodatkowe pożywienie. A ich obecność nawet nie będzie zauważalna, bo krewecie je i tak zjedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsFeron tylko w jednym rodzaju akwariów nie ma glonów,a tak to każdy je ma w większej lub mniejszej ilości.

Roślinki,dobrze by było żebyś je miał w krewetkarium pomogą w jakimś stopniu pochłaniać związki azotowe i też dla oka ładniej to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...