Skocz do zawartości

Filtr FZN-1 a napowietrzanie


pelo99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w/w temacie. Chciałem zapytać jak się przedstawia sprawa napowietrzania wody tylko przy użyciu kaskady Aquael VersaMAX FZN-1 ?? Mój baniak to 60x30x30 - 54l. Baniak dopiero został zalany (2dni) i będzie sobie spokojnie dochodził przez tydzień może dwa. I teraz chciałem zapytać czy potrzebuję jeszcze jakiegoś "brzęczka" do napowietrzania wody czy FZN-1 wystarczy ?? Jeśli chodzi o obsadę to na dół prawdopodobnie kiryski panda lub pigmeje - 4szt, jakaś rybka ławicowa (razbora lub neon) - do 10szt, no i parka lub harem jakiejś ładnej rybki (kakdu?). Proszę o pomoc i wyrozumiałość - dopiero zaczynam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Da radę, jak będzie odkręcony na maxa. Jest dedykowany do zbiorników do 100l jednak osobiście dał bym FZN-2, trochę przykręcone i będziesz miał to samo co w 1, tyle że w 2 masz większe pojemniki na media filtracyjne, a to też ważne.

 

Co do wysokości filtra jak lubisz pluskanie to proponuję wyżej go ustawić. Z czasem może irytować, wtedy poziom wody podnosimy powyżej wylotu z kaskady. Falowanie wody jest prawie takie same, różnica jest tylko w dźwięku ("pluskaniu") i sile prądu wody w akwarium :)

 

Natlenia bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...