Jump to content

ciambor

Użytkownik
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About ciambor

 • Rank
  Małomówny
 1. ciambor

  obada do zbiornika 54 L

  Mam prawie identycznie w tym samym litrażu, jest git
 2. ciambor

  akwarium 54L 60x30x30

  Mam mały problem Miałem 9 neonek, wczoraj uzupełniłem moją obsadę o kolejne 6 neonek, 4 otoski, oraz dwie pielęgniczki ramireza (mam nadzieję że parka). Dziś zauważyłem że 3 neonki mają ponadgryzane płetwy ogonowe (jedna nie ma jej wcale) Najprawdopodobniej jest to trójka z tej 6tki nowych co dokupiłem. Teraz nie wiem czy to sprawka innych neonek czy może pielęgniczek? A może po prostu kupiłem już takie oskubane tylko że nie zauważyłem (jak kupowałem na giełdzie trochę blado wyglądały) - nie wiem... Czy te obgryzione płetwy ogonowe im odrosną?
 3. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  Nie zastosowałem tego wkładu węglowego. Tak jak napisał S'Sayan że stosuje się go przy "dezynfekcji" akwarium, można też przy starcie akwarium włożyć trochę węgla na parę dni ale ja to sobie odpuściłem. Z filtrem niestety mam inny problem: pierw przy zalewaniu filtra okazało się że oba zawory przeciekają - nie wiedziałem dlaczego ale w końcu po jakimś czasie doszedłem że oba są po prostu pęknięte (jakby były za mocno skręcone i pękły). Podłączyłem go bez zaworów, zalałem, uruchomiłem, odpowietrzyłem i znów niespodzianka - filtr pracuje strasznie głośno, buczy niemiłosiernie, trochę popracował ale w końcu go odłączyłem bo hałas jakby mi ktoś zamrażarkę sklepową* wstawił do pokoju - filtr jedzie na gwarancję * moja żona tak stwierdziła
 4. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  Zakupiłem Eheim 2213++ Czy kolejność wkładów zastosować taką jak w instrukcji, tj: EHEIM MECH, niebieska mata piankowa, EHEIM SUBSTRAT, biała włóknina z watą i na to włóknina z węglem?
 5. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  dzięki! co do tych plusów to: 2213 - brak wkładów 2213+ - podwójne zawory i wkład gąbkowy 2213++ - podwójne zawory i wkłady do filtracji mech.-biol.
 6. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  Dlatego myślę by kupić Eheim 2213++
 7. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  Dla dobrze dobranej obsady - nie. Mimo wszystko wolę kupić coś bardziej wydajnego, z myślą że kiedyś założę większy zbiornik
 8. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  Minikani nie przekonują mnie ze względu na tą ich pompke
 9. ciambor

  filtr zewn. do akwarium 54L

  @S'Sayan - wg Twojego przelicznika wychodzi że potrzebuję filtra o przepustowości 250L - nie za mało? za dużo nie pomogła
 10. Jako że nie miałem wcześniej styczności z filtrami zewnętrznymi (tylko z kaskadą FZN-1) mam prośbę o pomoc w wyborze filtra do akwarium 54L (60x30x30). Zależy mi by cicho pracował oraz wysokość podnoszenia wody miał min. 1,0m (wymiar od spodu szafki gdzie będzie stał filtr do górnej krawędzi akwarium). Cena ~300zł Po małym rozeznaniu w moje typy to: Eheim 2032 Ecco pro 130 Eheim Classic 2213 Filtr Tetratec EX-600 (NOWY TYP) (choć ten raczej odpada bo wysokość podnoszenia =0,81m) JBL CristalProfi e701 GREENLINE Nie są "za mocne" do takiego litrażu? Może coś innego godnego polecenia?
 11. ciambor

  Filtr FZN-1 a napowietrzanie

  Podłącze się do tematu (kompletuję nowy zbiornik i będzie taki sam jak autora tego wątku) pytanie czy ten filtr FZN-1 wystarczy na takie akwarium? Bo zostanie mi taki filtr z likwidowanej właśnie kostki 30L:)
 12. ciambor

  akwarium 54L 60x30x30

  A jakaś alternatywa dla tej obsady?
 13. ciambor

  akwarium 54L 60x30x30

  ^^ Nie rozkopią mi dna?
 14. ciambor

  akwarium 54L 60x30x30

  Witam Zakładam nowe akwarium (tak jak w temacie). Będzie ono odkryte, oświetlenie 24W, podłoże ASII czarne, w częsci akwarium chcę stworzyć trawnik z eleocharis parvula. Mam prośbę o propozycje co do obsady, na pewno jakaś nieduża ławica (myślę że neonki), ale co do tego? Chciałbym jakieś rybki do "sprzątania" i parkę pielęgniczek - tylko coś co nie przeora mi podłoża i nie wykopie tej parvuli.
 15. ciambor

  20l

  Czy przy tak dużym świetle nie masz problemów z glonami? Stosujesz jakieś nawozy?
×