Skocz do zawartości

Hemiantus


kali555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Wszystkim

 

Słuchajcie, kupiłem ostatnio Hemiantusa i zaczął zrzucać listki, nie wiem co się dzieje. W akwarium jest dużo masy roślinnej (głównie moczarka), cryptokoryna nana (też sporo). Ph wody 7,5 do 8,0. Nawożę CO2 (bimbrownia) , plus Easy Carbo 3ml dziennie, plus sole : potas 20 ppm tygodniowo, żelazo 0,15 ppm. Oświetlenie 0,41 W/L.

Jednym słowem Hemiantus u mnie się sypie. Myślałem, że może to być spowodowane przez dużą ilość moczarki,która rośnie jak szalona, a i cryptokoryna ma się dobrze.

 

Obsada:

3 kiryski spiżowe

2 zbrojnik

8 mieczyk - 6 samic, 2 samce

 

Macie jakieś opcje z czego to może wynikać? Hemiantus się wybarwia (młode liście są zielone). Nie wiem, może za wcześnie na prognozowanie co jest nie tak. Możliwe, że to zmiana warunków uprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie powiem ci tak ze większość kryptokoryn to chwasty i szybko niszczą rośliny do okoła siebie ponieważ jej system korzeniowy rozrasta się w podłożu po całym akwa i podbiera pożywienie.Dlatego mniej wytrzymałe gatunki obumierają. Sądze że to może być to.

Wywal te Kryptokoryny kup gliniane kulki wsadź je w podłoże,easy carbo raz dziennie 1ml na 50l wody do tego dobre oświetlenie i bedzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie chciałam zakładać nowego tematu. Mój problem dotyczy Hemiantusa właśnie... Roślinka od pewnego czasu podwija liście :( co może być tego przyczyną?? Dodam, że nawożę Fe

W Nocy na TVN'ie chodzi taki program, nie pamiętam tytułu ale jest w nim "Wróżbita Maciej" - on kompleksowo wyjaśni przyczynę problemu.

 

My mimo całej dobrej woli, bez informacji o akwarium tego nie określimy. Może światło, może nawozy, może CO2 - wykluczyłbym jedynie podłoże, bo ta roślina mało co ciągnie poprzez system korzeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy 0,4W/litr nie ma żadnych szans na prawidłowy rozwój. Druga sprawa to podłoże. Bez żyznego podłoża nie ma co marzyć o uprawie tej roślinki. Więc wszystkiego rodzaju żwirki i jałowe wierzchnie warstwy podłoża (np. jbl manado) odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...