Skocz do zawartości

Wszystko mi gnije!!


Kałasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem wszytsko w moim 72l mi gnije np wziolem roslinke do moje akwarium z akwarium mojego taty i aby wlozylem na 2 dzien patrze a tu prawie cala zgniata wziolem szybko wlozylem do akwarium mojego taty i na drugi dzien wszystkie listki wypuscila a muj tata mo piasek jako podloze a ja mam jbl manado swiece caly czas naworze a one aby gnija...prosze o pomoc mam 2 rosliny i prawie cale zgnily jak mam akwarium od miesiaca to jeszcze ani 1 listka nie wypuscily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego regionu Polski jesteś? Bo ciekawego języka używasz.

Moim zdaniem jest tak...na świecie jest dobro i zło. Twoje akwarium to zło (wszystko co zielone to umiera), a akwarium taty to dobro(zgniła roślina przez noc ożywa i wyrastają jej nowe liście). Po prostu w swoim akwarium rządzą jakieś złe moce, a w akwarium Twojego taty aniołki pływają.

 

Taka moja teoria... :zamieszany: Jeśli podasz podstawowe informacje o akwarium to może komuś uda się obalić moją teorię.

 

 

Ba... może sam nawet zmienię zdanie o tym co tam w twoim akwarium zaszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. przepraszam za ortografie ale się śpieszyłem żeby napisać ten post aby zauważyłem rośliny.

Po 2. parametrów nie znam wiem tylke że mam 21.C bo narazie nie mam rybek i wyłączyłem grzałke.

Po 3 Używam nawozu w płynie Aqua Plant czy coś takiego,świetlówka T5 18W świece jakies 5h dziennie.

Po 4 dodam że mój tata ma zwykły piach a ja mam JBL Manado to chyba mam coś lepszego.

Po 5 filtr chodzi 24h/doba to tak Cabomba rośnie tak że dół gnije góra rośnie.. i cryptohoryna(nie wiem jak to sie pisze) cały czas jest jedna i ta sama ani 1 listka nie wypuściła i zaczyna podgniwać Więc oco wkońcu chodzi :?::?::?::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po 2. parametrów nie znam wiem tylko że mam 21.C bo na razie nie mam rybek i wyłączyłem grzałkę.

Lepiej znać parametry chociaż może zastosuj te paskowe testy jak nie chcesz inwestować w kropelkowe.

Nie wyłączaj grzałki ustaw ją na ok 25-28 i niech chodzi. Rośliny też mają wymagania temperaturowe.

 

Po 3 Używam nawozu w płynie Aqua Plant czy coś takiego,świetlówka T5 18W świece jakies 5h dziennie.

Tak jak Kolega po fachu/ przedmówca mówił stopniowo zwiększaj czas świecenia do 10h, oraz chciałem nadmienić, że mówisz o 72l akwa a masz 18W to przypada jakieś 0,2W/l to b.mało.

W standardowych pokrywach jest coś pomiędzy 0,3-0,4. Przydała by się jeszcze jedna świetlówka ale 18 da już wynik 0,5 i nie wiem czy nie trzeba będzie co2 jakaś bimbrownia.

 

Po 4 dodam że mój tata ma zwykły piach a ja mam JBL Manado to chyba mam coś lepszego.

Tak to coś lepszego od piachu i żwiru ;) ale nie ma żadnych właściwości jak byś miał pod tym jakiś substrat to by było coś super dla roślin. Manado to jak żwir tylko drobny i porowaty. Nie wiem mam na razie go w workach zamierzam włożyć do 280 ale mam taką opinię o nim. Pod nim będzie aquabasis JBL

 

No i chyba to na tyle... powalczyć z oświetleniem i parametry wody zaprezentować to pomożemy dalej w tym temacie jak by się nie polepszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawoź dobry.

U mnie w akwa po tygodniu podawania rośliny mega wzrosły.

Problemem prawdopodobnie jest słabe światło (18W na 72l) i świecenie (tylko 5h)

 

Zwiększ czas świecenia do 10 h ale stopniowo nie od razu,co kilka dni o jedną zwiększaj.

Zwiększyć czas świecenia oczywiście trzeba i tak jak napisał kolega wyżej.

Jeśli nagle zacząłbyś świecić, więcej to glony mogłyby się pokazać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...