Skocz do zawartości

Filtr własnej roboty (?)


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja tez mam zamiar robic filtr ale kubelkowy.

bede wzorowac sie na tych filmach

STRASZNE - facet nawalił jakichś myjek do wiaderka i udaje, że ma dobry filtr.

A te rury na zewnątrz - TRAGEDIA !! Akwarium powinno ładnie wyglądać a nie być orurowane jak bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja tez mam zamiar robic filtr ale kubelkowy.

bede wzorowac sie na tych filmach

STRASZNE - facet nawalił jakichś myjek do wiaderka i udaje, że ma dobry filtr.

A te rury na zewnątrz - TRAGEDIA !! Akwarium powinno ładnie wyglądać a nie być orurowane jak bojler.

powiem ci ze te gabki to nie taki zly pomysl, zeby tylko nie wydzielaly nic szkodliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W zasadzie najlepiej jak zamiast długiej rurki jest jej tylko kawałeczek a reszta kanału zasysającego wodę jest po porostu w gąbce - dziura w gąbce (oczywiście nie na wylot).

Prawdę mówiąc wystarczy sama gąbka (te rurki są w zasadzie po to oby przymocować tam wężyk i przyssawkę)

nie zgodzę się.

wydaje mi się że lepiej żeby ta rurka która idzie z gąbki była jak najdłuższa -> wtedy pęcherzyki powietrza będą przez nią wypierały więcej wody-> jesli jest za krótka wtedy ta energia chyba się rozprasza i nic nie ciągnie.

 

Przez pierwsze kilka lat używałem takiego filtra na moje 72l i działało -> miałem taki stary szklany który wodę wylewał ponad lustro-> łatwo można było wtedy zaobserwować czy "dobrze ciągnie"

z tego co pamiętam jak się dało za dużo powietrza to jego wydajność spadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zasadzie najlepiej jak zamiast długiej rurki jest jej tylko kawałeczek a reszta kanału zasysającego wodę jest po porostu w gąbce - dziura w gąbce (oczywiście nie na wylot).

Prawdę mówiąc wystarczy sama gąbka (te rurki są w zasadzie po to oby przymocować tam wężyk i przyssawkę)

nie zgodzę się.

wydaje mi się że lepiej żeby ta rurka która idzie z gąbki była jak najdłuższa -> wtedy pęcherzyki powietrza będą przez nią wypierały więcej wody-> jesli jest za krótka wtedy ta energia chyba się rozprasza i nic nie ciągnie.

 

Przez pierwsze kilka lat używałem takiego filtra na moje 72l i działało -> miałem taki stary szklany który wodę wylewał ponad lustro-> łatwo można było wtedy zaobserwować czy "dobrze ciągnie"

z tego co pamiętam jak się dało za dużo powietrza to jego wydajność spadała

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś - chodzi mi o rurkę, nie o wężyk. Wężyk jak najbardziej jak najgłębiej a dziura w gąbce będzie tym "tunelem" zasysającym wodę. Oczywiście im dłuższy ten "tunel" tym lepiej ciągnie. Długa rurka ponad gąbkę pewnie też zwiększa ciąg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie rozumiemy -> w dziure w gąbce wkłada cię rurkę która ma wychodzić wg nad powierzchnię wody. Do rurki tuż przed gąbką dajemy wężyk z powietrzem. woda przesącza się przez gąbke gdzie bakterie robią swoje a powietrze "wyciska" ją do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie rozumiemy -> w dziure w gąbce wkłada cię rurkę która ma wychodzić wg nad powierzchnię wody. Do rurki tuż przed gąbką dajemy wężyk z powietrzem. woda przesącza się przez gąbke gdzie bakterie robią swoje a powietrze "wyciska" ją do góry.

Tak ale są też takie filtry nawet bez rurki - powietrze wylatuje przez taki komin - kawałek plastiku wetknięty na wylocie gąbki.

Tak więc są różne wersie tego typu filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Proszę bardzo dla wszystkich projekt z książki pt."majsterkowanie dla wszystkich" Jerzego Pietrzyka.

 

Oto zeskanowane strony projektu pt."Filtr do akwarium"

post-2650-13685157311617_thumb.jpg

 

post-2650-13685157312025_thumb.jpg

 

post-2650-13685157312716_thumb.jpg

 

Jeżeli ktoś chce mogę zeskanować jakieś projekty, gdyż w tej książce można zrobić akwarium i cały sprzęt samemu :)

 

Przepraszam z góry za duże wymiary obrazka ale jakoś inaczej nie dałem rady wtedy by niektóre rzeczy mogłyby być mniej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączę do grona forumowiczów mających kiedyś taki sprzęt.

Moim zdaniem mija sie z celem robienie takiego napędu dla wody.

Głośny,mało wydajny,trudniejszy do zamaskowania...

W czasach kiedy niezależna pompka kosztuje ok 30zl opłaca sie dołożyć,mieć ciszę i lepszą wdajność.

Ale jeśli kolega odpali zestaw to czekam na wrażenia;)

Za z niewykorzystanego brzęczka można rzowic niezły odmulacz,powiedział bym nawet przetrząsacz dna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...