Skocz do zawartości

Uwaga - "data śmierci", czyli nie daj się oszukać!


Atreyu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Temat powstaje jako moja własna krucjata przeciwko ludzkiej głupocie i naiwności. Od pewnego czasu, mamy na forum, jak pewnie widzicie, problemy z osobą spamującą nam pewnymi linkami. Linki prowadzą do różnorakich testów, w tym związanych z nowotworami, ogólnie sprowadza się to do odpowiedzi na pytanie "kiedy umrzesz". Po wypełnieniu ankiety, aby uzyskać wyniki, należy wysłać SMS pod numer:

 

92525

 

Koszt wysłania SMSa to ponad 30zł! Nie jest to nigdzie wypunktowane na tamtej stronie!

 

Dlaczego o tym piszę? Skoro komuś chce się zakładać nowe konta i spamować tymi linkami, to znaczy że znajdują się ciołki które dają się na to nabrać. Przestrzegam przed takimi rzeczami. Jednocześnie informuję, że zarząd superakwarium dokonuje wszelkich starań, abyście tych linków nie widzieli. Blokujemy je i usuwamy na bieżąco, zwykle w ciągu kilku minut. Nawet przed chwilą usuwałem jednego. Zapewniam też że zapisujemy wszystkie dane, w tym adresy IP spamujących osób. Umieszczanie takich reklam łamie regulamin forum superakwarium.pl, a sam proceder - dość dobrze znany - łamie prawo karne i jest po prostu nielegalny. W razie konieczności udostępnimy odpowiednim organom wszystkie dane potrzebne do lokalizacji tych moralnych hien i cwaniaczków.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie dać bana na IP? Nawet przy zmiennym taka osoba nie będzie miała dostępu do forum.

Jak nie będzie miała, skoro IP zmienne się zmienia, a ban jest na konkretny adres?
Można dać ,,globala'', nie wiem jak to działa itd. ale coś znalazłem informację wygrzebaną z wypowiedzi adminów z gry plemiona, że na zmienne IP też są metody. Nie wiem niestety jak to dokładnie działa.

Oczywiście, może to być także kilka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku to blokowanie całej sieci np. neostrady lub blueconnect. Gdyby to była osiedlówka z kilkoma userami to ok, ale blokowanie takich zakresów, poblokuje też inne niewinne osoby. Gdyby się dało, to rozwiązalibyśmy to w ten sposób.

 

PS: Kolejny kwiatek. Dowiedziałem się że po jednym SMS-ie, żeby zobaczyć wynik testu trzeba wysłać następny. Czyli 60zł od nas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak wielki obszar blokuje się w ten sposób, ale z tego co wiem, podłączenia userów nie są tak wielkie na jedną magistralę, ponieważ później są duże kłopoty w ,,godzinach szczytu''.

Cóż, ja jeszcze nie trafiłem na ten link na tym forum, ale w innych miejscach tak, nawet rozwiązałem test... zabawa zabawą, fajnie było... ale koszt mnie przeraził, nawet 1.22 bym się wahał wydać :D Wyjdzie, że umrę w wieku 87 lat i 6 miesięcy, z radości wyjdę na spacer i mnie samochód przejedzie... takie realia.

 

No to gratulować adminom, dobrej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem jak to jest z tymi banami na IP. Podobno jest jeszcze coś takiego na ban na adres e-mail. Gość nie będzie mógł się rejestrować używając danega maila. Tylko, że wystarczy, że maila zmieni :roll:

Miało by to sens...ale niestety nie ma, bo na jednym mailu, nie założysz kilku kont. Do każdego nowego konta, potrzebny jest nowy mail tak czy siak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu testy to zło.

Mój brat natkną się kiedyś na test typu "jak będzie wyglądało wasze dziecko" Zapłacił za sms chyba 80 gr to jeszcze OK. Ale po tygodniu sprawdza stan konta a tam pusto, mimo tego, że praktycznie nigdzie nie dzwonił.

Okazało się, że gdzieś tam w regulaminie tego testu było napisane, że za aktywowanie usługi pobierają z konta CODZIENNIE po 2,50 zł.

Trzeba pamiętać, że te testy są po to, by zarobić a ludzie kombinują jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu testy to zło.

Mój brat natkną się kiedyś na test typu "jak będzie wyglądało wasze dziecko" Zapłacił za sms chyba 80 gr to jeszcze OK. Ale po tygodniu sprawdza stan konta a tam pusto, mimo tego, że praktycznie nigdzie nie dzwonił.

Okazało się, że gdzieś tam w regulaminie tego testu było napisane, że za aktywowanie usługi pobierają z konta CODZIENNIE po 2,50 zł.

Trzeba pamiętać, że te testy są po to, by zarobić a ludzie kombinują jak się da.

Trwa to aż nie urodzi się dziecko ^^

Na poważnie. W pierwszych klasach szkoły podstawowej uczymy się czytać - to czemu w takim razie nie czytamy !? lenistwo i tu jest problem. A później każdy ola Boga ja nie wiedziałem :zamieszany: .

A bardzo dużo czeka w życiu haczyków, np: sprawdźcie sobie czym różni się zadatek od zaliczki to zrozumiecie jak można łatwo ludzi w jajo robić... oczywiście wszystko zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Prosty przykład?

Ostatnio na aledrogo była aukcja.

 

Coś w stylu:

"Sprzedam mercedesa S-klasse. 6.0l 12 cylindrów, pełen wypas...itp itd. Licytujecie jedynie zdjęcie tego samochodu. Nie był bity, garażowany, jestem pierwszym właścicielem. Proszę uważnie przeczytać opis aukcji, nie odwołuję ofert. "

 

Oczywiście opis na stronę, fotki auta. Ale mało kto przeczytał cały opis jednak. Koleś sprzedawał zdjęcie mercedesa. Nie auto. Kwoty tam szły w dziesiątki tysięcy pln.

 

Co zrobi ten kto wygrał aukcję? Będzie musiał zapłacić, nawet do sądu nie ma po co iść. Opis aukcji był jasny.

 

 

O co się rozchodzi?

O czytanie a nie klikanie: dalej, dalej, dalej.

 

Kolejny przykład?

Czemu "muli" kompa?

Bo najczęściej jak coś instalujecie to nie czytacie co. Dalej...dalej...dalej...no już, działaj....dalej. A tam są zaznaczone opcje: dodaj skrót, dodaj do pasku startu, dodaj do nk, dodaj do fb, dodaj na redtuba, dodaj sąsiadowi do ogródka, zainstaluj też to... i to... .

Zaśmieca to tylko kompa i tyle.

Czyta to ktoś przy instalacji czegoś nowego?

Nie , bo po co przecież. A potem słyszy admin, ja lub któryś mod: bo ja się zalogować nie mogę, bo zdjęć na forum nie widzę itp.

Dla mnie sprawa jest prosta: nie czytałeś dokładnie. Nie patrzyłeś co tam jest tylko dawałeś: dalej...dalej..wyślij? To płać w ten czy inny sposób.

 

Czytał ktoś regulamin podczas rejestracji?

Nikt.

Każdy tylko: zgadzam się. I tyle.

 

A może tam jest napisane:

"Zobowiązuję się do przesłania odpowiednika średniej krajowej przynajmniej raz w roku, aż do czasu mojej śmierci"

 

Hmm??

 

I co wtedy?

Przecież kliknęliście: zgadzam się.

 

 

Co zrobicie wtedy? Sąd Was wyśmieje. Na policję nie ma co iść. Nic tylko do pracy i systematycznie do rok wysyłać pieniądze.

 

Mylę się w jakimś momencie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahead, no niby się nie mylisz, no ale wiele osób czyta, ale gdzieś coś jest sprytnie ukryte, a często jest kilkadziesiąt stron do przeczytania małym druczkiem... i co wtedy...

Do mnie przychodził sms co kilka dni ,,Czy ten numer (mój numer) należy Pana/Pani? Odpisz TAK, a coś tam coś tam...'', no i odpisałem ,,NIE'', bo był darmowy... cóż, nic się nie stało z kosztami, ale miałem tych smsów po 5-8 na dzień!

Teraz jest wiele sposobów, żeby zyskać dzięki nie uwadze drugiego człowieka. Przykładem są nawet sklepy zoologiczne, które wciskają nam kule, czy małe akwaria, a do nich dziesiątki rybek, które nawet w sporych zbiornikach, nie czuły by się komfortowo.

 

Śmiejcie się z regulaminu tego forum... ale może jednak warto go teraz szybko przejrzeć.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Widzisz.

Sam nie czytasz :P

 

Ja jestem ahaed, a tego ahead-a to ja nie znam. To ktoś nowy tutaj? Bo co chwilę ktoś o nim wspomina a jeszcze jego posta nie widziałem :P

 

A niby takie proste się wydawało, prawda? ;)

 

Edit:

w regulaminie jest jasne: Za przekręcenie nick-a wpłata 100pln na konto pokrzywdzonego.

 

:D:D

 

Jest tak czy nie?

 

:D

 

I teraz trochę spokoju na forum. Każdy się zabrał za czytanie regulaminu :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie czytałem, byłem coś zjeść... :P

Po prostu mała literówka, szybko piszę i wcisnęło mi się najpierw nie ta litera.

 

Wszystko jest proste, nie ma rzeczy nie możliwych.

Ale wiesz że zgodnie z regulaminie za przekręcenie nicka wisisz ahaedowi 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie czytałem, byłem coś zjeść... :P

Po prostu mała literówka, szybko piszę i wcisnęło mi się najpierw nie ta litera.

 

Wszystko jest proste, nie ma rzeczy nie możliwych.

Ale wiesz że zgodnie z regulaminie za przekręcenie nicka wisisz ahaedowi 100 zł.
Niee... Ahead źle przeczytał :D za przekręcenie on mi płaci 100 zł :D

 

P.S. Teraz już 200 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych klasach szkoły podstawowej uczymy się czytać - to czemu w takim razie nie czytamy !?

Spoko, ale gorzej że tam cena usługi nie jest nigdzie napisana, nie widziałem żadnego regulaminu, nawet sprawdzałem czy nie stworzyli np. czegoś białego na białym tle. :zamieszany:

Nic nie znalazłem, więc nawet jeśli coś jest jest, to tak ukryte, że osoba zajmująca się testem tego nie znajdzie tym bardziej.

 

Gdyby to był jeszcze numer zaczynający się od 79xx - to by ludzie jeszcze sami się domyślili ile to kosztuje. Zresztą nawet po to są te numery, gdzie druga cyfra określa przybliżony koszt wiadomości. Ale ale numery 92xxx nie są jakoś powszechnie znane. A że trzeba takie wysłać 2 i kosztują razem ponad 60zł... :evil:

 

Tutaj ludzka głupota, sięga dalej. Nie oceniam - jak ktoś myśli że prosty algorytm określi mu datę śmierci to spoko, gorzej gdy ktoś nie znając ceny wysyła te sms-y.

Pojawiła się wypowiedź o smsach przychodzących z różnych konkursów. Teraz to się zmieniło, ponoć musi być podana cena sms-a i choć link do regulaminu... ale mało mnie to obchodzi. Kupowałem niedawno telefon, w nowej sieci, to się mnie spytali czy chce blokować smsy tego typu, usługa darmowa, mam spokój. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak jak mówisz, ceny sms-ów są pisane najczęściej na dole strony w kolorze tła. Parę dni temu dostałem ciekawą wiadomość na e-mail'a, ile warte będzie me ciało po śmierci. No po prostu, żenada. Tutaj daję mini poradnik:

 

70xx(x) – koszt SMS wynosi 0,50 zł plus VAT (0,61 z VAT)

 

71xx(x) – koszt SMS wynosi 1 zł plus VAT (1,22 z VAT)

72xx(x) – koszt SMS wynosi 2 zł plus VAT (2,44 z VAT)

73xx(x) – koszt SMS wynosi 3 zł plus VAT (3,66 z VAT)

74xx(x) – koszt SMS wynosi 4 zł plus VAT (4,88 z VAT)

75xx(x) – koszt SMS wynosi 5 zł plus VAT (6,10 z VAT)

76xx(x) – koszt SMS wynosi 6 zł plus VAT (7,32 z VAT)

77xx(x) – koszt SMS wynosi 7 zł plus VAT (8,54 z VAT)

78xx(x) – koszt SMS wynosi 8 zł plus VAT (9,76 z VAT)

79xx(x) – koszt SMS wynosi 9 zł plus VAT (10,98 z VAT)

 

910xx(x) – koszt SMS wynosi 10 zł plus VAT (12,20 z VAT)

911xx(x) – koszt SMS wynosi 11 zł plus VAT (13,42 z VAT)

912xx(x) – koszt SMS wynosi 12 zł plus VAT (14,64 z VAT)

913xx(x) – koszt SMS wynosi 13 zł plus VAT (15,86 z VAT)

914xx(x) – koszt SMS wynosi 14 zł plus VAT (17,08 z VAT)

915xx(x) – koszt SMS wynosi 15 zł plus VAT (18,30 z VAT)

916xx(x) – koszt SMS wynosi 16 zł plus VAT (19,52 z VAT)

917xx(x) – koszt SMS wynosi 17 zł plus VAT (20,74 z VAT)

918xx(x) – koszt SMS wynosi 18 zł plus VAT (21,96 z VAT)

919xx(x) – koszt SMS wynosi 19 zł plus VAT (23,18 z VAT)

920xx(x) – koszt SMS wynosi 20 zł plus VAT (24,40 z VAT)

925xx(x) – koszt SMS wynosi 25 zł plus VAT (30,50 z VAT)

935xx(x) – koszt SMS wynosi 35 zł plus VAT (42,70 z VAT)

Oraz:

 

Dołączona grafika

Można więc rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...