Skocz do zawartości

450l - pytania


JamZim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w przyszłości zakupić takie akwarium razem z szafką

http://allegro.pl/akwarium-450l-comfor-szafka-pok-alu-gratis-i1810331186.html.

Z oświetleniem 4x T5 54w. Tylko w pokrywie są 2 klapy do otwierania i ta druga belka na 2x 54w t5 chyba jest pod tymi klapami.

I nie wiem czy ta druga belka nie będzie mi przeszkadzać w pielęgnacji zbiornika który jest dość duży. Jeśli będzie to problem w pielęgnacji zbiornika z 2 belkami, to czy gdybym kupił ten zestaw z standardowym oświetleniem bez dopłaty 2x 36w T8, to istnieją takie świetlówki które mają po 100w każda, żebym mógł takie 2 zainstalować w jednej belce?

 

Drugie pytanie to czy filtr Tetra Tec Ex 1200 wystarczy do 450l? Czy będzie potrzebny jakiś mechanik czy coś w tym stylu?

Trzecie pytanie to czy 2x grzałka AquaEl AQ-200 Watt wystarczy do 450l?

 

W tym zbiorniku będę miał zamiar trzymać od 4-6 paletek, 4-6 zbrojników niebieskich i może neonki czerwone czego nie jestem pewien.

 

Jeśli to akwarium w ogóle powstanie to najwcześniej za 4-6 miesięcy (po malowaniu mieszkania) do tego czasu zdążę się wiele nauczyć o paletkach i na pewno przeczytam parę książek o dyskowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie 4x54 jest najmocniejsze tj. 0,48W/l tu jest większy wybór roślin

oświetlenie 4x36 jest minimalne tj. 0,36w/l

zawsze jest tak że jak dokładasz oświetlenie że są plusy i minusy , napisz do sprzedawcy żeby zrobił tobie zdjęcie jak to wygląda z otwartumi pokrywami

ze świetłowkami jest tak że długości są przypiwane do mocy np. 80Watowa ma długość 150cm

filtr da rade dla poleprzenia zawsze możesz dać drugi jako np. mechanik

grzałki dwie sztuki palety nie znoszą spadku temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mocniejsze oświetlenie tym lepiej, no przynajmniej w granicach rozsądku. Jest to fabryczny produkt, myślę ze nic tam nie przeszkadzało. A nawet jeśli to nie jest taki problem pokrywę można zdjąć.

Co to filtra powinien dać rade, ale jeżeli miał byś ochotę na więcej mógł byś go przerobić tylko na biologiczny a na mechanika dokupić coś.

Grzałki 2x200w rozmieszczone po rogach też powinny wystarczyć, zwłaszcza że zbiornik będzie mieć pokrywę i ubytki ciepła będą znacznie mniejsze. A świetlówki dodatkowo jeszcze przyczynią sie do ogrzania wody. Nie wiadomo czy niebedziesz potrzebować jeszcze systemu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...