Skocz do zawartości

Koszta utrzymania akwarium.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Piszę do was z zapytaniem czy 0,75gr/kWH to jest dużo bo z tego co czytałem w necie to średnio 45gr/kWH więc trochę różnicy jest. Czy ta różnica wynika z tego, że mam jeszcze prąd budowlany?

 

 

 

Ile wy +/- płacicie za utrzymanie akwarium o objętości 200l jeśli macie takowe?

 

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to przeliczyć. Ja liczyłem dla siebie 112 i 25 litrów, nie liczyłem innych rzeczy, to za prąd mi wychodziło kilkanaście zł, w sensie te niższe granice kilkunastu.

Ogółem musiałbyś pogadać ze swoim dostawcą prądu, ponieważ oni mają różne stawki i pierwsze słyszę coś takiego jak ,,prąd budowlany'' xD no ale dobra, może i jest coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pracuję w tej branży... po prostu to słyszałem pod inną nazwą. Ale coś drogo i tak jest. Ale praktycznie, nei zauważasz tych kosztów. a w ogóle.. to teraz myśląc, to chyba jednak mi wychodzi coś koło 2-3 zł na miesiąc, a tamto to na dłuższą skalę. Zamotałem się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem musiałbyś pogadać ze swoim dostawcą prądu, ponieważ oni mają różne stawki i pierwsze słyszę coś takiego jak ,,prąd budowlany'' xD no ale dobra, może i jest coś takiego.

A jadnak coś takiego jest.

Przy budowie domu betoniary używają właśnie tego prądu jak i inne maszyny i oczywiście oświetlenie.

Do czasu kiedy zostanie odebrany budynek i instalacja elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...