Skocz do zawartości

Mlode zebry


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Zauwazylem w moim akwarium male pielegnice zebry :P:P:P:P

Mam pare pytan-

1- czym je teraz karmic, wiem, ze przez pierwszy okres posiadaja woreczek zolciowy, ale co po tem???

2- mam dwie pary pielegnicy zebra w akwarium(240l 120-40-50) i czy moge mlode zostawic czy musze je teraz odlwic???

3- I czy moge robic podmiany wody co tygodniowe???

4- czy po jakims czasie musze te male szkraby odlowic czy moga byc caly czas w tym samym akwarium co rodzice i druga para pielegnic zebra

 

Wiem, ze pare tematow juz bylo na ten temat, ale nie znalezlem odpowiedzi na moje pytania... aha nie moge uzywac polkich znakow!!! dodam, ze jestem poczatkujacym akwarysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytan-

aha nie moge uzywac polkich znakow

Nie możesz, bo nie masz ich w komputerze, czy nie możesz, bo to zbyt trudne dla Ciebie?

A co do narybku to zostaw go z rodzicami. Nawet jeżeli teraz go nie odchowają to nabiorą doświadczenia w opiece nad młodymi. Swoją drogą duża ilość narybku to w konsekwencji tylko kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytan-

aha nie moge uzywac polkich znakow

nie możesz bo nie masz ich w komputerze czy nie możesz bo to zbyt trudne dla Ciebie?

A co do narybku to zostaw go z rodzicami. Nawet jeżeli teraz go nie odchowają to nabiorą doświadczenia w opiece nad młodymi. Swoją drogą duża ilość narybku to w komsekwencji tylko kłopot.

 

"pare" tez na to zwrocilem uwage, ale nie mam pojecia jak to sie stalo... Trudne, raczej nie sadze, co moze byc trudnego w uzywaniu polskich znakow??? Nie moge.... Wydaje mi sie, albo zle czytam, ale temat chyba dotyczy czego innego. Proponuje sie skupic bardziej na tematach a nie na wytykaniu jeden drugiemu bledow. Nikt nie jest nieomylny. A, moj blad wynika z braku polskiej klawiatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym nie oddzielał młodych od reszty tym bardziej ze masz tylko 2 pary.Zebry to gorliwi rodzice i myślę że spokojnie odchowasz młode.Co do karmienia to u mnie młode zebry dostawały roztarte w rękach płatki i to im wystarczało.Około 70% młodych przeżyło w ogólnym baniaku z innymi pielęgnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym nie oddzielał młodych od reszty tym bardziej ze masz tylko 2 pary.Zebry to gorliwi rodzice i myślę że spokojnie odchowasz młode.Co do karmienia to u mnie młode zebry dostawały roztarte w rękach płatki i to im wystarczało.Około 70% młodych przeżyło w ogólnym baniaku z innymi pielęgnicami.

 

Super, dzieki za odpowiedz... Mozesz jeszcze napisac co z podmiana wody??? Mysle, ze bez problemu moge, ale wole sie upewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym nie oddzielał młodych od reszty tym bardziej ze masz tylko 2 pary.Zebry to gorliwi rodzice i myślę że spokojnie odchowasz młode.Co do karmienia to u mnie młode zebry dostawały roztarte w rękach płatki i to im wystarczało.Około 70% młodych przeżyło w ogólnym baniaku z innymi pielęgnicami.

100% się zgadzam , trzymaj z rodzicami , tym bardziej że druga para też ma młode i będzie zainteresowana swoim narybkiem , podmiankę możesz śmiało robić , ja ostatnio w ten sposób wyhodowałem jakieś 70-80 % narybku . Powodzenia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytan-

aha nie moge uzywac polkich znakow

nie możesz bo nie masz ich w komputerze czy nie możesz bo to zbyt trudne dla Ciebie?

A co do narybku to zostaw go z rodzicami. Nawet jeżeli teraz go nie odchowają to nabiorą doświadczenia w opiece nad młodymi. Swoją drogą duża ilość narybku to w komsekwencji tylko kłopot.

 

"parę" tez na to zwrocilem uwage, ale nie mam pojecia jak to sie stalo... Trudne, raczej nie sadze, co moze byc trudnego w uzywaniu polskich znakow??? Nie moge.... Wydaje mi sie, albo zle czytam, ale temat chyba dotyczy czego innego. Proponuje sie skupic bardziej na tematach a nie na wytykaniu jeden drugiemu bledow. Nikt nie jest nieomylny. A, moj blad wynika z braku polskiej klawiatury...

Raczej z lenistwa bo w wielu wcześniejszych postach też używasz polskich liter. I nie wytykam błędu tylko kłamstwo a to jest duża różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w detektywa, bo serio slabo Ci to wychodzi... Wiem, ze jest juz po wakacjach i ruszyly kolejne odcinki "detektywi" na TVN, ale nie szukaj odzwierciedlenia tego na forum... Mogles zauwazyc polskie znaki we wczesniejszych postach tylko dlatego, ze slowa kopiowalem z internetu. Nie mieszkam w Polsce, nie mam polskiego komputera i windowsa. Pomijajac juz nasz spor o to czy moge pisac z polskimi znakami czy tez nie moge to dzieki za pomoc, rybki opiekuja sie mlodymi. Jedna i druga para opiekuje sie swoim potomstwem. Swietnie to wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był o narybku zeberek a skończyło się na polskiej pisowni , co to do cholery ma wspólnego z tematem przecież kolega zaznaczył że nie ma polskiej klawiatury , czy ktoś nie zrozumiał jego prośby o pomoc ?! wydaje mi się że jest to forum akwarystyczne a nie polonistyczne czy może się mylę?! nie każdy jest biegły z gramatyki i ortografii czy to znaczy że nie może liczyć na pomoc na tym forum?! ludzie dajcie spokój !!!!

 

Dobrze że Twój post jest na temat. Pisanie poprawnie po polsku świadczy o stosunku autora do odbiorcy. Dodatkowo jest na naszym forum bardzo zalecane. W dobie przeglądarek poprawiających pisownie jest to bardzo proste. Swoją drogą, zdania zaczynamy z wielkiej litery. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był o narybku zeberek a skończyło się na polskiej pisowni , co to do cholery ma wspólnego z tematem przecież kolega zaznaczył że nie ma polskiej klawiatury , czy ktoś nie zrozumiał jego prośby o pomoc ?! wydaje mi się że jest to forum akwarystyczne a nie polonistyczne czy może się mylę?! nie każdy jest biegły z gramatyki i ortografii czy to znaczy że nie może liczyć na pomoc na tym forum?! ludzie dajcie spokój !!!!

 

Dobrze że Twój post jest na temat. Pisanie poprawnie po polsku świadczy o stosunku autora do odbiorcy. Dodatkowo jest na naszym forum bardzo zalecane. W dobie przeglądarek poprawiających pisownie jest to bardzo proste. Swoją drogą, zdania zaczynamy z wielkiej litery. // Atreyu

 

Dzieki, mam takie same zdanie. Zgadzam sie z Toba w 100%... Ja naprawde nie moge uzywac polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam takie same zdanie. Zgadzam sie z Toba w 100%... Ja naprawdę nie moge uzywac polskich znakow.

Tak Ci się tylko wydajesz. Dodanie drugiego języka klawiatury to cztery kliknięcia. Później to się zmienia płynnie shift+ctrl. Więc jak najbardziej możesz.

 

Przykład?

 

Oj nie mam rosyjskich znaków?!

 

ршфыгврпншичясяч

 

A jednak! A nie mam rosyjskiej klawiatury, ani rosyjskiego Windowsa. Każdy Windows, czy siedzisz w Holandii, Rosji, Afganistanie ma wbudowane polskie znaki. Powstanie temat z dokładnym tutorialem jak się je załącza i już nie będzie przebacz. Kiedyś już miałem gotowe materiały... ale przepadły z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki, mam takie same zdanie. Zgadzam sie z Toba w 100%... Ja naprawdę nie moge uzywac polskich znakow.

Tak Ci się tylko wydajesz. Dodanie drugiego języka klawiatury to cztery kliknięcia. Później to się zmienia płynnie shift+ctrl. Więc jak najbardziej możesz.

 

Przykład?

 

Oj nie mam rosyjskich znaków?!

 

ршфыгврпншичясяч

 

A jednak! A nie mam rosyjskiej klawiatury, ani rosyjskiego Windowsa. Każdy Windows, czy siedzisz w Holandii, Rosji, Afganistanie ma wbudowane polskie znaki. Powstanie temat z dokładnym tutorialem jak się je załącza i już nie będzie przebacz. Kiedyś już miałem gotowe materiały... ale przepadły z systemem.

 

Szkoda nerwow na te Twoje madrosci!!!!!!!! Forum mija sie z celem... Wszystko wam nie pasuje. Jeden chce byc madrzejszy od drugiego i wszyscy licza na to czy moderator go pochwali. A, wy zachowujecie sie jabyscie wszystkie rozumy pozjadali i byli najlepsi we wszystkim. I, co masz na mysli piszac "nie bedzie przebacz"??? Rozumiem, ze jezeli ludzie beda popelniac bledy to nie beda mogli korzystac z forum :?::?::?::?: Strasznie snobistyczne to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie snobistyczne to forum...

Buhahahahaha... Płaczecie tak, jakbyśmy kazali Wam pisać przynajmniej po chińsku. Skoro w obecnych czasach wszyscy mają w dupie poprawną pisownię i zbyt trudne jest dla Was sprostanie minimalnym wymaganiom tego forum to owszem, jest ono snobistyczne i jeśli komuś się nie podoba, zawsze może z niego zrezygnować.

 

Młode zebry to mało chodliwy towar i jak zostaniesz szczęśliwym posiadaczem 200 sztuk narybku to dopiero będziesz miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie snobistyczne to forum...

Buhahahahaha... Płaczecie tak, jakbyśmy kazali Wam pisać przynajmniej po chińsku. Skoro w obecnych czasach wszyscy mają w dupie poprawną pisownię i zbyt trudne jest dla Was sprostanie minimalnym wymaganiom tego forum to owszem, jest ono snobistyczne i jeśli komuś się nie podoba, zawsze może z niego zrezygnować.

 

Młode zebry to mało chodliwy towar i jak zostaniesz szczęśliwym posiadaczem 200 sztuk narybku to dopiero będziesz miał problem

 

 

 

Zgodze sie z Toba, jezeli chodzi o poprawna polszczyzne, ale co innego jezeli bledy wynika z braku jej znajomosci... W moim przypadku chodzi o brak polskich znakow i tego generalnie sie czepiacie, co wydaje mi sie lekko przesadzone ze wzgledu na to, ze nie wszyscy moga ich uzywac, bo nie kazdy mieszka w Polsce, i mozna jeszcze wziasc pod uwage zepsucie sie czegos w komputerze lub zalanie klawiatury przez co moze nie dzialac kilka klawiszy co w efekcie prowadzi do popelniania bledow, nie wspominajac o zwyklym bledzie ktory moze sie przytrafic kazdemu( nie kazdego stac szybko na nowy komputer tylko dlatego zeby udzielac sie na forum)... Gdybys widzial wiecej niz czubek swojego nosa to moze bys sie domyslil, tak prostych rzeczy. Wynika z tego, ze jezeli jest sie dyslektykem to tez nie mozna udzielac sie na tym forum... A, ja od dzisiaj jestem dyslektykem i co wy na to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mozna jeszcze wziasc pod uwage zepsucie sie czegos w komputerze lub zalanie klawiatury prze co moze nie dzialac kilka klawiszy

Trzęsienie ziemi, przemarsz wojsk i nagły rozstrój żołądka... Nadal nie rozumiem, nie ma przymusu uczestniczenia aktywnie w życiu forum, jest tyle innych, ciekawszych form spędzania wolnego czasu. Nie podoba się regulamin, trzeba było go nie akceptować przy logowaniu. Gdybyś go przeczytał, to wiedziałbyś, że istnieje możliwość pisania bez polskich znaków diakrytycznych i nikt się o to w tedy nie czepia. Ale lepiej ponarzekać, "wieszać psy" na bezczelnych moderatorach, drążyć dziurę w całym...

Na temat mojej domyślności i problemów ze wzrokiem możesz oczywiście mieć swoje zdanie, tu regulamin daje Ci wolną rękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie jezeli zamkniemy temat, Ty masz swoje racje i zgadzam sie z nimi ( Nie podoba się regulamin, trzeba było go nie akceptować przy logowaniu. Gdybyś go przeczytał, to wiedziałbyś, że istnieje możliwość pisania bez polskich znaków diakrytycznych i nikt się o to wtedy nie czepia...) Nie czytalem regulaminu... Ja rowniez mam swoje racje. Nie chce sie klocic, bo nie jest to miejsce na takie rzeczy a druga sprawa, ze nawet niechce... W wielu przypadkach forum to jest mi bardzo przydatne i ciesze sie, ze moge uzyskac odpowiedzi na moje pytania. POZDRAWIAM. Do ilosci narybku tez moge przyznac Tobie racje, ale wiesz jak jest sa to moje pierwsze pielegnice, ale przed kupnem tych ryb poszedlem do sklepu zologicznego i zapytalem sie czy jezeli by mi sie ryby okocily to czy by je przyjal, odpowiedzial, ze chetnie. Stad moje zainteresowanie narybkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku chodzi o brak polskich znakow i tego generalnie sie czepiacie, co wydaje mi sie lekko przesadzone ze wzgledu na to, ze nie wszyscy moga ich uzywac, bo nie kazdy mieszka w Polsce

Uf. Jeszcze raz. Łopatologicznie, żeby każdy załapał, powoli.

Pochodzenie systemu, pochodzenie komputera, pochodzenie właściciela - nie ma znaczenia jak chodzi o brak polskich liter. Jedna osoba z zarządu, nie powiem kto, bo może sobie tego nie życzy - mieszka w Holandii, ma holenderskiego laptopa, a potrafi pisać po polsku! Wam się tylko i wyłącznie wydaje że nie macie polskich liter i nie umiecie ich włączyć, a to w sumie całkiem prosta sprawa.

 

Późniejsze przełączanie języków też jest bardzo płynne, do tego stopnia że nie widzę problemu żeby sobie nawet polski język ustawić w komputerze np. w pracy.

i mozna jeszcze wziasc pod uwage zepsucie sie czegos w komputerze lub zalanie klawiatury przez co moze nie dzialac kilka klawiszy co w efekcie prowadzi do popelniania bledow, nie wspominajac o zwyklym bledzie ktory moze sie przytrafic kazdemu( nie kazdego stac szybko na nowy komputer tylko dlatego zeby udzielac sie na forum)...

Jako informatyk, łapię się po tym argumencie za głowę.

Zepsucie czegoś w komputerze zjada Ci polskie znaki... :zamieszany:

Zepsucie klawiszy? Alty, controle, shifty są dwa, także mamy zapas. Jak padnie literka, to nawet nie po polsku nie będzie działać, więc o co chodzi? Najtańsze klawiatury kosztują 10-20zł. Jedna, dwie paczki fajek. Ktoś ma na akwarium, to i klawiaturę, dla własnej wygody chyba może sobie kupić. To nie majątek, to nie nowy komputer, a każdy Windows ma polskie znaki.

Wynika z tego, ze jezeli jest sie dyslektykem to tez nie mozna udzielac sie na tym forum... A, ja od dzisiaj jestem dyslektykem i co wy na to????

Bycie dyslektykiem, a osobą niepotrafiącą sobie poradzić we współczesnym świecie, to co innego. Sam pisząc stawiam masę błędów, a jakoś tego nie widać? Każda cywilizowana przeglądarka na bieżąco sprawdza pisownię. Klik, poprawione. Dysleksja i inne dysfunkcje nie istnieją w internecie, to nie lekcja polskiego gdzie się można tak tłumaczyć.

 

Temat zszedł na złe tory. Powinny być ostrzeżenia za OT, ale tym razem przymknę oko. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...