Skocz do zawartości

[90l] - neony, otoski i prętniki karłowate - pytanie str 4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakładam akwarium 90l, rybki kupować będę dopiero w marcu, ale już teraz chciałabym otrzymać poradę, jak to dobrać, by było wg życzenia ;)

Ma być kolorowo i zauważalnie, ale ryby nie mają być za wielkie.

Mają być rybki sprzątające - i zbierające "śmieci" z dna i jakiś glonojad (choć jeśli dobrze czytam, to glonojad za duży... a u nas są takie fajne 3cm - to mi aż tak urośnie, że się nie nadaje?)

Chciałabym też inne żyjątka - ślimaki, krewetki, nie wiem, co jeszcze czy innego mogło by to być.

 

Fajnie by było, gdyby nie było zbyt dużego misz-maszu.

 

Poprzeglądałam wątek o rybach stadnych i najbardziej podobają mi się :

neon innesa

Brzanka Sumatrzańska

ewentualnie molinezja ostrousta.

 

Zdecydowanie nie podobają mi się kiryski, choć wszyscy je polecają do sprzątania. Maluchy jeszcze są ok, ale takie wyrośnięte na 5cm lub więcej to ble. Jak je dokładnie pooglądałam, to najmniejsze są kolumbijski i sierpowy i w sumie mogły by być. Ale czy te też spełnią swoje zadanie?

 

Proszę więc o odpowiedź, czy zestaw np tych czterech gatunków, a może lepiej tylko trzech, może żyć w jednym akwarium i po ile sztuk powinnam kupić. I czy te kiryski które wybrałam są łatwo osiągalne w sklepach?

 

Acha - czy powinnam wszystkie rybki kupić i wpuścić jednego dnia, czy mogę to robić na raty? (chodzi mi głównie o względy finansowe - nikt nie ostrzegał, że to wciągnie na start 500zł...) Jeśli na raty, to w jakiej kolejności?

 

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie połączyłbym neonów z brzankami, z racji tego, że brzanki będą obgryzać im płetwy.

Jeżeli chcesz żeby było kolorowo to do neonków(7-10szt) dodaj danio(7-10), na dno poleciłbym cierniooczki (tak ze 3-4), do walki z glonami kosiarki(2-3szt). Co do ślimaków to może ktoś podpowie, ja się na nich kompletnie nie znam, poza tym, że w za dużej ilości to tylko kłopot. Krewetki jak najbardziej będą pasowały, myślę, że red cherry będą odpowiednie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neon innesa

Brzanka Sumatrzańska

ewentualnie molinezja ostrousta.

 

neon jak i brzanka to ryby stadne tylko że na dwa stada nie masz za bardzo miejsca, chyba żeby to były małe stada, jednak ryby w większym stadzie lepiej wyglądają. Molinezja odpada totalnie.

 

Ja bym zaproponował

stado

neon x 16

większe rybki

ramireza 1+1, lub pielęgniczka boreli lub harem p. kakadu lub harem prętnika tylko ,że ten prętnik to już nie będzie biotopowo

 

ekipa sprzątająca.

otosek x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielek - propozycja bardzo mi się podoba :)

Otoski zdecydowanie ładniejsze od kirysków, neonki chciałam koniecznie, więc mam :) A z pielęgniczek najbardziej podobają mi się kakadu. Ale to nie para, a harem ma być, prawda?

 

A teraz tak - w jakiej kolejności je kupować? Rozumiem, że najpierw otoski jako sprzątacze, ale gdybym nie miała kasy na kupno kompletu ;) to najpierw pielęgniczki, czy neonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z tym kakadu był ostrożny, co byś rano kiedyś nie zastała pustego akwarium bez neonek.

 

Zdecydowanie nie podobają mi się kiryski, choć wszyscy je polecają do sprzątania.

Błaagam! Powiedzcie mi o jaką odmianę kirysków wam chodzi...

Czytanie nie boli, każda odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście podobają się Prętniki Karłowate, ale te niestandardowe odmiany, są jednolitych kolorów np całe czerwone albo całe mocno niebieskie lub złote. Ja pozbyłem się kakadu po tym jak z 11 zrobiło się 2. Teraz mam ponownie 11 neonek i planuję zakupić parę Pielęgniczek Ramireza. Jeżeli postarasz się o pokarm wybarwiający to te rybki są naprawdę bardzo ładne i spokojne przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kakadu i neonki i prętniki i wszytko jest w porzdaku zalezy jaka trafisz rybke moje nie sa tak bardzo agresywne kakadu potrafi pogonic kiryska albo neonka ale to tylko jak wejdzie na jego teren :) nawet przy jedzieniu neonki podchodza zawsze pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to ja chyba zaryzykuję z tymi kakadu - zobaczę, co dostanę w sklepach - to też ma znaczenie...

 

Na 100% będą neonki i otoski - otoski bo są ładniejsze od kirysków, a neony chyba jednak czerwone - to te bardziej kolorowe ( o intensywniejszej barwie) prawda?

 

A teraz ślimaki. Chcę ślimaka. Albo najlepiej ze trzy, ale jak ich będzie kilka, to się pewnie będą rozmnażać... Mogą być w jednym akwarium ślimaki różnych gatunków? Pewnie mogą, jeśli nie kupię tego, który zjada inne (zapomniałam, jak się nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę zmienić plany - dziś poszłam do znajomego po rośliny i jego żona dołożyła mi w pakiecie 4 molinezje. I dwa slimaki - jeden to na pewno ampularia, drugi jest mniejszy i sama nie wiem, czy to ten sam.

 

Czy moinezjom wystarczy, że będą cztery, czy powinno ich być więcej? Jedna jest duża - około 4cm a trzy mają po około 2,5cm.

 

Czy nadal będą do tego akwarium pasować neony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, o co chodzi z tym obiadem - nie zamierzam ich z premedytacją mordować. Skoro i tak już są w zbiorniku, to niech sobie w nim żyją w najlepsze dopóki nie znajdę im nowego domu.

Określenia testery użyłam właśnie w tym znaczeniu - jeśli będzie im się tam dobrze żyło, to będzie oznaczać, ze w akwarium warunki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...