Skocz do zawartości

[90l] - neony, otoski i prętniki karłowate - pytanie str 4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... to ja chyba zaryzykuję z tymi kakadu - zobaczę, co dostanę w sklepach - to też ma znaczenie...

 

Na 100% będą neonki i otoski - otoski bo są ładniejsze od kirysków, a neony chyba jednak czerwone - to te bardziej kolorowe ( o intensywniejszej barwie) prawda?

 

A teraz ślimaki. Chcę ślimaka. Albo najlepiej ze trzy, ale jak ich będzie kilka, to się pewnie będą rozmnażać... Mogą być w jednym akwarium ślimaki różnych gatunków? Pewnie mogą, jeśli nie kupię tego, który zjada inne (zapomniałam, jak się nazywa).

Ja nie wiem co z tymi ślimakami. Bo ja znam tylko takie, że albo będzie ostra plaga, albo trudno do rozmnożenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś kupiłem ślimaki .. Jeden z nich to popularna Ampularia : bardzo pożyteczny ślimak a po akwarium lata jak opętany :) Drugi to Zebra .... Nazwy dokładnej nie pamiętam taki trochę z niego leń smierdzący siedzi cały czas i się prawie nie rusza :P

 

Ogólnie polecam ślimaki ( fajnie sobie pełzają ) itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dowiedziałam się w sklepie, że mi kakadu nie sprowadzą, bo im się to nie opłaca - w mieście jest tak twarda woda, że wszystkim bardzo szybko padają, w związku z tym sama nie wiem, co bym chciała, naoglądałam się ryb na żywo i w sumie żadne mi specjalnie w oko nie wpadły... No może pielęgnice i skalary, ale to wiem, że za duże będzie (źle będzie parze skalarów w moim akwarium? - w sumie jest chyba dość wysokie...)

Zdecydowana jestem na neony czerwone, otoski będą gdzieś za dwa tygodnie, a teraz poproszę o radę, co może żyć w moich warunkach - pierwsze testy wykonane - od zalania akwarium minęły 2 tygodnie:

KH - 11

GH - 15

pH - 7,9-8

NO2 - 0,3

 

Testu na NO3 na razie nie kupiłam, czy wystarczą dane, które podałam?

 

Aha - bardzo podoba mi się żółtaczek indyjski, ale jest informacja, ze najlepiej będzie mu w akwarium jednogatunkowym, więc pewnie też odpada, tak?? I tęczanka czerwona pewnie też?

 

Doradźcie mi coś proszę, bo już sama nie wiem, co wybrać - co mi się spodoba, to odpada (jak brzanka sumatrzańska np...)

Jeśli nie dużą parkę czy harcem, to może jeszcze jakieś stadko, które będzie fajnie kontrastowało z neonami czerwonymi?

 

no i nie chcę ramirez.

 

Duuużo informacji, ale lepiej za dużo, niż za mało. ;)

 

Patrząc na wskaźniki wody, ile jeszcze powinnam czekać przed wpuszczeniem ryb? I jeśli któreś z wyników są złe, to doradźcie jak je poprawić. Póki co w akwarium jest część wody z kranu i ok 17l wody demineralizowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlalas jakis aquasafe? jak chcesz miec kakadu i masz twarda wode to sie kupuje takie specjalne liscie w saszetce ktore zmiekczaja wode ja tak zrobilem i kakadu bardzo dobrze sie u mnie trzymają albo mozesz pozrywac lisci debu i tez je w sadzic do akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dolewałam żadnej chemii, akwarium stoi jakie jest, doleję coś, jeśli to będzie konieczne, ale większość ludzi pisze, że nie warto. Co do kakadu - raczej odpuszczę, bo i tak mi nikt tego nie sprowadzi - w sklepie odmówili, a wieźć z np Gdańska nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły trzy dni, odpowiadam sama sobie - oglądałam ryby jeszcze raz i chciałabym taki zestaw :

neony innesa - dużo - ile?

otoski - 5szt wystarczy?

prętniki karłowate lub brzanki różowe - chętniej prętniki - ile i w jakim zestawie powinny być?

 

 

I widziałam małe duchy - one są przepiękne. Jeśli będę miała kolejne akwarium, to będzie zakładane z myślą o duchach - jeszcze nie widziałam tak pięknych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz neony to postaw na większe stadko 12-15 sztuk polecił bym ci też razborę klinową zamiast neonów.chcesz mieć otosy więc zarybienie zbiornika powinnaś zacząć od tych rybek.Pretniki też spokojne i trzyma się je w haremach 1 samiec 2x samica na przykład.ewentualnie jeszcze brzankę titeja(wysmukła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na te moje 10 neonów, to chciałabym ze 20, ale nie chcę przedobrzyć :)

 

Miałam zacząć od otosków, ale muszę na nie poczekać jeszcze 2 tygodnie, a już się nie mogłam doczekać rybek ;)

 

Z wyglądu bardziej pasują mi neony niż razbora, choć te też mi się podobały.

 

Rozumiem też, że bez problemu mogę tutaj dołożyć harem prętnika? Super. Od razu, czy poczekać i wprowadzać ryby na raty?

 

I czy 20 neonów to będzie przegięcie?? Bo one tak pięknie wyglądają pływając razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...