Jump to content

Uszczerbione akwarium


pawel73
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam akwa 200x50x30 z uszczerbiona "podłogą".Wykombinowalem że można na obecną szybę wkleić taką samą na całej powierzchni dna,silikonujac dno oraz boczne scianki.akwa jest z szyby 10mm i taką samą grubosc planuję dolożyć na dno.Czy ktoś już przeprowadzał taki eksperyment?Nie chciałbym miec ewentualnego "stawu" na dywanie:)Czekam na opinie i podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie nic złego nie powinno się dziać, ale jednak sądzę, że nie mogło by być pomiędzy szybami ani drobinki piaseczku itp.

Osobiście bałbym się zrobić coś takiego, ale jeżeli już bym to robił, to chyba pomyślałbym nad wysilikonowaniem powierzchni pomiędzy tymi szybami, aby zniwelować naprężenia.

To oczywiście moje zdanie, które można krytykować i nie koniecznie się tym sugerować.

Link to comment
Share on other sites

Weź przyklej do dna tą szybę i nie będzie problemu ponieważ ciężar wody i podłoża + sylikon będzie trwożyło dobre uszczelnienie. Ja miałem w podobny sposób zaklejoną dziurę w basenie 6500l i było ok. (nie szybą tylko gumą)

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko zauważ, że basen jest gumowy dlatego też kleiłem gumą. Szkło bym kleił szkłem bo co tam ma się do przesuwania?

 

 

 

Tylko zauważ, że guma inaczej ,,pracuje'' niż szyba. Guma się porozciąga po wszelkich nierównościach i zawsze się dopasuje, szkło niestety nie. Guma się rozciągnie, przegnie, a szkło? Nie.

 

Ta... To ty weź samą gumę i uszczelnij mi basen... Do tego jest potrzebny sylikon, który w 90% jest główną rzeczą przy uszczelnianiu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...