Skocz do zawartości

[450l] Ogólne


e_gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Są gusta i guściki. Osobiście lubię zbiorniki odsłonięte co najmniej z dwóch stron, z trzech bardzo lubię, z czterech uwielbiam a z pięciu stron to moje marzenie ;)

 

Jeżeli już planowałbym duże akwarium we wnęce( ach gdyby było mnie stać na takowe :P) starałbym się zrobić to w stylu minimalistycznym bez zbędnych widocznych szafek drzwiczek i pierdołek :P

Nie chcę tu rzucać słów krytyki na kawał dobrej roboty jednak zmieniając kolor frontów na jednakowy kolor ze ścianami efekt byłby błyszczący i szok :shock: w butach :D

 

akwarium we wnęce w stylu minimalistycznym

:arrow:http://deccoria.pl/galeria/foto,id,1944 ... waria.html

Dołączona grafika

 

 

ścianka z trzema odsłoniętymi szybami(trochę re gipsu, dobra farba i można zrobić to samo)

:arrow:http://reefkeeping.com/issues/2007-07/totm/index.php

Dołączona grafika

 

marzenie ;) :aniol_diabel:

:arrow:http://deccoria.pl/galeria/foto,id,1944 ... waria.html

Dołączona grafika

 

Odbiegając od tematu sam szukam pomysłów na wdzięczne zagospodarowanie powierzchni pod terraria i akwaria i był już jeden który co prawda nie wyszedł:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stół pod akwa ładny ale nie praktyczny. Na parę sekund by zrobić zdjęcie ok ale na dłuższą metę troche do du*y bo jak wiadomo woda paruje i wszystko jest na górnej szyby.

 

 

Co do tematu to wielki podziw dla Ciebie gregor, bo jak na to się patrzy to aż samemu chce się zrobić coś podobnego.

Też mniej wiecej chciałem akwarium ukryć w regipsach ale niestety ja mam jedną przeszkodę w domu na takie pomysły - żonę :):P

 

jeszcze raz gratki i czekam na więcej fotek widoku ogólnego :)

 

ps. nie myślałeś by do górnej półki przykręcić jakąś świetlówke t5 lub t8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stół pod akwa ładny ale nie praktyczny. Na parę sekund by zrobić zdjęcie ok ale na dłuższą metę troche do du*y bo jak wiadomo woda paruje i wszystko jest na górnej szyby.

 

 

Co do tematu to wielki podziw dla Ciebie gregor, bo jak na to się patrzy to aż samemu chce się zrobić coś podobnego.

Też mniej wiecej chciałem akwarium ukryć w regipsach ale niestety ja mam jedną przeszkodę w domu na takie pomysły - żonę :):P

 

jeszcze raz gratki i czekam na więcej fotek widoku ogólnego :)

 

ps. nie myślałeś by do górnej półki przykręcić jakąś świetlówke t5 lub t8?

 

Witaj w klubie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o tym wiem jednak są czasami takie momenty żeby ją podejść i zmieniła zdanie że czasami sam się dziwię jak np ostatnio usłyszałem: "to kupimy drugie akwarium" :lol:

A co do stołu zawsze można położyć obrus :D

Skalarki najbardziej wypaśne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już planowałbym duże akwarium we wnęce( ach gdyby było mnie stać na takowe :P) starałbym się zrobić to w stylu minimalistycznym bez zbędnych widocznych szafek drzwiczek i pierdołek

Jak się mieszka na 47m2 to każdy zakamarek i schowek jest cenny. Nie mogłem sobie pozwolić na zmarnowanie takiej ilości miejsca. Jak mnie będzie kiedyś stać na dom 200m2+ to postawię pod ścianą baniak długości 3m bez zabudowy.

 

A tak w ogóle akwa zupełnie wkomponowane w ścianę (jak choćby w Twoim przykładzie) wydaje mi się nazbyt nowobogackie. To się nadaje do folderu firmy developerskiej albo dla pośrednika drogich nieruchomości

 

A tak na koniec to chciałem podziękować za ślicznego off-topa na temat akwa-stolików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już planowałbym duże akwarium we wnęce( ach gdyby było mnie stać na takowe :P)też starałbym się zrobić to w stylu minimalistycznym bez zbędnych widocznych szafek drzwiczek i pierdołek

 

Chodziło mi o dopasowanie koloru frontów z kolorem ścian lub w drugą stronę. Do rozważenia chyba, bo koszt niewielki przy np wiosennym malowaniu pokoju, lub machnięcie ścian na jakiś orzechowy. W wypowiedzi powyżej zabrakło słowa też :lol:

 

Jak się mieszka na 47m2 to każdy zakamarek i schowek jest cenny. Nie mogłem sobie pozwolić na zmarnowanie takiej ilości miejsca. Jak mnie będzie kiedyś stać na dom 200m2+ to postawię pod ścianą baniak długości 3m bez zabudowy.

 

Ja mam 45m i nawet jeszcze nie mażę o czymś więcej :lol:

 

A tak w ogóle akwa zupełnie wkomponowane w ścianę (jak choćby w Twoim przykładzie) wydaje mi się nazbyt nowobogackie. To się nadaje do folderu firmy developerskiej albo dla pośrednika drogich nieruchomości

 

Nie pękaj twoje jest też kozackie ;)

 

A tak na koniec to chciałem podziękować za ślicznego off-topa na temat akwa-stolików.

A co ty chcesz też jest stylowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez dużych zmian. Akary zrobiły się dziwnie płochliwe. Znaczy do jedzenia przypływają pierwsze rozganiając mniejsze ryby, ale zazwyczaj chwytają co większe kąski i uciekają. Jak się kręcę koło akwa to też uciekają jeśli pływały bliżej przedniej szyby. Aha - dosypałem jeszcze kilka kg piasku i posadziłem glossostigmę. Widzę, że ona powinna dać radę w przeciwieństwie do hemianthusa który zdechł. Ryby też mu nie pomagały, natomiast glossia rozpoczęła dość szybką ekspansję.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że nie rośnie. On potrzebuje możliwie dużo nawozów w korzeniach. W tym akwa mam ziemię ogrodową pod piaskiem ;)

 

A jak miałem kiedyś akwa na żwirku to nie odmulałem. Po jakimś czasie lotos rósł całkiem nieźle. Czasem mu wtykałem w okolicy kłącza w żwir pałeczki nawozowe do roślin doniczkowych :D

 

Myślę, że jak ktoś ma założone akwa i nie chce robić restartu to można wsadzić trochę ziemi w starą skarpetę i zakopać w podłożu pod lotosem ;) To powinno zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Glosia sobie bardzo fajnie rośnie. Niektórzy twierdzą, że ma podobne wymagania jak hemianthus. Wg mnie znacznie niższe. Skalary jej nie zdewastowały. W zasadzie wszystkie ryby ją nękają, zwłaszcza po karmieniu gdy szukają resztek opadłego pokarmu. Czasem zdarzy się, że gdzieś mocniej rozkopią i trochę wyrwą, ale szybko to zarasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wyjechałem z domu na kilka dni i moje akary skorzystały z chwili spokoju. Doszło do tarła. Przeczuwałem, że coś się święci bo od jakiegoś już czasu pojawiały się kratery w moim akwarium i dziś podłoże przypomina bardziej krajobraz księżycowy.

 

Do tarła doszło chyba dziś bo zarówno matka jak i domniemany ojciec mają jeszcze uwydatnione pokadełka.

 

Zaskakuje mnie kilka rzeczy. Po pierwsze ikry pilnuje tylko matka. Ojciec siedzi sobie gdzieś w krzaczorach i tylko czasem przegania pozostałe dwie samice. Druga dziwna rzecz to niewielka agresja samicy pilnującej ikrę. Inne ryby mogą podpływać nawet do 20-30cm o korzenia. Jak się za bardzo zbliżą dopiero są przeganiane.

 

Inna dziwna rzecz - kiedy wróciłem do domu samiczka puszyła się do szyby jak byłem w odległości mniejszej niż około metr od akwarium. Teraz się trochę uspokoiła i podpływa do szyby z nastroszonymi skrzelami tylko jak zbliżam twarz do szyby.

 

Strat w roślinach brak. Tylko za korzeniem widać wykopany dołek który od czasu do czasu samiczka dogląda i wynosi pyszczkiem piasek.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno nic nie pisałem. Trochę zmian zaszło.

 

Po pierwsze zredukowałem obsadę:

4 dorosłe, 4 młode od 1 do 3cm akary pomarańczopłetwe

8 skalarów

2 zbrojniki niebieskie (chyba będzie para)

 

Padła mi lampa HQI a konkretnie statecznik elektroniczny. Założyłem kilka miesięcy temu dwa GRO-LUXY po 54W? T5

 

Zrezygnowałem z nawożenia CO2.

 

Z lewej wylądowały korzenie. Moczarka kanadyjska z jednego pędu ślicznie się rozmnożyła i rozprzestrzeniła po tej lewej stronie więc ją zostawiłem.

 

Ze zmian to myślę nad systemem automatycznej podmiany wody. Kominów nie mam więc skleję pudełko przelewowe. Filtr RO już mam i planuję mieszać wodę RO z kranówą.

 

Parę fotek baniaka i akar:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...