Skocz do zawartości

Obsada akwarium 60l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem 2 tygodnie akwarium 10l w ktoryb mialem

1 gurami

1 welon

1 molinezja ( mialem 2 ale jedna wciagnal filtr ktory jutro oddam)

1 glonojad

1 platka

1 brzanka rozowa

Wczoraj dostalem akwarium 60l (wiem ze dla tych rybek takie tez jest za male ale nie mam kasy na wieksze) i za tydzien chce tam w puscic rybki.Nie wiem ile mam dokupic rybek (ktore sa powyzej) bo nie ktore sa stadne a nie wiem ktore.Chcialbym miec jeszcze 2 gupiki i 2 danio albo kiryski.Mojemu bratu podoba sie teleskop a one sa duze to pewnie potrzebuja duzo przestrzeni.Z jego zdaniem tez sie licze bo to nasze wspolne akwarium ale jak one nie moga zyc w tym akwarium to on to zrozumie bo juz raz zrobilismy gape z tym 10l.I czy moge miec tyle rybek bo wtedy bedzie ich okolo 16 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2 tygodnie akwarium 10l w ktoryb mialem

1 gurami

1 welon

1 molinezja ( mialem 2 ale jedna wciagnal filtr ktory jutro oddam)

1 glonojad

1 platka

1 brzanka rozowa

Wczoraj dostalem akwarium 60l (wiem ze dla tych rybek takie tez jest za male ale nie mam kasy na wieksze) i za tydzien chce tam w puscic rybki.Nie wiem ile mam dokupic rybek (ktore sa powyzej) bo nie ktore sa stadne a nie wiem ktore.Chcialbym miec jeszcze 2 gupiki i 2 danio albo kiryski.Mojemu bratu podoba sie teleskop a one sa duze to pewnie potrzebuja duzo przestrzeni.Z jego zdaniem tez sie licze bo to nasze wspolne akwarium ale jak one nie moga zyc w tym akwarium to on to zrozumie bo juz raz zrobilismy gape z tym 10l.I czy moge miec tyle rybek bo wtedy bedzie ich okolo 16 sztuk.

 

Gurami , molinezja, glonojad , brzanka i totalnie welon do oddania, twoje akwarium jest dla nich za małe.

 

moja propozycja obsady

 

Harem prętnika 1+2

gupiki 1+2

razbora galaxy x 16

kirysy panda 5 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2 tygodnie akwarium 10l w ktoryb mialem

1 gurami

1 welon

1 molinezja ( mialem 2 ale jedna wciagnal filtr ktory jutro oddam)

1 glonojad

1 platka

1 brzanka rozowa

Wczoraj dostalem akwarium 60l (wiem ze dla tych rybek takie tez jest za male ale nie mam kasy na wieksze) i za tydzien chce tam w puscic rybki.Nie wiem ile mam dokupic rybek (ktore sa powyzej) bo nie ktore sa stadne a nie wiem ktore.Chcialbym miec jeszcze 2 gupiki i 2 danio albo kiryski.Mojemu bratu podoba sie teleskop a one sa duze to pewnie potrzebuja duzo przestrzeni.Z jego zdaniem tez sie licze bo to nasze wspolne akwarium ale jak one nie moga zyc w tym akwarium to on to zrozumie bo juz raz zrobilismy gape z tym 10l.I czy moge miec tyle rybek bo wtedy bedzie ich okolo 16 sztuk.

Wpisz sobie w google nazwe kazdej ryby i dowiedz sie jakie ma wymagania! Welon odpda, gdyz nie pasuje do innych ryb, gdyz jest zimnolubny, a poza tym nie jest to odpowiednia ryba dla poczatkujacych z wielu wzgledow... Teoretycznie brzanka rozowa moze byc choc jest to ryba stadna :( Twoja obsade uwazam do bani bo po jednej rybce z kazdego gatunku to jak dla mnie nieporozumienie. Molinezja na 60l tez jest za duza, zbrojnik tym bardziej... ;/ Oddaj moze te rybki i i kup sobie kilka rybek okolo 10-12 z jednego gatunku, niech to beda rybki stadne... Wybor jest dosc duzy i ewentualnie parke pretnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddam tych rybek bo nie sa to smieci zeby mozna je kupowac a potem oddawac z powrotem.Szukalem w necie opisow tych rybek ale nigdzie nie napisali ile sztuk kupic.Kupie 3 gupiki i 2 lub 3 kiryski nie wiem jaki to gatunek bo na szybie w zoologicznym pisalo kirysek-3.50zl ale sa czerwone.ile dokupic platek i molinezji?I czy moge miec tego teleskopa bo nie znalazlem opisu w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 gurami

1 welon

1 molinezja ( mialem 2 ale jedna wciagnal filtr ktory jutro oddam)

1 glonojad

1 platka

1 brzanka rozowa

Gurami to nie wiem czy to ryba stadna jest , ale wydaje mi się , że jest stadna i powinno się trzymać około 5 gurami. A jakie to gurami jest ?

Molinezja tez nie wiem czy stadna , ale około 5 tak powinno być.

Glonojad czy zbrojnik ?

Platka to nie znam.

Brzanka różowa jest stadna i powinno się trzymać około 6 – 9 sztuk.

O , ale po co ci te informacje jak nie możesz trzymać tylu ryb w twoim akwarium. Już jak być miał 100 litrowe to już byś mógł trzymać te rybki.

Tylko ten glonojad mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddam tych rybek bo nie sa to smieci zeby mozna je kupowac a potem oddawac z powrotem.Szukalem w necie opisow tych rybek ale nigdzie nie napisali ile sztuk kupic.Kupie 3 gupiki i 2 lub 3 kiryski nie wiem jaki to gatunek bo na szybie w zoologicznym pisalo kirysek-3.50zl ale sa czerwone.ile dokupic platek i molinezji?I czy moge miec tego teleskopa bo nie znalazlem opisu w necie.

Mowisz, ze rybki to nie smieci, ale prawda jest taka ze gdybys tak myslal to nie trzymal bys ich w akwarium zbitych jak smieci w koszu.

Ale pomijajac to...

Skoro nie chcesz oddac tych rybek, a planujesz dokupic jeszcze 3 gupiki i 3 kiryski to mowie ci, ze nie masz zadnego pojecia w prowadzeniu akwarium i lepiej zmien hobby. Jak nie chcesz wszystkich to oddaj chociaz welona i zbrojnika, a nawet jesli nie oddasz to pwenie po dluzszym czasie padna ci wszystkie ryby z takiej racji, ze welony maja 'turbo' przemiane materii, strasznie brudza akwa... Potrzebuja nad-filtracji czyli filtra przeznaczonego dla wiekszego akwarium...

Ja juz nie doradzam bo widze, ze wiesz lepiej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolego! zakładasz temat z prośbą o radę, więc słuchaj się bardziej doświadczonych kolegów. Też kiedyś myślałam, że wystarczy trochę wody i mogę mieć rybkę jaką chcę, ale spędziłam wiele godzin czytając przeróżne artykuły i skoro 99% ludzi radzi żeby tak zrobić, to znaczy, że to jest najlepsze! Jak chcesz żeby rybki by były zdrowe i szczęśliwe to posłuchaj tego co Ci radzą! jestem pewna, że znajdziesz zoologiczny gdzie spokojnie wymienią Ci rybki! ja szukałam aż znalazłam zoologiczny gdzie 2spore gurami wymieniono mi na 3razbory i jeszcze gratis 1 gałązka moczarki! Nie wiem jakie dokładnie masz to gurami, ale one potrzebują min. 80 a najlepiej 100l!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co do oddania welona tylko nie weim czy pani go wezmie bo akurat teraz nie ma welonow w sklepie ale moze gdzis go doda.No nie wiem czy gurami 5 sztuk bo sa bardzo duze ale brzanek dokupie pare tylko pozniej bo teraz dokupie platek i molinezji.Teleskop odpada bo dowiedzialem sie ze to jest gatunek welona.Ja mam glonojada ktory dorasta do 20 cm i potrzebuje min 200l ale nie wiedzialem o tym wiec moze oddam go razem z welonem.Ale czy jak do kupie brzanki,platki i molinezje to czy wkoncu moge kupic te gupiki?zapomnialem napisac ze spodobaly mi sie wielkopletwy wiec moze zamiast kiryskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co do oddania welona tylko nie weim czy pani go wezmie bo akurat teraz nie ma welonow w sklepie ale moze gdzis go doda.No nie wiem czy gurami 5 sztuk bo sa bardzo duze ale brzanek dokupie pare tylko pozniej bo teraz dokupie platek i molinezji.Teleskop odpada bo dowiedzialem sie ze to jest gatunek welona.Ja mam glonojada ktory dorasta do 20 cm i potrzebuje min 200l ale nie wiedzialem o tym wiec moze oddam go razem z welonem.Ale czy jak do kupie brzanki,platki i molinezje to czy wkoncu moge kupic te gupiki?zapomnialem napisac ze spodobaly mi sie wielkopletwy wiec moze zamiast kiryskow?

Odpusc sobie to gurami! Widzieles kiedys doroslego osobnika? Pewnie nie... One nie nadaja sie do twojego akwarium :( Dobrze, ze chcesz odda welona i glonojada, a co do gupikow to terotycznie mozesz choc nie gwarantuje czy brzanki nie beda subac ogonkow gupikom ;/

Molinezja tez jest za duza na ten litraz ale rob jak chcesz. I wielkopletwa sobie odpusc on raczej sie nie nadaje do akwa wielogatunkowego w dodatku o tak malym litrazu. Wielkopletwy bardzo czesto bywaja agresywne i sa to raczej terytorialne ryby, choc zdarzaja sie i takie lagodne jak baranki :P Zamiast nich dokup jak juz np. parke pretnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POstanowilem ze jak mozna oddac rybki do zoologa to oddam gurami i welona.Dzisiaj umarla mi molinezja (napisalem o tym na forum i chyba popelnila samobujstwo z powodu zlych warunkow) wiec zostanie mi 3 rybki prosze o rade bo nie weim jakie rybki dokupic teraz chyba bede mial dobra obsade bo brzanki platki moga zyc w 60l.Myslalem o sumie rekinim ale chyba nie moze byc bo rosna duze i musza miec duze akwa chcialbym gupiki,kiryski.danio ale tez jakas wieksza rybke (niechce pretnikow bo mi sie nie podobaja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddała welona i Gurami, a z tego, co zostaje:

1 glonojad

1 platka

1 brzanka rozowa

(JAKI GLONOJAD? MAM NADZIEJĘ, ŻE OTOSEK, bo jak ZBROJNIK NIEBIESKI, to też oddaj! POTRZEBUJE MIN 100l AKWA!!!)

jesli to Otosek, to dokup z 4, 5 Otosków. A jak Zbrojnik, to oddaj i kup albo 5 Otosków, albo 5 Kirysków Panda, lub Spiżowych. Ponieważ to sa rybki przydenne nie bedą przeszkadzać innym.

Nadal lepiej Moim zdaniem było by oddać Brzankę różową, ponieważ może obgryzać weloniaste płetwy innych ryb.

Zostaje nam Platka. Dokup Do niej z 4, 5 osobników (aby była przewaga samic), Możesz kupić też Gupiki z 5,6 sztuk ;)

Obsadzenie akwarium: dużo roślinek z tyłu wysokie, po środku takie sobie, bliżej przedniej szyby wolny odstęp, a pomiedzy wolnym miejsce, a średnimi roślinkami tez zasadź roślinki, które zawsze są małe. Żwirek z góry w dół. Od tyłu z górki na dół. Rośliny np. Kabomby, Moczarki, Nurzańce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...