Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium(bardzo male)


Rekomendowane odpowiedzi

W razie czego obsada będzie taka:

- 1+3 Gupiki

- 6 neonów innesa

- około 5 krewetek red cherry na początek

Obsada dobra, nikomu nie zaszkodzi.

 

Pamiętaj o cyklu azotowym.

 

Tak, twoje światło jest słabe. Ja w moim 63l mam 15w świetlówkę.

Więc ilość watów na 1litr wynosi 0.24(W/L) w moim jak i twoim akwarium.

"Hoduję" w tym akwarium nurzańca i moczarkę i nie widzę żeby marniały czy żółkły. Moje akwarium ma 35cm h a twoje pewnie mniej więc oświetlenie jest lepsze u ciebie niż u mnie. Tak więc jeśli chcesz hodować niezbyt wymagające rośliny lub jakikolwiek mech to według mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przeróbka pokrywy nie jest konieczna. Ja sama mam 18 w na 84 l i nie narzekam na roślinki. Oczywiście nie rosną zbyt szybko no i mam mało wymagające gatunki ale przy odrobinie wyobraźni można wymyślić ciekawą aranżację z jakichkolwiek roślinek. Ja na początek proponuję mech jawajski (krewetki lubią się w nim chować), moczarki, kamomby, najasy, żabienice (tak to się pisze? o.O) i tago typu "chwasty. Jak będziesz chciał jakieś inne roślinki (bardziej wymagające) to pokrywę zawsze zdążysz przerobić.

Co do obsady to z gupikami może być z czasem problem. Trzy samiczki potrafią urodzić sporo potomstwa a jeśli będą roślinki ( a być powinny) młode mogą się odchować. Po kilku miotach nie będziesz miał co z nimi zrobić. Zoologi rzadko przyjmują gupiki bo sami mają ich jak za dużo no ale może są wyjątki. Może lepiej kupić 3-4 samce? Ładniejsze i się nie rozmnożą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to z gupikami może być z czasem problem. Trzy samiczki potrafią urodzić sporo potomstwa a jeśli będą roślinki ( a być powinny) młode mogą się odchować. Po kilku miotach nie będziesz miał co z nimi zrobić. Zoologi rzadko przyjmują gupiki bo sami mają ich jak za dużo no ale może są wyjątki. Może lepiej kupić 3-4 samce? Ładniejsze i się nie rozmnożą :)

Wystarczy nie odławiać do kotnika, zostawić w ogólnym to już inne rybki postarają się, żeby nie było za dużo. Bujna roślinność pomoże w odchowaniu, ale na pewno nie całość, może kilka sztuk. Czasami żadna młoda rybka nie przeżyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, może tylko moja żyworódki są na tyle sprytne. Mam harem molinezji 1+2 i po każdej samicy zostaje średnio dwa młode miesięcznie. Po trzech-czterech muszę się nieźle nafatygować by ktoś chciał przyjąć takie pospolite, do końca nie podrośnięte jeszcze rybki.

Więc z tymi gupikami to radzę sprawę jeszcze przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek nie zamierzam dawać wymagających roślinek... myślałem właśnie o jakimś meszku+ parę niezbyt wymagających roślinek. Jeśli chodzi o gupiki to pozostanę przy haremie 1+3 ;) zobaczymy jak sprawy się potoczą. Pamiętam o cyklu azotowym... zanim wpuszczę do akwarium życie to postoi ono sobie z wodą około miesiąca. Nie dodaję żadnych biostarterów itp. Akwa już zalane samą wodą +grzałka i pompka napowietrzająca ;) niedługo dam podłoże, myślę że raczej ciemne + ciemne tło chyba nawet czarne. Proszę o wszelkie uwagi zarówno te pozytywne jak i negatywne. ;) niedługo fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj doszły neony (dokładnie to 6 ;) ) Krewetek red cherry niestety nie dostanę na razie w mieście ale niedługo mają być ;) Doszedł też korzeń myślę że idealny do tego akwa (rozmiarowo) oraz 5 łodyg cabomby.W najbliższych dniach dam czarne tło chyba że macie jakieś alternatywy dla mojego pomysł. ;) Wrzucam dwie fotki:

 

1. Widok ogólny

 

2.Roślinka która mi niestety marnieje i nie wiem jaka jest tego przyczyna. Oświetlenie za słabe czy zbyt mało CO2 w wodzie? Roślinka to Kryptokoryna Wendta. Dam fotę i sami zobaczcie co się z nią dzieje. :help:

post-10169-13685165382113_thumb.jpg

post-10169-13685165382409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...