Jump to content

Roślinki drugoplanowe

Jayix
 Share

Recommended Posts

O tym wiem, ale żeby nie zakładać nowego tematu jak pozbywać się tego brązowego nalotu na anubiasie ponieważ miałem go już, był duży, piękny ale ten nalot psuł wszystko...

Ps. Dziękuje za odpowiedź, kupie te rośliny

napisałem że miałem go w poprzednim akwarium które już nie istnieje...to jak się ich pozbyć? ja brałem mokra ściereczkę i tarłem aż zejdzie ale gdy anubias przyczepił sie do korzenia był problem...i stąd moje pytanie

Świecę specjalną świetlówką Diwersa 15W a akwarium 60l. Świecę...hmm, we wakacje zależy kiedy wstaje ale najpóźniej do 12.00 :D a gaszę przeważnie o 10.00

W czasie roku szkolnego włączam 7.00 a gaszę o 10.00

Ps. Na razie nie posiadam Anubiasa, tylko pytam się na zapas :P

Długo już nią świecisz? Po 1.5 roku świetlówki mogą już stracić swoje właściwości.

Widzę, że lubisz pospać:D

Wstaw zdjęcie tego glonu.

Przyczyną może być:

- niewystarczająca ilość światła lub niewłaściwe światło(Twoje jest ok, lecz to zależy ile już czasu je masz)

- zbyt wysoki poziom krzemu w wodzie kranowej

Ryby zjadające te glony to:glonojady, kosiarki choć to nie odpowiednie ryby do Twojego litrażu

Do podmiany wody używaj wody osmotycznej

Podaj twardość wody.

-.- Dziękuje za pomoc jednak proszę Cię czytaj posty do końca...nie posiadam jeszcze Anubiasa a to pytanie jest na zapas.

Co do wody wiem że twarda nie jest(od rodziców) Nie mieszkamy w mieście więc woda jest w miarę dobra

Co to jest krzem?

Ps. Ta świtówka ma mniej niż pół roku(wymienia je dosyć często

Ryby zjadające te glony to:glonojady

Masz na myśli zbroinika niebieskiego? Bo jeśli tak, to on nie zjada glonów, jedynie jak są małe i to bardzo małe ilości.

Co to jest krzem?

Krzem to taki pierwiastek. Jeśli chcesz wyeliminować glony, musisz zrobić najpierw testy, i to nie tylko na PH, ale na GH, KH, Azotyny i amoniak.

Jak chcesz kupić testy to byle nie paskowe np.5in1 z Tropikala, ponieważ są do niczego. Kupuj kropelkowe.

Najlepiej będzie sprawdzić twardość tej wody, bo w mieście to wiadomo jak to jest z tą wodą.

Świetlówki w klapie wymienia się ok. raz na rok. Nie ma potrzeby wymieniać częściej.

A to najmocniej przepraszam. Czasem nie czytam wszystkiego:D

Hmm tego łatwo się nie pozbędziesz, możesz próbować pozbyć się tego glonu dzięki krewetkom. Będą również czyścić dno. A co do tej wody to może lepiej sprawdź Ph.

mam filtr Aquael minikani, sama pompa jest duża. Ponoć można dokupić jeszcze gąbkę ale i ona jest duża a miejsca brak.

Może sobie sam dorobię gąbke i po sprawie...druga sprawa nie ma gdzie kupić krewetek u nas...

Pompka w tym modelu z tego co się orientuję nie musi być w akwarium, wystarczy że będzie wąż doprowadzający wodę do pompki, koszt gąbki to dosłownie parę złotych.

Krewetki możesz kupić wysyłkowo, na pewno wyjdzie taniej niż w zoologu (sam mam ich trochę na zbyciu).