Skocz do zawartości

[30l] Betta (aktualizacja 18.09)


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem podłoże na czarne 2-6mm, zmieniony wystrój. Aktualnie akwa dojrzewa i za ok 2 tygodnie dokupie planowane od dłuższego czasu RC. Jutro postaram się wrzucić fotki jak to aktualnie wyglada.

 

Edit:

 

Dodaje 2 zdjęcia wiem, że jakoś tragiczna :cry: jutro w dzień zrobie więcej może lepsze wyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dałbym więcej roślinek,zakryłyby grzałkę ,a i filtr można by jakoś zakamuflować.A co do filtra (zapewne szałowy Kameleon lub coś pochodnego...),to u mnie się on tak średnio spisuje.Na szczęście nie jest tragiczny.Zauważyłem też u Ciebie kolorowy żwirek,powiem ci że ja się już nigdy do niego nie przekonam.Poza tym wygląda nienaturalnie.Oczywiście to tylko kwestia gustu i zrobisz jak uważasz.Pamiętaj jednak że twój zbiorniczek nie jest za duży a i filtr swoją wydajnością nie powala.Łatwo więc doprowadzić do przerybienia które u mnie zakończyło się niezbyt ciekawie.Życzę Ci jednak powodzenia w prowadzeniu tego zbiornika i zachęcam do wstawiania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kameleon został wymieniony już jakiś czas temu na Dennerle narożny i jestem z niego zadowolony. Żwirek jest czarny a nie kolorowy, chociaż pare białych kamyczków się trafiło. Z roślin nic ciekawego w 2 sklepach w mojej okolicy nie ma, nawet Pistii nie mieli :zamieszany:

Chciałem się pozbyć tego zbiornika i kupić coś w przedziale 80-120l, jednak pomysł nie bardzo przypadł do gustu rodzince :evil:

 

Mała aktualizacja:

 

- Wywaliłem z filtra oryginalny wkład z waty i zastąpiłem ceramiką (Tetra) + gąbka średnioziarnistą (Juwel)

- Przykleiłem do pokrywy odbłyśnik (folie aluminiową)

- Wywaliłem fototapete, na razie tłem jest biała ściana ;)

- Zmniejszyłem wydajność filtra więcej niż o połowe, żeby zmniejszyć ruch wody w zbiorniku. Nie wiem jednak czy przez filtr nie będzie teraz przepływać zbyt mało wody.

 

Przy oświetleniu 11W (świetlówka kompaktowa) jest szansa, żeby mały henio w miare dobrze się czuł?

Jeśli "zaroślinie" :lol: dość mocno akwa to moge zrobić z niego harem czy 30l to jednak definitywnie za mało na 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo się tu u mnie nie dzieje, więc podsumuje wszystko w tym poście.

 

Litraż:

- 30l (40x25x30) + pokrywa

Filtr wewnętrzny:

- Dennerle narożny max 150l/h (ceramika + gąbka) - ustawiony jakoś na 50-60% przepływu

Oświetlenie:

- 1x18W Philips 6500K

Ogrzewanie:

- Grzałka z termostatem HOT 2005 25 W

Technika CO2:

- Dennerle Nano CO2 Komplett Set

Podłoże:

- 2-6mm

Temperatura:

- 26 stopni

Ozdoby:

- Kokos

- Korzeń

Tło:

- Czarny worek

Fauna:

- 1x Bojownik

- 1x Zbrojnik Niebieski

- 2x Helenka

- 6x RC

Flora:

- To co widać na zdjęciach :mrgreen:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/560/sam0089h.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/694/sam0091c.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , aj się zastanawiałem na zakupem właśnie takiego czegoś ;););)http://www.fressnapf.de/shop/dennerle-n ... mplett-set ;););) Widzę że kolega już mnie wyprzedził. wobec tego czekam na obszerne komentarze i spostrzeżenia dotyczące tego sprzętu. Mógłbyś pstryknąć mi fotkę tej butli? I przede wszystkim powiedz mi czy kupiłeś to już napełnione? Ewentualnie ile kosztuje nabicie butli i czy jest możliwość napełnienia prze kupnie? Daj znać jak ci się to spisuje bo już od dłuższego czasu się zastanawiam nad tym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawuje się bardzo dobrze, jak na razie zero zastrzeżeń :mrgreen: Butla w zestawie jest nabita także składasz, odkręcasz zaworek i jazda :lol: Dozuje bąbelki bardzo ładnie nie ma żadnych "skoków". Ogólnie jestem bardzo zadowolony za tą cene nie znajdziesz chyba nic lepszego i poręczniejszego (wymiary). Zastanawia mnie tylko na ile starczy taka jedna 80g butla, ale to się okaże dopiero gdy gaz się skończy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...