Jump to content

[30l] Betta (aktualizacja 18.09)

Aal
 Share

Recommended Posts

Witam to i ja pokaże co mam chociaż jak na razie szału niestety nie ma :roll:

Litraż:

- 30l (40x25x30)

Filtr wewnętrzny:

- Dennerle narożny max 150l/h

Oświetlenie:

- 1x18W Philips 6500K

Ogrzewanie:

- Grzałka z termostatem HOT 2005 25 W

Technika CO2:

- Dennerle Nano CO2 Komplett Set

Temperatura:

- 26 stopni

Ozdoby:

- Kokos

- Korzeń

Fauna:

- 1x Bojownik

- 1x Zbrojnik

- 1x Świderek

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O ile te roślinki co masz Ci wytrzymają to je zostaw tylko przesadź na tył, a na przód daj jakiś mały korzonek, na nim mech i będzie lepiej. Możesz dać pistię na górę. Żwirek zmień na jednolity kolor, filtr przesuń do tyłu, bo jest okropny :P Tło zmień na czarne, termometr kup rtęciowy, bo ten g***no daje. Dolej wody i tego zbrojnika się pozbądź jak najszybciej, o ile jeszcze Ci nie skarłowaciał. No i to tyle na początek :P

W tym litrażu niema zbyt wielkiego pola do popisu.Oprócz sugestii powyżej ja proponuje obłożyć kokos mchem u mnie bardzo ładnie go obrósł i fajnie to wygląda.Trochę bym go obniżył na twoim miejscu tzn podciął spód,żeby było więcej przestrzeni.

Zmiany na szybko: dolej wody, przenieś termometr na boczną ścianę aqwa, filtr na prawy tył, posadź wyższą roślinę przed grzałką i już będzie lepiej "wizualnie". Zmiany na później: żwirek... kwestia gustu, ja bym zmienił, dodaj kolejne rośliny, nie zaszkodzi coś pływającego. Kawałek drewna jak najbardziej wskazany, termometr wewnętrzny będzie bardziej dokładny, tło... ta tapeta moim zdaniem jest jedną z lepszych (widoczek) dostępnych na rynku, za bujną roślinnością świetnie wtapia się w "krajobraz" ale to też kwestia gustu. Filtr... kolorystycznie nieporozumienie, ale za to obwiniać można producenta. Zbrojnik faktycznie do tego litrażu się nie nadaje :(

Mam go od ok miesiąca więc raczej nie zdążył jeszcze skarłowacieć, w robocie popytam czy ktoś by nie chciał go przygarnąć. Wizualnie postaram się poprawić coś na weekend. A co do krewetek to jakie i ile żeby nie było im za ciasno.

Dzisiaj postaram się pojechać do sklepu, ale musze się po nocce wyspać :twisted: Lista zakupów:

- korzeń

- kilka roślinek + mech

- żwirek (jaki lepszy kwarc czy piasek i ile kg mniej więcej kupić)

- może filtr wewnętrzny w normalnym kolorze :mrgreen:

- 4-6xRC

Zastanawiam się jeszcze czy nie założyć deszczowni zamiast tradycyjnej "pompki". W tej chwili ruch wody w akwa jest dość mocny, a Betta za tym nie przepada. Jednak z drugiej strony nie wiem czy zbiornik nie jest za mały na taki sprzęt i czy sama deszczownia wystarczy, żeby wystarczająco napowietrzyć wode.

Może ewentualnie jakaś kaskada, tylko nie wiem jak mógłbym to zamontować przy tej pokrywie :cry:

Aktualizacja:

Troche się zmieniło, myśle że na lepsze :)

- korzeń + mech

- na kokosie również mech

- grzałka poziomo przy dnie zamiast pionowo

- filtr powędrował w tylni prawy róg

- wymiana wkładu z gąbki na ceramike + gąbke

- więcej drobnych roślinek

Podłoże zostało to samo i glonek na razie niestety też zostaje bo nikt nie chce go przygarnać :(

Jeszcze dzisiaj powinienem dodać zdjęcie

Żaden sklep w mojej okolicy nie ma krewetek, także na razie nic z tego. Najpierw poszukam chętnego na Zbrojnika, a później będe szukał RC

Kamienie na razie zostaną bo jakoś się do nich przyzwyczaiłem.

Mierzyłem Ph wody w zbiorniku i wyszło 8,5. Próbować zbijać czy na razie zostawić (akwarium zalane 3 dni temu)

Żaden sklep w mojej okolicy nie ma krewetek, także na razie nic z tego. Najpierw poszukam chętnego na Zbrojnika, a później będe szukał RC

Kamienie na razie zostaną bo jakoś się do nich przyzwyczaiłem.

Mierzyłem Ph wody w zbiorniku i wyszło 8,5. Próbować zbijać czy na razie zostawić (akwarium zalane 3 dni temu)

Zalane trzy dni temu i już wpuściłeś ryby?

Ryby wpuściłem tylko przez to, że nie mam drugiego zbiornika przejściowego i nie chciałem trzymać ich w "szklance". Zalane odstaną wodą + gąbka średnioziarnista z filtra przed restartem.

Odczyn Ph w akwarium jest taki sam jak wody wodociągowej :(

Czy moge dolać do zbiornika wody destylowanej?

Jutro postaram się kupić test na twardość.