Skocz do zawartości

450l 150x50x60.


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do akwa 450l o wymiarach 150x50x60, 450l.

Kombinuję od jakiegoś czasu obsadę do niego ale bez pomocy się nie obejdzie.

Partie dolne to kiryski, platydoras, drewniak....tylko ile?

Ogólnie w akwa bedą pływały sumy... Rekini, młot, tylko tu też pytanie ile?

Ewentualnie jeszcze jakieś inne fajne sumy tylko nie leżące cały dzień na dnie w ukryciu.

Ewentualnie jesli byłoby to możliwe w takim akwa to chciałbym sporą ławicę neonów.

Dalej czy pielegnice ramireza maja szanse przeżyć w takim akwarium? (jesli tak to ile par, haremów?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało, twierdzę że sum rekini, zwany potocznie w restauracjach pangą, nie nadaje się do Twojego akwarium.

 

Posłużę się przykładami, bo one działają najlepiej na wyobraźnię:

http://www.jjphoto.dk/fish_archive/warm ... almus2.jpg

http://www.thewatersnake.com/forums/upl ... 231994.jpg

http://scotcat.com/images/p_hypophthalmus11.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-KFPgphWFSv4/T ... halmus.jpg

 

Te wypierdki po 10cm to narybek. Dla mnie jest to ryba pokroju szczupaka. Jako narybek malutka, później rośnie spora. Niektórzy polecają pangi do zbiorników takich jak Twój... ale już adekwatnego szczupaka by nie polecili. ;)

 

Dodatkowo są to ryby, jak na ryby, głupie ponad przeciętność. Żadna inteligencja czy ciekawe zachowania pielęgnic, pangi potrafią bezmyślnie uderzać o szyby w akwarium głową, raniąc się przy tym. Takie zachowanie widziałem na własne oczy.

 

Fakt faktem, w akwarium nie osiągają naturalnych rozmiarów, zwykle dobijają tak do pół metra. Normalne zjawisko karłowatości. Teraz wyobraź sobie półmetrową rybę i stadko neonek obok niej. Całkiem dobry wysokobiałkowy pokarm... ;)

 

Nie twierdzę że nie można w takim baniaku trzymać dużych ryb, ale bez przesady. Tutaj powinieneś wybrać, czy chcesz rybki pokroju i wielkości neonków czy kirysków, w większej ilości, czy kilka dużych pielęgnic, lub mniejszych sumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak o takich rozmiarach to obecnie moja obsesja (marzenie ;-) ).

 

Miejsce już mam, zgoda (raczej z tym nie będzie problemu), stolik - się zrobi :-).

Reszta, to kwestia czasu.

 

A z pangą bym się wstrzymał - rosną rzeczywiście ogromne - no i co komu się podoba, ale jak dla mnie są brzydkie :zamieszany:

 

Ja - jak taki baniak posiądę ;-), to zrobię w nim czarne wody ze Skalarami, żałobniczkami, zbrojnikami i kiryskami + ewentualnie coś jeszcze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja... opcja rekina to błedny pomysł.

a reszta... mam na myśli platydoras oraz drewniak?

Ok...mówisz o pielegnicach.

Wiec co byś polecał?

Mam ramirezki....super ryby ale chyba do takiego akwarium to ciut przy małe beda?

Czy można by było pokombinowac kilka rodzai pielegnic?

Np. Ramireza + Kakadu + Agassiza ?

Z tego co wiem to raczej marne połączenie.

Określe może moje preferencje: Lubie ryby typu ramirezka (kolorowe, ciekawe, fajnie się prezentujące)

Takze typu Danio.... ryba niezbyt inteligenta ale za to zywiołowa stad tez typ pt. Sum Rekini...

nie chciałbym aby w kolejnym akwa była zupka tak jak w obecnym...

 

Edit:

Skalary, Gurami, Zalobniczki...to nie moj typ....

 

Edit:

co do ławicy... bo chciałbym taką mieć skoro neony są za małe to jakie inne stadne byście polecili?

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.// Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ramirezy czy kakadu, to pielęgniczki, nie pielęgnice.

To różnica, do tego dość spora.

 

Można dać kilka gatunków pielęgniczek, akwarium na to pozwala, do tego duża ławica neonów, kiryski, otoski.

 

Można też dać kilka dużych pielęgnic, ale przy nich drobnica odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam...będę edytował:) Nowy jestem nigdy forum nie używałem...( pierwsze akwa 25l 15 gupików, 10 danio, 1 platydoras, 2kirysy, molinezje, skalary, mieczyki itp. Po prostu meczy dusza...:) ) A jakieś inne opcje...tą rybę znam ale jakoś mi nie odpowiada... wole coś typu razbora galaxy, neon innesa... małe, stadne rybki... + większe ale spokojne... co o pielęgnicach?

 

Przepraszam...będę edytował:)

edit - ogarnij się - jano

 

Atreyu napisał(a):

Po pierwsze ramirezy czy kakadu, to pielęgniczki, nie pielęgnice.

To różnica, do tego dość spora.

 

Można dać kilka gatunków pielęgniczek, akwarium na to pozwala, do tego duża ławica neonów, kiryski, otoski.

 

Można też dać kilka dużych pielęgnic, ale przy nich drobnica odpada.

 

Oki...przepraszam.

Więc chciałbym aby było tak:

- coś na górę

-coś na dół

- coś na środek

- i główna rybka która będzie ozdobą całego akwa...

Kilka? Więc jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...