Skocz do zawartości

glony na anubiasie


Kacperek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na liściach tej roślinki są bardzociemno-zielone glony . Glony są na większości liści i na niczym innym . czy zastosować jakąś kąpiel , jak tak to jaką . słyszałem o kąpieli w kwasku cytrynowym czy to bezpieczne dla rośliny ?

 

Oświetlenie

świetlówka 15w

akwarium

54l

czas oświetlenia 10 godzin

roślina miała te glony jak ją kupiłem tylko w mniejszej ilości .

 

 

 

z góry dziękuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obcinaj, bo szkoda. Anubias jest rośliną długowieczną. Rośnie bardzo, bardzo powoli. Glony kochają ta roślinkę. To, co masz na zdjęciach widoczne to zielenice. Najpierw pojawiają się punktowe a później nitkowate. Rzecz normalna tym bardziej jak padają na nią promienie ze świetlówki. Miałem ten sam problem i dużo osób go ma. Gdybym ja obcinał zainfekowane liście to miałbym kikuta. Kup EasyCarbo i strzykawką polewaj liście. Glon zniknie. Anubias będzie piął się do góry, wypuszczał nowe liście i przysłaniał stare, na których później glon będzie sporadycznie i w małych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc EASYCORBO kupie jutro .

ale czy środek na wzrost roślin pomorze na glony ?

 

Z tego, co wiem i słyszałem EasyCarbo nie jest przyswajany przez glony, ale w większych dawkach ( przeważnie stosuje się potrójne dawki) wypala glony. Wstrzykiwany bezpośrednio na glon powoduje jego spalenie. Na krasnorosty działa już po dwóch dniach. Zielenice kolonijne i nitkowate zaczynają znikać po 4-6 dniach. Dodatkowo EC wpływa na wzrost roślin gdyż węgiel to główny budulec roślin. Szybko rosnące rośliny = mniej glonów. Mimo wszystko wypadałoby znać poziom NO3 i PO4.

 

Pomogła dieta: zostawiłem akwarium na tydzień bez opieki, zero pokarmu, zero nawozów. Dzisiaj prawie śladu po glonach nie ma, mam tylko nadzieję że tak pozostanie.

Nawozy przestajemy stosować, kiedy mamy pewność, że to one są główną przyczyną. Nie zawsze spory nadmiar mikro- makro jest przyczyną glonów. Głodzenie roślin na dłuższą metę odbije się tym, że one zmarnieją a glony tak pójdą do góry, że sobie nie poradzisz. W akwariach nienawożonych bądź słabo nawożonych glony są częstsze niż tam gdzie dbamy o to, aby roślinki dobrze się odżywiały. Na bank podawanie profito nie spowoduje wzrostu glonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obcinaj, bo szkoda. Anubias jest rośliną długowieczną. Rośnie bardzo, bardzo powoli. Glony kochają ta roślinkę. To, co masz na zdjęciach widoczne to zielenice. Najpierw pojawiają się punktowe a później nitkowate. Rzecz normalna tym bardziej jak padają na nią promienie ze świetlówki. Miałem ten sam problem i dużo osób go ma. Gdybym ja obcinał zainfekowane liście to miałbym kikuta. Kup EasyCarbo i strzykawką polewaj liście. Glon zniknie. Anubias będzie piął się do góry, wypuszczał nowe liście i przysłaniał stare, na których później glon będzie sporadycznie i w małych ilościach.

powiedziałbym prędzej, że to okrzemki. Nieważne. Potwierdzam działanie EasyCarbo, jak również radzę zmienić oświetlenie o odpowiedniej temperaturze barwowej (6500 K) - jeżeli jeszcze nie masz. Zastosowalem obydwa czynniki i rzecz zniknęła w moim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...