Skocz do zawartości

63L Ameryka!


Notos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum! Jest to mój pierwszy temat.

Mam akwarium 63L, obecna obsada:

3x gupik

11x neon innesa

3x kirysek pstry

 

Chciałbym trzymać jeszcze do tego parkę lub harem większych rybek takich jak małe pielęgniczki.

jak musiałbym zmienić obsadę (a może nie muszę zmieniać?) aby trzymać te pielęgniczki?

Myślałem o kilku gatunkach - akara kratkowana, p. ramireza, p.borella, p.agassiza.

 

Czy mógłbym do tego ewentualnie jakieś krewetki?

Czy kiryski muszą być w oddzielnych stadach np. 5x panda i 5x pstry czy mogę mieć jedno stado mieszanych gatunków kirysków (3x pstry +2x panda)?

 

PS. jeśli urodzą mi się małe gupiki i nie przełożę samicy do innego akwarium to małe gupiki zostaną zjedzone?

 

Znalazłem na innych forach kilka propozycji obsad, więc patrząc na te myślę, że włożenie do mojego akwa pielęgniczek jest całkiem realne

 

Kirysek panda 6

gupiki 2+2

otoski 4

neon czerwony 6-8

Pielęgniczka Borelli parka lub harem

 

5 kirysek

2 pielęgnica mała

10 neonow

6 otoskow

 

13x Neon Innesa

6x Otosek

6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)

1+1 Bojownik

 

2xapistogramma borelli/ lub 2x ramireza

8x razbora klinowa

3x prętnik karłowaty

 

6x Danio

6x neon innesa

parka pielęgnica ramireza

4x piskorki

 

parka pielęgniczki ramireza,

4xotosek.

10x neon inessa,

5x kirys pstry

2x krewetka filtrująca

 

6x danio obojętnie jaki gatunek

10x neonek innesa lub czerwone

3-4 ostoski

4x kiryski pstre lub inne

 

6x danio

10x naon lub zwinnik

4-5x pielęgnic ramireza

1x glonojad

4x kiryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gupikami to prawdopodobnie tak, chyba że masz dużo roślin i kryjówek, to wtedy część przeżyje.

Najlepiej przełożyć samicę do kotnika tuż przed porodem i po porodzie zabrać, bo inne rybki też mogą zasmakować w narybku.

 

Co do Pielęgniczek to nie wiem czy nie za małe akwarium, nigdy nie miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Ja myślę tak zostaw neony kiryski te 3 co masz sprzedaj/oddaj na ich miejsce kup 6kirysków panda/malutkich no a co do tych twoich pielęgnic to para p. Ramireza się nada. Pisałeś coś o krewetkach jak masz dużo mchów i kryjówek dla krewet to spokojnie możesz tam z 10 sztuk dać choć nie wiem czy jak dojdą krewetki nie będzie tłoku w akwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym taką obsadę:

11x neon (innesa są bardzo małe)

3x gupik (też nie za duża ryba)

3x kirysek

2x p.ramireza

 

Patrząc na obsady proponowane przez ludzi w internecie to mój pomysł jest całkiem realny.

Byłem w kilku sklepach (w celu zakupienia żwirku nowego), pytałem czy taka obsada może być, powiedziano mi że tak, a w jednym sklepie powiedzieli, że mogę trzymać nawet dwie pary pielęgniczek, oprócz ramirez także p.atahualpy (ale ich ceny to 40zł +).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwa samce na jedną samicę?

Pisałem dwa razy, że mam dwie samice a jednego samca...

 

Czyli obsada byłaby ok. tylko muszę dokupić jeszcze kiryski?

Czy mogę mieć 2x panda + 3x pstry czy muszę mieć 2 oddzielne ławice np. 5x panda i 5x pstry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...