Skocz do zawartości

problemy z rybkami


leonkennedy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkującym akwarystą, posiadam 35-litrowe akwarium. W akwarium posiadam 5 neonków, 2 mieczyki, 2 gupiki, 2 molinezje (ogolnie jest 15 małych rybek) Wczoraj wpuszczono. 2 mieczyki, 2 gupiki, 2 molinezje. Akwarium posiada też filtr, woda ma 27 stopni temperatury, dziś rano zdechły mi 1 gupik i 2 molinezje. Co może być przyczyną? Jaki błąd robie? Mam sztuczne roślinki które nieraz poprawię, przeważnie zostaje też trochę karmy, . [Neonki mam prawie 2 tygodnie i mają się dobrze]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkującym akwarystą, posiadam 35-litrowe akwarium. W akwarium posiadam 5 neonków, 2 mieczyki, 2 gupiki, 2 molinezje (ogolnie jest 15 małych rybek) Wczoraj wpuszczono. 2 mieczyki, 2 gupiki, 2 molinezje. Akwarium posiada też filtr, woda ma 27 stopni temperatury, dziś rano zdechły mi 1 gupik i 2 molinezje. Co może być przyczyną? Jaki błąd robie? Mam sztuczne roślinki które nieraz poprawię, przeważnie zostaje też trochę karmy, . [Neonki mam prawie 2 tygodnie i mają się dobrze]

mieczyki do oddania

molinezje do oddania

neony to rybki stadne a na stadko masz za małe akwa

resztki karmy mogą podnosić zawartość rożnych toksyn co powoduje zatrucie ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup czy roślinki żywe cieniolubne zależy tez od oświetlenia,żwirku itp. np. jak będziesz miał standardowe oświetlenie to juz cieniolubne roślinki kilka jest w tym temacie ROŚLINKI CIENIOLUBNE co do rybek to popytaj innych bo ja zabardzo tez się nie znam tak jak i ty...:P

A i te sztuczne rośliny wywal z akwarium bo już żadnych ryb nie będzie sam tak miałem w 25l ale żywe roślinki mię uratowali...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiadomo ze np. 1 samiec na 2 lub 3 samiczki no jak ma się sporo ryb najlepiej się już w około 100l trzyma bo pytał tez o akwarium a ja poradziłem koło 100l bo tak mi poradził kolega który ma hodowle ryb itp ponad 15lat i mówił ze ma sporo ryb i nawet w 400l akwariach on hoduje i sprzedaje ma własny sklep...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego akwarium na pewno nie nadają się molinezje ani mieczyki ani neonki.

Tyle ryb produkuje za dużo amoniaku na tak mało wody.

Do takiego akwa dałabym najwyżej jednego bojownika + ślimaki...

Jeśli chcesz zatrzymać wszystkie rybki to około 100l by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego akwarium na pewno nie nadają się molinezje ani mieczyki ani neonki.

Tyle ryb produkuje za dużo amoniaku na tak mało wody.

Do takiej kuli dałabym najwyżej jednego bojownika + ślimaki...

Jeśli chcesz zatrzymać wszystkie rybki to około 100l by się przydało.

Do jakiej kuli?

Do kuli nie nadaje sie żadna ryba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...