Skocz do zawartości

Krewetki


nicola92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :roll:

Chciałabym was się poradzić.Mianowicie mam zamiar założenia krewetkorium z krewetki fire red.Posiadam 50l akwa ale nie bardzo wiem jak je urzadzic.Wiem ze chciałabym aby bylo tam chociaz troche zielono (jakie roslinki i czym je nawozic)?I co najwazniejsze jak im stworzyć naturalne środowisko??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy krewetkach sprawdza się mech jawajski.

Podłoża sklepowe wystarczają dla dużej części roślin, ważne żeby to nie był żwir czy piasek.

Ładnie prezentują się krewetki na "trawniku" ale sama nie doradzę Ci jak go urządzić. Na forum jest kilka tematów o tym. wystarczy poszukać :)

Do tego jedną roślinkę na tył większą, ale to już według gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50l. hmm będzie ładne krewetkarium daj kilka korzeni do tego kilka gatunków mchów które krewetki bardzo lubią i już masz fajne akwarium z krewetkami.Co do nawozów jak dla mchów to przede wszystkim spora ilość potasu kup jakiś micro i makro i będziesz już miała wszystkie składniki odżywcze np. firmy aqua art .Dulle co chcesz przez to powiedzieć że nie polecasz nawozów w płynie to jakie polecasz pewnie chodzi ci o sole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tam nie kupuj tak radzę.Lepiej zamówić mchy u sprawdzonego i doświadczonego akwarysty każdy kto hoduje mchy musi je przycinać i odsprzedaje za niską cenę nawet nie biorąc pod uwagę zarobku i czasem może da Ci jakieś gratisy,kwestia dogadania się.Pistii nie polecam ta roślina sprawdza się bardziej w BW gdzie potrzeba więcej cienia,do krewetkarium osobiście bym jej nie dał.Zajżyj tu polecam jest dużo i niedrogo: viewtopic.php?f=49&t=32967&st=0&sk=t&sd=a&start=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...