Skocz do zawartości

Chore usta gibiceps- ale nie wiem na co.


Rekomendowane odpowiedzi

Litraż zbiornika 200L

Kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb TaK + starter do filtra

Rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas JBL 900 tak + aktualnie UV nie

Gatunki i ilość ryb

Glonojady :

Karłowaty

Gibiceps

Zielony weloniasty

Złoty

Duch 1

Mruk 1

Mułojad 1

Skalary 2

Moordoki 6

Prystelki 4

Ilość/rodzaj roślin Dużo roślin różne gatunki nie pamietam

Inne sprzęty: napowietrzanie i grzałka

Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

Głownie mrożona ochotka i wodzień

Parametry wody :/

Temperatura w zbiorniku 27-28 wcześniej 25 trochę podniosłem

Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) raz w tygodniu 10% wody + odpowiednio dodany uzdatniacz wody odmulanie tez filtr to raz w miesiącu

Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane) Ogólnie to z miesiac temu kupiłem ten okaz gibiceps-a wcześniej to w grudniu mruka reszta ma już więcej miesięcy nie był chory około 20 dni temu zauważyłem coś dziwnego na ustach czytałem troche na necie i stwierdziłem że to ospa inne ryby nie są chore a ja już 14 dzień walczę z tym i nic się nie zmieniło reszta zdrowa a on ma dalej to coś --- co 3 dni podmieniam 20% wody + 5 ml ichtio no i podniosłem temp wody w 28-27

zdjęcie chorej rybki.

 

Gost: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posta pisałem na szybko lekko sfrustrowany sytuacją(chorobą ) więc bez przesady :D

 

Dodam bo na zdjęciu może słabo widać wygląda to jak małe kropeczki dookoła otworu gębowego w niektórych miejscach 'cętki" tak jakby popękały te kropeczki

 

Ps: wiem że za małe ale rybki nie rosną od razu a za rok dwa planuje kupić większe :)

Ale prędzej dla ducha niż dla mruka

Zdjęcie też na szybko se 10 mini to i tak ekstra wyszło :twisted:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam bo na zdjęciu może słabo widać wygląda to jak małe kropeczki dookoła otworu gębowego w niektórych miejscach 'cętki" tak jakby popękały te kropeczki

Pozdr.

Nie wiem jaka to choroba(niestety nie jestem alfą i omegą),ale na bank to nie ospa.

Możliwe,że ma też ospę(nie widzę go na żywo),ale objawy z fotki to nie ospa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ciężka sprawa. Pierwszy raz widzę coś takiego. Spróbuj wyłowić rybę i przepędzluj to coś roztworem 1ml jodyny/10ml wody. A te żółte "cosie" odrywają się od pyska?

edit. Jeśli te narośle da się delikatnie zeskrobać czy oderwać (jak zwał tak zwał) to można by spróbować i jodyną przepędzlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłowiłem rybkę pociągałem za to coś z jednej i z drugiej strony i się oderwało, zobaczymy jutro co dalej będzie ...

 

Os.

 

Na to co sam niby wcześniej napisałem (co już znikło:) ) mam drewienka dla glonojadów dobre to na perystatyke jelit :P

Nie jestem fanem suchej karmy bo miałem kumpla co pracował w firmie która zajmuje się pokarmami dla różnych zwierząt i trochę mi naopowiadał :/

Więc jedynie używam przy dłuższym wyjeździe.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...