Skocz do zawartości

60L Pierwsze akwarium


mitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hoduje sobie pajączki, lecz postanowiłem załozyc sobie akwarium, i mam kilka pytan związanych z obsadą i nietylko;]

 

Chciałbym w akwarium miec:

 

1 Gupiki myśle o 6sztukach 4samce(bo są ładniejsze) i 2 samiczki odpowiednio?? Ilość i płeć.

2 Danio 5 sztuk wystarczy?

3 Krewetki Red cherry (chyba tak sie pisze) 3sztuki co by czysciły mi dno.

4 I tutaj najwieksze dlamnie nie wiadome najpierw chciałem Bojownika lecz czy on bedzie zył w zgodzie z innymi mieszkancami( mysle tez ze on by redukował liczbe małych gupików bo czytalem ze dosc intensywnie sie mnozą)?? Czytałem ze powinien być harem 1+2 osobiscie woleby rybie było przyjemnie w akwarium. Opcja dwa to Prętnik karłowaty ile sztuk?? I czy krewetki daja rade.. i Opcja trzecia to pielegniczka ramireza równiez nie wiem ile sztuk i czy byłaby dlaniej odpowiednia obsada akwarium??

Ktora opcja najlepsza?? Co zmienić? Nie wiem czy to nie za duzo ryb niechce przerybiać akwarium..

 

Mam takze 2-3 pytania innego kalibru;

1.Otóz chodzi oto czy pokarm Ichtio vit 1l wystarczy? Mam takze probki ovo i bio 30g tropicala.

2.Pojawiły sie mi na szybach akwarium białe kropeczki lekko jakby dookoła przeźroczyste nie wiedząc co to?? Nalałem CMF tropicala myślac ze to bakterie..

3. Czy wode podmieniac lekko?? Akwarium stoi od tygodnia woda jest lekko mętna dolałem Bactoactive tropicala.

 

Z góry dzieki za odpowiedzi;]

 

Sory z błąd dział od 61L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz pająki?

......

 

1 Gupiki myśle o 6sztukach 4samce(bo są ładniejsze) i 2 samiczki odpowiednio?? Ilość i płeć.

2 Danio 5 sztuk wystarczy?

3 Krewetki Red cherry (chyba tak sie pisze) 3sztuki co by czysciły mi dno.

4 I tutaj najwieksze dlamnie nie wiadome najpierw chciałem Bojownika lecz czy on bedzie zył w zgodzie z innymi mieszkancami( mysle tez ze on by redukował liczbe małych gupików bo czytalem ze dosc intensywnie sie mnozą)?? Czytałem ze powinien być harem 1+2 osobiscie woleby rybie było przyjemnie w akwarium. Opcja dwa to Prętnik karłowaty ile sztuk?? I czy krewetki daja rade.. i Opcja trzecia to pielegniczka ramireza równiez nie wiem ile sztuk i czy byłaby dlaniej odpowiednia obsada akwarium??

Ktora opcja najlepsza?? Co zmienić? Nie wiem czy to nie za duzo ryb niechce przerybiać akwarium..

1. Gupiki hoduje się w haremach z przewagą samic. A.le nie polecam gupików. Nie żyjemy w czasach lat 60 gdy praktycznie tylko one były dostępne. Są łatwe w hodowli ale są też inne odpowiednie dla początkujących

2. Danio o którym pewnie myślisz jest za duży do tego akwarium.

3. Krewetki i tak się rozmnożą a o one nie czyszczą dno tylko zjadają glony.

4. Osobiści bym się zdecydował na harem bojków. Prętniki wolą chłodniejszą wodę.

 

Moja propozycja obsady:

- bojownik syjamski - 1+3 szt.

- neon Innesa - 14 szt.

- kirysek panda - 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Otóz chodzi oto czy pokarm Ichtio vit 1l wystarczy? Mam takze probki ovo i bio 30g tropicala.

To najtańsze pokarmy, z najgorszej jakościowo linii. Ok, ale lepiej kupić coś lepszego.

2.Pojawiły sie mi na szybach akwarium białe kropeczki lekko jakby dookoła przeźroczyste nie wiedząc co to?? Nalałem CMF tropicala myślac ze to bakterie..

To nie bakterie, prawdopodobnie to były pęcherzyki tlenu, natomiast wlewając CMF rozwaliłeś sobie cykl nitryfikacyjny. Akwarium musi od nowa dojrzewać przynajmniej dwa tygodnie.

3. Czy wode podmieniac lekko?? Akwarium stoi od tygodnia woda jest lekko mętna dolałem Bactoactive tropicala.

Po wlaniu szkodliwej chemii tak. A ten preparat Tropicala nie działa.

Sory z błąd dział od 61L...

Za małe akwarium na danio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęcherzyki tlenu to nie są gdyz widać róznice miedzy nimi a tym co mam na sciankach, bynajmniej tak sądze. Pokarm dokupi się, jakto początkujący w tej dziedzinie błędy sie popełnia;] Wlałem CMF bo kolega który ma akwaria od kilku lat tak doradził.. Nie chciałem wlewać ale posłuchałem:P

Czy da cos sie zrobić z mętną (białą wodą)?

I wazne pytanie jeszcze w jakiej wodzie myć filtr, na kazdym forum co innego pisze.. W tej z akwarium czy kranówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać. Jeśli masz dobrze dobrany filtr, samo zniknie. Oczywiście wlanie CMF wydłuży czas dojścia wody do odpowiedniego stanu. Nie wlewaj tego bez potrzeby. To silny lek, a raczej mieszanka trzech dezynfekujących związków. Lanie tego do działającego zbiornika wywołuje zwykle katastrofę w postaci okropnych parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krewetki "czyszczą" ze tak to ujme dno tak jak np kirysy?? A jeszcze taka mieszanka czy by mogła być Pielegniczki Ramireza+ neony ew gupiki + krewetki i bojownik ?? (lub bez bojownika i ile pielegniczek??)

 

I co z czyszczeniem filtru;]- Ok dzieki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem co mam rozumieć przez słowa ,,wodę podmieniać lekko,,. Z gupikami lepiej by było, gdybyś dał więcej samiczek, na dwie niechby był jeden samiec. Danio nie wskazane przy tym litrażu. To tzw. wyścigowce, nie miałyby miejsca do rozpędzenia się nawet.

Wodę jak chcesz podmieniać, to nie więcej niż 20% - 30%. Raz na tydzień, dwa, w zależności od potrzeb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt stwierdzenie głupie, chodziło mi czy teraz gdy akwarium ma dojrzewać czy podmieniac kilkanascie litrów wody?? Bo kolega od akwarium mówił ze tak ale mu niebardzo ufam.. W internecie czytałem zeby niewymieniac przez 2 tygodnie pierwsze;] Ostatnie chyba pytanie;p Takie 3 krewetki dają sobie rade z nieduzą iloscią glonów?? Bo wiadomo jak plaga to plaga...

 

Acha czy moge do filtru nasypać zeolitu?? Sama gąbka w srodku jest.

 

Dzieki za szybkie odpowiedzi;]

 

Co do rybek zostaje przy haremie bojowników i innych mniejszych ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi czy teraz gdy akwarium ma dojrzewać czy podmieniac kilkanascie litrów wody?? Bo kolega od akwarium mówił ze tak ale mu niebardzo ufam.. W internecie czytałem zeby niewymieniac przez 2 tygodnie pierwsze;]

 

Acha czy moge do filtru nasypać zeolitu?? Sama gąbka w srodku jest. Filtr wewnętrzny jakis chinski hjb411 cos takiego..

 

I pytanie czy dolewać czegos takiego jak aquaflorin bo roslinki posadziłem z przycinki i nom świetlówka 15watt aby jest;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...