Skocz do zawartości

Pomoc w przygotowaniu akwarium 112l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy chociaż od kilku dni czytam różne tematy na forum.

 

Mam ochotę zakupić sobie akwarium 112l http://allegro.pl/akwarium-112l-80x35x4 ... 87372.html

lub 102l http://allegro.pl/akwarium-102l-80x35x4 ... 87339.html

Nie mam na razie zbyt dużo pieniędzy na akwarium max 400pln. Więc mam pytanie czy przy tym wyposażeniu co jest w linkach, akwarium będzie się w miarę dobrze sprawować przez jakiś czas ? Na początku kupie żwirek, roślinki może jeszcze korzeń i pozostawię akwarium na dojrzewanie. Akwarium chce mieć ogólne i oczywiście gdy będę miał więcej funduszy to dokupię roślinek no i oczywiście rybki. Jakie rybki polecacie do takiego akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 112. Im większe typ lepsze. Ale od razu poszedłby do wymiany filtr. Ja bym do tego litrażu brał już chociaż jakiś mały kubełek. Oświetlenie tam nie jest napisane jakie ale pewnie standardowe a więc słabe. Jako podłoże:

(od spodu):

- rozkruszone kulki gliniano-torfowe

- ziemia ogrodowa bez torfu - 3 cm.

- moskitera

- czarny drobny bazalt o zaokrąglonych brzegach - 3 cm.

Nie podajesz CO2 możesz jedynie jakieś nawozy. Rośliny to te:

viewtopic.php?f=5&t=9355 + na korzeń jakiś mech.

Co do rybek popatrz na dział obsady i galeria. Napisz jakie Ci się podobają a my wtedy ustalimy obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zestawu 112l.

 

Bardzo dobrze, że ma świetlówkę T5, zawsze to jakiś postęp. Ale 1x24W będzie mało, konieczne będzie poszerzenie oświetlenia. Ja sam mam standardowe T8 1x15W plus dodatkowo zainstalowałem 2x24W Aquael EcoLight. Tani prosty sposób na zwiększenie natężenia oświetlenia. Polecam. Reszta wyposażenia wydaje się OK.

 

Zestaw 102l. j/w

 

Nie mam na razie zbyt dużo pieniędzy na akwarium max 400pln.

Nikt nie ma tyle pieniędzy, żeby zrobić akwarium swoich marzeń. Dlatego moja pokrywa wygląda jak po nagłym ataku spawacza. :mrgreen:

Te zestawy, które wymieniałeś są OK, jak za te pieniądze, ale powinieneś dołożyć oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi na pewno z nich skorzystam ;) Co do rybek to myślę, że na początek zakupie z 20 neonków i kilka kirysków, mam 3 kiryski w akwarium 25l ale niestety całe akwarium jest chore :( wiec ryb z 25l nie będę przenosił do nowego puki ich nie wyleczę. Akwarium postaram się zakupić w tym miesiącu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zestawu 112l.

 

Bardzo dobrze, że ma świetlówkę T5, zawsze to jakiś postęp. Ale 1x24W będzie mało, konieczne będzie poszerzenie oświetlenia. Ja sam mam standardowe T8 1x15W plus dodatkowo zainstalowałem 2x24W Aquael EcoLight. Tani prosty sposób na zwiększenie natężenia oświetlenia. Polecam. Reszta wyposażenia wydaje się OK.

Po co większe oświetlenie? Wtedy dojdzie CO2,makro i mikroelementy. Autor napisał że chce mieć kilka roślinek to kupi se kilka cieniolubnych. Po za tym budżet dość ograniczony. Butla z osprzętem kilka stów kosztuje a bimbrownia w takim akwa nie za bardzo se poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zestawu 112l.

 

Bardzo dobrze, że ma świetlówkę T5, zawsze to jakiś postęp. Ale 1x24W będzie mało, konieczne będzie poszerzenie oświetlenia. Ja sam mam standardowe T8 1x15W plus dodatkowo zainstalowałem 2x24W Aquael EcoLight. Tani prosty sposób na zwiększenie natężenia oświetlenia. Polecam. Reszta wyposażenia wydaje się OK.

Po co większe oświetlenie? Wtedy dojdzie CO2,makro i mikroelementy. Autor napisał że chce mieć kilka roślinek to kupi se kilka cieniolubnych. Po za tym budżet dość ograniczony. Butla z osprzętem kilka stów kosztuje a bimbrownia w takim akwa nie za bardzo se poradzi.

 

Masz rację. Po co mu większe oświetlenie. Przecież On chce mieć zatopiony ciemny grobowiec, na którym gniją nawet kryptokoryny.

 

To jakieś sprzężenie? Jak masz sporo światła to musisz mieć CO2 makro i mikro? Bo co wtedy?

 

Wg mnie powinien dołożyć oświetlenia. Producenci dają zawsze minimum. Teraz dają T5 do pokryw, bo T8 się skończyło w chińskich magazynach. Nic na tym nie urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie na początku będzie podstawowe oświetlenie, a jak znajdę trochę czasu i chęci to dołożę ;)

A teraz jeszcze się zapytam jaką obsadę do akwarium kupić ? Na pewno chce mieć neonki i kiryski, jakie rybki polecicie mi do akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie na początku będzie podstawowe oświetlenie, a jak znajdę trochę czasu i chęci to dołożę ;)

 

To raczej kwestia pieniędzy. Jeden moduł Aquael 24W kosztuje około 55-70 pln. Najtańszy sposób na zwiększenie intensywności oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ;)

Nadal nie kupiłem akwarium 112l ale to już kwestia kilku dni. Jak się dowiedziałem do tego akwarium co podawałem już linka chyba można dokupić do pokrywy drugi moduł(ale szczegółów nie znam). Cały zestaw jest firmy Aquael(aqwa+pokrywa+grzałka100W+gratisy, filtr można odliczyć od ceny zestawu)

 

Co do obsady myślę nad taką:

15-Neon Innesa

1+1-Zbrojnik niebieski

Jakiś gatunek bocji(polećcie mi jakiś i jaką ich liczbę mogę posiadać)

6-8 sztuk Kirysków

Jakie gatunki ryb byście polecili z tych co pływają przy powierzchni ?

 

Filtracja:

Aquael Umimax 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powracając do tematu akwarium :D Nareszcie je kupiłem! Aqwa 112l(80x35x40 proste) + pokrywa 1x24wT5(są mocowania na 2-gi moduł oświetleniowy) aqwa + pokrywa 268zł + filtr kubełkowy aquael unimax 250 za 216zł, całe wyposarzenie firmy Aquael, jeszcze do tego kupiłem piękny korzeń mangrowca ok 40-60cm za 45zł i mata pod akwarium za 7zł. Wyszło duuużo taniej niż w sklepach w Ostrowcu Świętokrzyskim ponieważ kupowałem wszystko w hurtowni(polecam! właściciel bardzo miły a wyposażenia do wyboru jest bardzo dużo, jak ktoś chce namiary hurtowni pisać na pw, mają również konto na allegro). Może jutro postaram się dokończyć szafkę pod akwarium i zalewanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...