Skocz do zawartości

Problem ze ślimakami ... !POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wczoraj zauważyłem małe ślimaki w moim zbriorniku 112 L nie miałem nigdy ślimaków więc mnie to zaskoczyło.Od pewnego czasu roślinki na końcówkach są podjedzone nie wiem co z tym zrobić wyśle wam niedługo fotke a teraz je opisze :

Są one płaskie dosyć wyglądają na akwariowe ale jest ich coraz więcej doliczyłem 10 ...

!! POMOCY !!

 

Oraz co sądzicie o filtrze Eheim Biopower 200 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić więcej w zależności od tego jak szybko chcesz się pozbyć plagi.

Nie więcej niż jedna na 10l wody jak Ci trudno ocenić stopień plagi najlepiej daj fotkę.

Nie zawsze jest tak że przy dużej pladze dasz 4-5 hellenki i problem zniknie znam kilka przypadków

gdzie taka ilość sobie nie poradziła,dlatego najlepiej jest ocenić jak ona jest wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kiedyś też miałem z tym problem musisz dokładnie wyparzyć żwir a potem najlepiej wysmażyć go w piekarniku rośliny dokładnie wyczyścić pod wodą najlepiej z prysznica filtry grzałki korzenie kokosy itp też dokładnie wyczyścić po prostu zrobić restart akwarium mi pomogło i oby Tobie też pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegrzółka dałem fotke jakbyś nie wiedział ...

Noto co proponujecie ile dać ślimaczków??

 

Według mnie to jest taki ślimak http://strony.aster.pl/faolan/mit-slimaki.htm czyli co ślimaki brać ??

Nie doczytałem że widziałeś ich tylko 10 sztuk mój błąd,to nie jest jeszcze plaga ale nie wiesz ile jest małych a ile jaj,to piruństwo szybko się mnoży kup 8 hellenek i zdaj relację po kilku dniach czy jest ich więcej.

Ps to ślimak zwany zatoczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ślimaki przyniosłem z roślinami ,kupiłem na 375l -3 sztuki helenek, po dwóch miesiącach znaczny spadek liczebności ślimaków , ale zaobserwowałem 4 malutkie helenki więc z rozrodem tych ślimaków nie jest tak strasznie .

Na 112l kup trzy i poczekaj, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...