Skocz do zawartości

Kilka problemów w akwarium. Mętna woda i nicienie chyba.


rafikrafiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim 200 l.( 100x40x50 ) akwa pojawiło się kilka problemów. Ponad dwa tygodnie temu zrobiłem restart i wszystko było ok. W poniedziałek dolałem jakieś 7-10 l . wody i zrobiła się mleczna - przejrzystość oceniam na jakieś 80 %. Dodatkowo chyba mam w akwa nicienie tak podejrzewam bo na szybach pojawiły się takie białe włoski wielkości 1- 2 mm i wyglądają jak mikro dżdżownice. Co do nicieni podejrzewam że przyjechały z krewetkami i mchem. Ktoś ma pomysły co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypławek nie jest biały tylko brazowy i nie pływa w toni tylko "chowa" sie w podłozu (bynajmniej u mnie w akwarium tak było).

 

Po drugie aż tyle tego nie było tylko 4 sztuki które w 2 dni wyeliminowalem. Wydaje mi się że to nicenie ale ręki nie dam se uciąć :) Podaj co trzymasz w akwa bo ryby powinny sobie z tym poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirysy, kosiarki, zbrojniki, molinezje, gupiki, platki, mieczyki, neony, jarzeńce, kardynałki, razborki, danio, bystrzyki, mruk, bocja, labeo

I to wszystko masz w 200l? :zamieszany:

Obsadę, na 100% trzeba zmienić, bo jest straszna..

 

Wiem staram się redukować, w sklepach nie chcą przyjmować, więc muszę oddawać rybki każdemu kto się napatoczy. To zagadnienie poruszałem w innym wątku: viewtopic.php?f=39&t=34323 i już mam wybraną obsadę. Jednak wróćmy do tematu, a o obsadzie pogadajmy na tamtym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam coś podobnego, pod mikroskopem widać że ich ciało składa się z prawie niewidocznych pierścieni (jak u dżdżownicy) z między których wyrasta coś co wygląda jak włoski i które są tylko po jednej stronie ciała. Co to za robal, do nicieni raczej to nie jest podobne, ma on stadium pasożytniczy na innych organizmach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...