Skocz do zawartości

Muszlowce


awamanispółka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z informacji które uzyskałem z literatury książkowej wynika,że są to dość agresywne ryby i nie maja oporów żeby przegonić nawet sporo większą od siebie"sąsiadkę".Moje pytanie zatem brzmi,czy można połączyć w jednym zbiorniku muszlowca z pielęgnicą pawiooka,czy zostanie on zjedzony przez "pawieoczko"?Dodam,że moja pawiooka nie ma specjalnych skłonności do atakowania mniejszych ryb,pod warunkiem,że jest obficie karmiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając kwestie tej pielęgnicy. Jakie parametry masz w zbiorniku?

Muszlowce potrzebują dokładnie przeciwnych parametrów wody jak chodzi o twardość i ph jak pawice. Tego nie da się pogodzić. Albo to albo to.

 

Więc chyba nie da się ryzykować, z tak oczywistych względów. Nie łączy się ryb z tangi z pielęgnicami z AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 300 litrowe akwarium w którym pływa jedna dorosła pawiooka.Chciałbym urozmaicić obsadę i natrafiłem ostatnio na artykuł w "Naszym akwarium "o muszlowcach.nie wchodzę w szczegóły parametrów wody,wiadomo,że są przystosowane do życia w kranówce,byle odstanej,ale chodzi mi o urozmaicenie gatunków,bez konfliktów.

 

edit:

 

 

Nie moge bo wielkośc zdjęcia jest zbyt duza.

 

Pley: Posty się edytuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wchodzę w szczegóły parametrów wody,wiadomo,że są przystosowane do życia w kranówce,byle odstanej

Heh no raczej nie za bardzo ;)

Może i przeżyją, ale będą żyły w złych warunkach, może po jakimś czasie padną i nie będą się rozmnażać ;)

Najpierw poleciłbym Ci uzupełnić wiedzę potem zajmować się rybami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba na zdjeciu to Tilapia Butikoferi. Jest to ryba afrykańska, więc chociażby ze względu na pochodzenie nie nadają się do trzymania z Pawiookimi. Muszlowce to już w ogóle inna bajka- nie dość, że parametry,to i wielkością za bardzo się różni od Pawiookich.

 

300L o długości 150cm jest idealne tylko! dla PARKI pawiookich, nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod słowami Pleya i od siebie coś dodam.

w "Naszym akwarium "o muszlowcach.nie wchodzę w szczegóły parametrów wody,wiadomo,że są przystosowane do życia w kranówce,byle odstanej,ale chodzi mi o urozmaicenie gatunków,bez konfliktów.

Samemu zdarzyło mi się napisać artykuł który wydrukowano w MA i powiem Ci że poziom prac tam jest różny. Są tam zarówno bardzo profesjonalne artykuły, jak i takie których fragmenty są nie do końca rzetelne.

 

Muszlowce nie są przystosowane do życia w kranówce.

Do życia w kranówce przystosowane są takie bojki, czy gupiki. Wiele, wiele dziesięcioleci hodowli w warunkach różnych. O takich rybach jak muszlowce można co najwyżej powiedzieć że "potrafią przeżyć na byle jakiej kranówce", równie dobrze można powiedzieć "potrafią przeżyć przez tydzień bez jedzenia". Nie o to chyba Ci chodzi?

Pozostaje jeszcze kwestia jaka to kranówka, bo kranówka kranówce nie równa. Woda może być idealna dla muszlowców, a tragiczna dla pawicy i na odwrót.

 

Dlatego zamiast "a bo to mi się podoba i to też" należy kupować ryby odpowiedzialnie i mieć o nich choć minimalne pojęcie. Nie można hodować mniej popularnych, potrzebujących konkretnych parametrów ryb na zasadzie "a bo przeżyje i nawzajem się nie wymorduje".

 

PS: A na przyszłość - w kwestii zmniejszania zdjęć. Zwykle wystarczy nawet windowsowski paint i zapisywanie pliku w formacie .jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...