Skocz do zawartości

jaka obsada w 25L dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szwagierka zakłada akwarium dla dziewięcioletniego syna. Ja je pomogę przygotować.

Kupiła już akwarium 25L o wymiarach 40x25x25.

W mniejszym, starszym akwarium trzymają 1+2 bojowniki a więc one będą przeniesione do większego.

Co jeszcze można biorąc pod uwagę opiekować akwarium będzie się przede wszystkim dzieciak pod nadzorem rodziców?

Chodzi o to aby ryby były raczej łatwe w utrzymaniu.

Myślałem nad kilkoa otoskami i kiryskami. Można? Jeśli tak to w jakich ilościach?

Jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej do takiego litrażu to nie..

Nie otoski i kiryski czy nie bojowniki?

Sam samiec na 100% może być (przynajmniej nigdzie na tym forum nie wyczytałem że jest inaczej).

Czy może być harem tego już nie jestem pewny. Problem jest taki że samiczki już ma (tak to jest jak rodzice kupują rybki bo się dziecku podobają, na szczęście już się za nich wziąłem).

 

 

Ja proponuję drobniczki .

Ale drobniczki z bojkiem chyba nie bardzo mogą być, tak tu przeczytałem viewtopic.php?f=39&t=19607.

 

 

 

 

 

A jakieś inne rybki na dno /jeśli nie otosek i nie kirysek/? Czytałem że Kirysek Pigmej - Corydoras pygmaeus może być. Czy to jedyny kirysek nadający się do takiego akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drobniczki z bojkiem chyba nie bardzo mogą być, tak tu przeczytałem viewtopic.php?f=39&t=19607.

 

 

Drobniczki z bojownikiem dają sobie radę, przynajmniej u mnie. Bojek się stroszy czasem troszkę, ale nie zauważyłem większych problemów. Drobniczki też zjadają małe, tzn na pewno atakują, wyławiałem już narybek z podartym ogonem nie raz(jeszcze zanim doszedł bojownik, więc wiadomo kto to zrobił).

 

Ale szczerze nie polecam drobniczek dla dziecka, bo są mało atrakcyjne jeżeli chodzi o wygląd.

 

Osobiście dałbym samce gupika, mix kolorów, na dno krewetki jakieś(a może wytrzymają...) i ładne ślimaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...