Skocz do zawartości

na ile wystarczy butla 1,5 kg w akwarium 200l


Biały
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kompletuję sprzęt do podawania co2 ponieważ po 4 miesiącach z "bimbrownią" jestem już zmęczony ciągłym robieniem zacieru. Kupiłem już wszystko prócz butli teraz mam dylemat idealna byłaby butla 1,5 kg gdyż wejdzie mi do szafki (wysokość wewnątrz 53 cm) wolałbym coś większego np 3 kg. ale musiałbym gdzieś wykombinować miejsce i tu jest problem. Teraz pytanie na ile wystarczy butla 1,5 kg w akwarium 200l (wyłączana na noc). Wiem, że wydajność butli jest pojęciem względnym i zależy od akwarium ale chodzi mi o przybliżone dane. Bo jeżeli mam ją nabijać co miesiąc to będę myślał o czymś większym gdyż do punktu gdzie mogę napełnić butlę mam jakieś 60 km. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak około 3 miesiące to rozsądny czas bałem się, że będzie to około miesiąca ale nie jest tak źle. Ciężko jest znaleźć butlę niestandardową. więc poszukam jeszcze ale jak nic nie znajdę to kupię tą 1.5 kg. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj niestandardowej ponieważ pózniej będziesz miał problem w gazowni. W moim przypadku wyglądało to tak że w przypadku niestandardowej butli miałem wybór albo za każdym razem czekac 2-3 tygodnie na nabicie butli (trzeba było ją oddawać i czekac aż przywiozą tą samą nabitą bo nie mieli takiej samej na wymiane) albo wymienić butlę na standardową i wybrałem drugą opcję co znacznie ułatwiło mi życie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o tym nie pomyślałem ale faktycznie może to być kłopotliwe w przypadku wymiany. Jednak w przypadku napełniania "od ręki" chyba nabijają Twoją butlę więc raczej bez różnicy. Ale dla spokojnego sumienia lepiej będzie wziąć standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...