Skocz do zawartości

Jak wyłapać rybki BEZSTRESOWO????


kar_km
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzesz szklankę, łapiesz rybkę.

Która część tego zdania jest trudna?

 

Nie ma żadnej filozofii, specjalnych metod, specyfików, magii, tutaj nawet granie na tamburynie podczas wyławiania rybek nie pomoże. Zresztą to nie jest dla ryb strasznie traumatyczne przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem inaczej troszkę,plastikowa butelkę przetnij 10 cm pod gwintem i wsadż go do wewnątrz butelki do środka nasyp troszkę bardzo drobnego pokarmu( mogą być płatki,żółtko)narybek z łatwością tam wpłynie jednak o wiele trudniej mu wypłynąć.Tak to mniej więcej wygląda i najważniejsze sprawdza się.

http://imageshack.us/photo/my-images/151/dsc01163b.jpg/

Jeśli w akwarium masz jeszcze inne małe rybki też mogą tam wpłynąć a wtedy nakręć korek i zrób dziurę dostatecznie małą żeby się tam nie dostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z większymi rybami możesz zrobic tak że zgas światło na 1h i dopiero je wyławiaj

Po ciemku? :zamieszany:

A czemu z mniejszymi nie?

nie po 1h zapalasz im światło dzięki temu one będą zaspane i nie będziesz musiał ich ganiać po całym akwarium
A mniejsze nie będą zaspane? Po zapaleniu światła zdążą się rozbudzić zanim włożymy siatkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze nawet mając siatkę w domu wyławiałam szklanką, trochę przy okazji wody się złapie w szklance i łatwiej później rybkę "przelać" do jakiejś miseczki niż "na sucho" z siatki wygrzebywać :) i jak dla mnie to jest mniej stresujący sposób dla rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obuchem rybę i nie poczuje odławiania i będzie bezstresowo :P Weźcie co to za temat w ogóle bezstresowo niby jak bierzesz podbierak łapiesz powoli i tyle.Ishthar wyławiasz szklanką chyba neona czy to będzie bezstresowo ? Nie sądzę bo w małą szklankę trudno złapać rybę i więcej ganiania i stresu niż tą siatką i rekina tą szklanką nie złapiesz co najwyżej gupika.Przypuśćmy biorę słoik bo mam większe ryby a opór słoika bez otworów stwarza że ciężko cokolwiek odłowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też dziwny temat. :D Jak można w ogóle wyławiać ryby bezstresowo?

Chyba trzeba by było najpierw je uśpić tak, żeby nie zauważyły, że coś się dzieje. ;)

Nawet jak nie będą wiedziały co jest grane, ale woda zacznie się gwałtownie ruszać,

cały ich świat wirować, ;) przecież i tak będą przerażone! Ja bym na ich miejscu była! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że źle zadałem pytanie i zrobiło się zamieszanie. Dziękuję za wszystkie posty. Z tego co przeczytałem najlepszym pomysłem jest użycie butelki plastikowej, ja ją tylko lekko przerobię dla najmłodszego narybku. Czyli zrobie otwory średnicy ok 0.5 cm w dolnej części butelki tak żeby mogły wypłynąć.

I TAK UWAŻAM TEMAT ZA ZAMKNIĘTY. Dziekuję jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...