Skocz do zawartości

obsada 800l


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

25 paletek i 60 neonek i jakies rybki do czyszczenia ;)

Ale propozycja na 800 L naprawdę :D

Ale neonki się zgodzę będą super wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony i tylko te neony. Mnie się wcale nie podobają neony są za małe. Po co komu takie małe wypierdki. Ja bym zrobiła z tego akwarium , akwarium wielogatunkowe. Dla mnie akwaria wielogatunkowe są bardzo ciekawe i każda inna rybka cos innego robi. Tylko trzeba umiejętnie dopasować gatunki by ze sobą żyły.

Ja bym do 800 litrów proponowała

5-6 sumików rekinich. Bardzo piękne ryby i w stadzie przypominają statki podwodne.

Około 8 brzanek rekinich. Jedyne łagodne brzanki które nie podgryzają płetw.

Jednego ducha amazońskiego.

Proponowała bym gurami różne gatunki to są tez bardzo ładne ryby i w odpowiednich warunkach rosną duże. Zależy jaki gatunek.

Jakieś glonojady bądź zbrojniki.

Ogólnie chodzi mi o większe ryby. Nie wiem czy przy tej obsadzie mogą żyć te wasze paletki. Zresztą to wszystko zależy od właściciela akwarium czy chce mieć urozmaicenie czy jeden gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

A ja proponuję jakieś pielęgnice (fajnie będą się prezentowały bo niektóre rosną duże).

1 (ewentualnie 2 bo duże akwarium) duchy amazońskie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dał bym obsadę paletki z neonami. Neony może nie za ciekawi wyglądają jak jest ich 10 ale jeśli będzie ich 100 to będzie pięknie wyglądająca ławica , do tego z 15 paletek i coś tam na dno do czyszczenia. Chyba że założyciel tematu lubi coś innego, zbyt wiele nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dał bym obsadę paletki z neonami. Neony może nie za ciekawi wyglądają jak jest ich 10 ale jeśli będzie ich 100 to będzie pięknie wyglądająca ławica , do tego z 15 paletek i coś tam na dno do czyszczenia. Chyba że założyciel tematu lubi coś innego, zbyt wiele nie napisał.

100% racji ;););) ale to podpucha z tym postem, bo nadal nic nie wiemy, o sprzęcie i czy jest to akwa, czy nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz długie i szerokie akwa, i chcesz mieć w miare oryginalne to proponuje pawiookie+zeby, albo same pawiookie. Są to naprawdę piękne ryby. Albo też możesz dać skalary+rekinki(sum,brzanka) i duszek ja będę miał coś podobnego w 960l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że to podpucha , kolega już założył tematy z obsadami 120, 25, 112 , 800. My się tu produkujemy, a jakoś efektu brak ;)

A z tego co pisze to ma jeszcze i 300l i 1112l i morskie i kulę z bojownikiem.

masz chwila na priva ja z propozycją ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej z tymi jednymi gatunkami. Paletki , neony , pielegnice co za nuda. Paletki w prawo płyną , a to paletki w lewo płyną i co tu takiego ciekawego ?

Po za tym nie zgadzam się z tym , że wielogatunkowe akwaria to zupa rybna. Zupa rybna jest wtedy kiedy akwarium jest bardzo mocno przerybione. No , ale róbcie jak tam uważacie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej z tymi jednymi gatunkami. Paletki , neony , pielegnice co za nuda. Paletki w prawo płyną , a to paletki w lewo płyną i co tu takiego ciekawego ?

Po za tym nie zgadzam się z tym , że wielogatunkowe akwaria to zupa rybna. Zupa rybna jest wtedy kiedy akwarium jest bardzo mocno przerybione. No , ale róbcie jak tam uważacie,

jasne że paletki, bo to królowe wśród tropikalnych ryb ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony i tylko te neony. Mnie się wcale nie podobają neony są za małe. Po co komu takie małe wypierdki. Ja bym zrobiła z tego akwarium , akwarium wielogatunkowe. Dla mnie akwaria wielogatunkowe są bardzo ciekawe i każda inna rybka cos innego robi. Tylko trzeba umiejętnie dopasować gatunki by ze sobą żyły.

Ja bym do 800 litrów proponowała

5-6 sumików rekinich. Bardzo piękne ryby i w stadzie przypominają statki podwodne.

Około 8 brzanek rekinich. Jedyne łagodne brzanki które nie podgryzają płetw.

Jednego ducha amazońskiego.

Proponowała bym gurami różne gatunki to są tez bardzo ładne ryby i w odpowiednich warunkach rosną duże. Zależy jaki gatunek.

Jakieś glonojady bądź zbrojniki.

Ogólnie chodzi mi o większe ryby. Nie wiem czy przy tej obsadzie mogą żyć te wasze paletki. Zresztą to wszystko zależy od właściciela akwarium czy chce mieć urozmaicenie czy jeden gatunek.

Heh To że tobie nie podobają się neony to nie znaczy że jemu się nie podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym momencie objawia się bezsensowność takich postów typu "Jaka obsada do 25L, 60L, 90L, 112, 400L itp. skoro to kwestia gustu a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje. Co innego jeśli ktoś już ma sprecyzowaną obsade z rybek, które mu się podobają i chce wiedzieć czy pasują do siebie, ale żeby zadawać takie pytanie od zera to żenada, czy ludzie nie mają swojego zdania i liczą, że ktoś zrobi wszystko za nich? może jeszcze mamy przyjechać udekorować akwa i je zalać?? przecież to jest właśnie największa frajda... więc apeluję o korzystanie ze swojej wyobraźni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki podejrzany ten temat.

 

Wilczyca - ale dwugatunkowe akwaria są piękne! Jak ktoś trzyma w 50 litrach 7-8 neonków to rzeczywiście, marny efekt! Ale pomyśl - kilkanaście paletek i naokoło nich i pomiędzy tak że 70 neonków... Przecież to by było genialne. A nie coś w stylu "1 brzanka taka, 1 zbrojnik taki, 2 gurami takie i dodam jeszcze ze 4 welony, a co mi tam, mam duże akwa"

 

A zresztą to nie moja obsada - mi się podobają paletki a komuś innemu pyszczaki. Więc o czym rozmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda poświęcać 800 litrów na tylko 1 czy 2 gatunki. To wszystko zależy od akwarysty czy robi ze swojego akwarium muzeum i chce pokazywać ludziom i dawać na wystawy to owszem paletki jak najbardziej. Ale jak chce mieć akwarium tylko dla siebie i będzie chciał się w nie godzinami gapić to polecam wielogatunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda poświęcać 800 litrów na tylko 1 czy 2 gatunki. To wszystko zależy od akwarysty czy robi ze swojego akwarium muzeum i chce pokazywać ludziom i dawać na wystawy to owszem paletki jak najbardziej. Ale jak chce mieć akwarium tylko dla siebie i będzie chciał się w nie godzinami gapić to polecam wielogatunkowe.

wilczyca nie katuj tego posta bo to podpucha!!!i uzupełnij profil ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...