Skocz do zawartości

Marniejące rośliny


mateusz1807
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie takie jak było w zestawie, 15W T8 White tetry

Nie dodaje żadnych nawozów.

Nie znam parametrów

Więc to nic dziwnego że rośliny Ci marnieją. To powód obecnego stanu rzeczy. :P

I ostatnio w krótkim czasie zdechło kilka rybek, ale od tygodnia jest spokój

Rybki, szczególnie masowo, nie padają same z siebie. Coś musi być nie tak, parametry itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić tak (sam tak robiłem) aby rośliny i ryby były ok. Poszukaj na forum/forach i trochę poczytaj na temat:

 

1. Filtracja

2. Oświetlenie

3. Karmienie

4. Podłoże w akwarium

5. Nawożenie akwarium

6. Napowietrzanie

7. parametry wody w akwarium

 

Jeżeli o czymś zapomniałem to niech ktoś uzupełni. Poczytaj, wyciągnij dla siebie to co uważasz za najrozsądniejsze (ponieważ ludzie potrafią popadać w przesadę), zastosuj to na co cię stać finansowo i akwarium będzie ci hulało. Gdy już faktycznie trochę poszperasz/poczytasz, spokojnie pytaj w razie czego o szczegóły, podpowiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Podczepie sie pod temat. Z gory sorki za braki ąę bo pisze z fona na wyrku i sie do tego nie przykladam.

 

Powiem najpierw tak. Ja mam na 112 2x18 w krotce zmieniam ,ale na tym jade juz dlugo. Swiece 10-11h. Nie daje nawozow nawet przestalem uzywac co2 no i brzeczyka. Od kad przeczytalem ze to ozdoba. Niech sobie tam zbiornik sam naturalnie radzi z tlenem i co2.

 

No i obnizylem twardosc z 24d na ok 10-14 paskowe.

 

Mi bynajmniej roslinki marnialy tak mysle od zbyt twardej wody i zadkich podmian. Poczatki w akwarystyce. Teraz jakos to w miare idzie i rosnie. Ale tez sie zstanawiam nad fe i inbymi dodatkami dla roslinek.

 

A no i glownie chcialem sie tu podczepic bo nie wiem czy warto miec kabomby ze wzgledu na ich delikatnosc i ze syfia akwarium. Niby latwa roslinka ladnie rosnie ale syfi. No i jest dosyc jadalna.

 

Przez molinezje.. Czy lepiej zmienic ta czesc obsady na sos innego czy trzymac tych pozeraczy i dewastatorow roslin. Oczywiscie nie jedza wszystkiego. Maja swoje ulubione roslinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...