Jump to content

mateusz1807

Użytkownik
 • Content count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About mateusz1807

 • Rank
  Świeżak
 1. mateusz1807

  Poziome szybki w akwarium

  Jakby to miało wzmacniać to chyba powinno być po całym obwodzie przyklejone, a nie tylko z przodu i z tyłu, i to jeszcze nawet nie po całej długości szyby. W każdym bądź razie odciąłem je wczoraj. W ostatnich dniach temperatura w akwarium była w okolicach 31 stopni i musiałem zamontować wentylatory, a ta szybka mi to uniemożliwiała. Nie było to jakieś trudne. Trochę żyletką, potem nożem do tapet. Kilka minut i po problemie.
 2. mateusz1807

  Poziome szybki w akwarium

  Cześć Do czego są te poziome szybki które są po wewnętrznej stronie akwarium zaraz przy powierzchni? Czy mogę się ich pozbyć, przynajmniej jednej z przodu? I jak to zrobić bezpiecznie, bez opróżniania akwarium? Da radę np. żyletką?
 3. Witam Od jakiegoś czasu z deszczownicy leci mi mnóstwo drobnych bąbelków. Wygląda to słabo. Nawet ostatnio otworzyłem filtr, wypłukałem wkłady, wymieniłem też gąbkę bo ta stara już była podniszczona. Przez jakiś czas było ok, a potem znowu pęcherzyki się pojawiły. Filtr AquaNova NCF 1500. To jest jakiś problem z filtrem? Jeśli byłaby nieszczelność to chyba woda by też kapała.
 4. mateusz1807

  Pompa minikani hałasuje.

  Jak będę miał czas to zobaczę ale wątpię żeby to pomogło.
 5. Witam. Około 2 miesiące temu wymienili mi w serwisie aquaela pompę do minikani 80, starej strasznie spadła wydajność więc dali niby nowszy model mk-800. Na początku działało dobrze ale po jakimś czasie zaczęła strasznie hałasować. Jak się ją na chwilę wyłączy albo nawet filtrem zatrzyma przepływ i puści znowu to jest na kilka minut spokój.W ciągu dnia jeszcze nie jest tak źle, ale w nocy strasznie przeszkadza. Wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=VhJ_tTR0tgc&feature=youtu.be
 6. mateusz1807

  Spadek wydajności w minikani 80

  Żeby zdjąć pompę muszę spuścić wodę z węża a potem ciężko mi to zassać żeby wystartował. Akwa mam dość wysoko i muszę kombinować na stołku, no i się trochę opiłem tej wody, mało przyjemne.
 7. mateusz1807

  Spadek wydajności w minikani 80

  Zeolit, ceramika, gąbka.
 8. mateusz1807

  Spadek wydajności w minikani 80

  U mnie to zdjęcie pompy to nie taka łatwa sprawa, węże idą za szafka i bardzo ciężko mi to rozmontować i potem od nowa składać. No ale może któregoś dnia spróbuje się z tym pomęczyć.
 9. mateusz1807

  Spadek wydajności w minikani 80

  Trochę brudne są ale nie to że zapchane.
 10. Witam. Od roku mam MiniKani 80 i wszystko było ok ale ostatnio zauważyłem spory spadek wydajności. Na początku przepływ był super, jak z kranu leciało, teraz o wiele gorzej. Położenie filtra bez zmian, obsada akwa też. Rozebrałem filtr, przeczyściłem, wypłukałem ale nic to nie dało. Ze 2 miesiące temu też rozebrałem na tyle ile było to możliwe pompkę i wypłukałem. Akwarium Tetry 60l. Wkłady tak jak były fabrycznie, tylko wata wymieniona na ceramikę. Obecnie wygląda to tak http://youtu.be/GjSqL3zmUrc
 11. mateusz1807

  Parametry wody 60l

  Dzięki za pomoc.
 12. mateusz1807

  Parametry wody 60l

  Jest to zestaw Tetry 60l http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari ... niem/61743 Filtr zmieniony na Aquael Minikani 80 Obsada: 2 bocje 2 skalary 8 neonek 3 brzanki sumatrzańskie 2 brzanki rekinie 4 żałobniczki 3 molionezje 2 kiryski 1 glonojad bojownik 2 sumiki szkliste 1 brzanka różowa 1 brzanka czerwona 2 bystrzyki ozdobne 2 razbora klinowa 2 kosiarki Wiem że większość się złapie za głowę jak to przeczyta ale ryby żyją razem od roku i nie ma z nimi problemów. Rośliny mam 3, ale nazw nie jestem pewien. Jedna to na pewno anubias, ale jaki to nie wiem. 2 to chyba będzie Żabienica Blehera, a 3 nie mam pojęcia. Dość długie łodygi na końcach smukłe liście, trochę jak ta żabienica, kolor ciemnozielony od spodu taki bordowy. Z tego co wyczytałem muszę dać więcej CO2 i obniżyć NO3
 13. mateusz1807

  Parametry wody 60l

  Witam. Dziś zrobiłem test wody paskami JBL EasyTest 6 in 1 Wyniki: NO3 - między 100 a 250 NO2 - 0 GH - >21 d KH - 10 d pH - 8-8,5 Cl2 - 0 Według skali na opakowaniu zdecydowanie za dużo NO3 i GH, pH też trochę za wysokie. Nie bardzo się na tym znam i chciałbym żeby ktoś się wypowiedział co z tym dalej robić. Z tego co wyczytałem to za mało CO2 i przydałoby się więcej roślin szybko rosnących. Woda podmieniana co 2 tygodnie, około 40%.
 14. mateusz1807

  Aquael Minikani 80 - napowietrzanie

  Takie coś mi sprzedali w sklepie aquaela, nie wiedziałem czy to będzie dobre czy nie. Edit Może jutro podjadę od sklepu i wymienię. A czy takie napowietrzanie wystarczy do akwa 60l. ? Teraz mam taką listwę dużą tworzącą ściane z bąbelków ale to strasznie hałasuje w nocy.
 15. mateusz1807

  Aquael Minikani 80 - napowietrzanie

  Nawet bez tej końcówki nie leciało. U mnie ta rurka musi mieć min. 30 cm., może poprostu za długa. Edit Próbowałem już chyba na wszystkie sposoby i nic, albo powietrze dochodzi do połowy rurki albo woda leci przez ta rurke
×