Skocz do zawartości

wysoka temp c. dalszy


Rekomendowane odpowiedzi

Andrew, to ja jeszcze o otoskach, skoro już pojawiło się pytanie. ;)

 

 

Popytaj czy nie sprowadzają rybek, albo szukaj "w większych sklepach w większych miastach". Tu jest ten problem że otoski często są w sklepach tylko okresowo, trzeba trafić w dobry moment. ;)

 

Czy delikatne hmm... Jakoś dokładnie rok temu kupiłem 5 sztuk, swoją drogą też nie mogłem ich znaleźć i musiałem wydać na nie majątek. :D

Nie mam jakiś szczególnie wybitnych warunków w akwarium, podmieniam mniej niż się powinno, filtry czyszczę co święta, a jeszcze żaden otosek mi nie padł. Owszem, słyszałem o różnych przypadkach, nawet na tym forum gdzie padały nagle całe stadka, ale u mnie te ryby nie są w żadnym stopniu problematyczne w utrzymaniu.

 

Mamy na forum taki temat, kompendium o prawidłowym zakładaniu i utrzymaniu akwarium, czy jakoś tak. Trzymaj się tego, bez popełniania większych błędów, problemów żadnych być nie powinno. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ryb wytrzymuje temperaturę do 30 stopni jak już ktoś napisał. Czasem jest to nawet wskazane, bo pomaga wybić niektóre pasożyty. Tym sposobem, bez użycia chemii uratowałem kiedyś całą obsadę przed ospą. A kilka osobników miałem na prawdę mocno rozwiniętą infekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...