Skocz do zawartości

Zoolek i Karel Rataj opinie


Narfann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co sądzicie o testach akwarystycznych firm Zoolek i Karel Rataj. Ich produkty w porównaniu z Tetrą czy Serą mają ogromną różnicę w cenie, co budzi pewne wątpliwości...

 

Edit

 

sory, że pisze post pod postem, ale zależy mi na szybkiej opini gdyż do zakupu mam mało czasu.

Proszę wyraźcie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem tylko co do testu zooleka na NO3.

Skalę kolorów można wsadzić sobie ... do szuflady. Stężenia powyżej 20 mg/l są nie do odczytania. Ogólnie test wykrywa stężenia: małe NO3- kolor zółtysłomkowy, zółtawy, średnie (jakotako, jeszcze nie tragedia) - jasno wiśniowy i duże stężenie (znaczy że już jest źle) - ciemnomalinowy.

Porównywałem stężenia NO3 testu zoolek z laboratoryjnym sprzętem spektofotometrem DR/5000 :) więc szczerze odradzam jeżeli zależy na dokładnych stężeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam dwóch testów zooleka NO3,PO4.Skusiłem się ze względu na cenę i żałuję jeśli chodzi o NO3 bo tak jak już było wspomniane skala barw leży.Co do PO4 nie mam do czego porównać,ale myślę,że jest podobnie.Czekam,aż mi się skończą i na pewno zmienię producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem Aquatest1(cała walizka), wszystkie testy są możliwe do odczytania poza PO4 i NO3. Zasadniczo dwa, na których najbardziej mi zależało. Wydaje mi się że to wina odczynników w proszku. Nie da się ich precyzyjnie odmierzyć tymi szpatułkami. Jedynie z proszkowych to Fe działa w miarę.

Pewnie dokupię jakieś inne testy w tym zakresie. Tych dwóch nie polecam reszta ok. Co do preparatów leczniczych/wspomagających to nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam

Tacix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...