Jump to content

[25l] Aktualka str.4


ArcySko
 Share

Recommended Posts

Zakładam krewetkarium 25l mam już piach, kamienie i kokosa (z dekoracji) ułożyłem to wszystko (prawie) i nie wiem co zmienić w ułożeniu np. kamieni i gdzie umieścić albo czy w ogóle umieścić skorupę kokosa. Zrobiłem kilka fotek jak to na razie wygląda + fotki kamieni które mi zostały. Proszę również o podpowiedź na których kamieniach mech będzie najlepiej wyglądał ( zamówiłem na allegro zestaw mchów).

post-6023-1368516422839_thumb.jpg

post-6023-13685164228782_thumb.jpg

post-6023-13685164229188_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ale dowaliłeś z tą kostką :D Takie kamole przywiozła mi Ciotka z Ogorzelca koło Kamiennej Góry tam takie kamyczki są w rzekach ;) Ale dość o kamolach co jak i gdzie przestawić?

Link to comment
Share on other sites

Ale to ma być coś w stylu iwagumi? Czy jakiś free style robisz?

 

Żeby to jakoś wyglądało, daj więcej podłoża na tył i tam wyższe kamienie i poukładaj ostrymi końcami ku górze, ułóż z tego jakąś ładną kompozycję bo na razie wyglądają jak wrzucone jak leci do baniaka.

 

Poza tym rodziłabym sprawdzić czy one przypadkiem nie zatwardzają wody.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za umieszczenie w złym dziale ale nie wiem gdzie dać ten temat :( Ehh napisze ostatni raz możecie mi wierzyć lub nie takie kamienie są tam w rzekach wiem bo sam tam byłem dwukrotnie ( nie kłamię bo co by mi to dało). Dzięki Mandy29 w końcu odpowiedź na jaką czekałem. To ma być krewetkarium i połowa a wręcz prawie wszystko będzie porośnięte mchami ;) To jest chyba free style :D

 

Edit

Przed chwilą dosypałem trochę piachu, poprzestawiałem kamienie i wyciągnąłem kokosa. Moim zdaniem teraz to lepiej wygląda niż przed chwilą. Mówcie i sugerujcie co i gdzie przestawiać i powiedzcie czy dać łupinę kokosa czy nie a jak tak to gdzie :)

post-6023-13685164229905_thumb.jpg

post-6023-13685164230232_thumb.jpg

post-6023-1368516423056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na przodzie mało piasku tylko 1-2 cm na tył więcej 4-6 cm. Duże kamienie na tył a małe do przodu lub duże kamienie na boki a małe na środku lecz nadal te większe z tyłu a mniejsze z przodu. Może poukładaj je w dwa stosy w tylnich rogach tak aby spady schodziły się do środka. Ewentualnie te małe kamienie zamień na 1,2 lub 3 duże.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie bez kokosa...same kamienie wystarczą.

Moim zdaniem jednak marnowanie miejsca w akwarium na taką ilość piachu to błąd. Oczywiście, że dobrze zrobić w tym wypadku tył wyżej a dół niżej..ale może tak 1cm z przodu a 5 z tyłu ...a nie aż tyle tego. Ten piach nie będzie do niczego w zbiorniku wykorzystany (mchy korzeni w nim nie zapuszczą) , a dla krewetek każdy dodatkowy litr w tak małym akwa się liczy.

 

Po prawej stronie kamienie ładnie ułożone..a po lewej jakoś średnio... może zbliżyć je do siebie (te po lewej) a środkiem pomiędzy stronami zostawić "ścieżkę" ?

Link to comment
Share on other sites

Odsypałem trochę piasku kamienie z prawej strony starałem się ułożyć tak samo zmieniłem układ kamieni po lewej stronie i na prawą stronę dałem jeszcze jednego kamienia uzupełniającego ;) Zostawić to tak czy jeszcze coś zmieniać ? Gdzie mam posadzić mchy bo na razie mam mentlik w głowie a to lista mchów jakie będe posiadał jeszcze w tym tygodniu :

Creeping Moss

China Moss

Peacock Moss

Phoenix Moss

Spiky Moss

Taiwan Moss

Weeping Moss

Willow Moss

Java Moss

+Pelia 2x2 cm

 

Zdjęcia robiłem przed chwilą no i niestety na zdjęciu 1/2 kamienie zlały się prawie z piaskiem ale na zdjęcia z góry widać wszystko tak jak ma być. W rzeczywistości kamienie się nie zlewają z piachem :)

post-6023-13685164231379_thumb.jpg

post-6023-13685164231729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gdzie mam posadzić mchy bo na razie mam mentlik w głowie a to lista mchów jakie będe posiadał jeszcze w tym tygodniu :

Creeping Moss

China Moss

Peacock Moss

Phoenix Moss

Spiky Moss

Taiwan Moss

Weeping Moss

Willow Moss

Java Moss

+Pelia 2x2 cm

 

 

pewnie jakiś tani zestaw z alle.... gdzie z każdego mchu dadzą Ci może 5 gałązek ?

moim zdaniem lepiej było kupić około 4 gatunki

np. z tych co masz na tej liście weeping, creeping, phoenix, taiwan i w większych ilościach

takie pomieszane te mchy z każdego rodzaju nie będą wyglądały ładnie.

Co do tych kamieni nie wyglądają jakoś zachwycająco, do takich typów akwarium polecam kamienie z dziurami po prostu z pola, oczywiście nie wapienne.

Link to comment
Share on other sites

Od ostatniego postu trochę się zmieniło doszły mchy no i moja kochana mamusia kupiła mi bojka bo uznała że puste akwa w oczekiwaniu na krewecie nie będzie stało heh. Krewecie są zamówione i w tym tygodniu będę. Co myślicie o tej szklaneczce ?

post-6023-13685164310467_thumb.jpg

post-6023-1368516431069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Dzisiaj trochę mi się nudziło więc zrobiłem małą zmianę aranżacji. Jak mchy się trochę rozrosną na bydylach to dodam nowe fotki. Zdjęcie nie oddaje zieleni kabomby i mchu na badylach no ale mogło być gorzej... Jak ktoś coś napisze to będę usatysfakcjonowany ;)

post-6023-13685169352466_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak na moje to żeby to kiedyś przypominało drzewo, to nasada musiałaby być wyraźnie grubsza niż "pień" przy koronie. Masz słabą fakturę tych gałązek i nie wydaje mi się żebyś je dobrze dobrał.

 

Ale zobaczymy, mogę się mylić :D

Link to comment
Share on other sites

Będąc w lesie patrze a tu dąb no to charat parę patyków i w domu myślę co by z tym zrobić i wykombinowałem to co z tego wyszło. Ganz drzew to nie będzie przypominać zważywszy na same grubości przy nasadzie i "koronie" no ale zobaczymy może jak mech się rozwinie to może będzie lepiej to wyglądać.

 

Mam nadzieję że się mylisz :D

Co do samego akwarium nie patrząc już tak dokładnie na fakturę badyli to jak wyszło waszym zdaniem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...