Skocz do zawartości

Ziemia ogrodowa


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, podłoże w moim akwarium składa się z ziemi ogrodowej przysypanej piaskiem. Mam tylko pewien problem, mam zbrojnika niebieskiego który, boże dopomóż, kopie mi w piasku! zastanawiam się teraz co z tą ziemią która podczas kopania wydostaje się z pod piasku? Oczywiście kiedy to się zdarzy, ziemie usuwam ale czasami leży tak całą noc i trochę, zanim mam czas się za to zabrać i nie wiem czy nie szkodzi to jakoś rybkom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to dokładnie nie pamiętam ale wiem że gdy ziemia bezpośrednio styka się z woda to może to być szkodliwe. Jakieś jej składniki przenikają do wody. Polecam "Ekologia roślin wodnych dla akwarystów" Diana Walstad- książka dokładnie opisuje prowadzenie akwariów z ziemią. Pamietam za to że Diana nie poleca stosowania piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z rozdzieleniem warstw super, na pewno wykorzystam przy restarcie, zbrojnik robi "przemeblowanie" dna co noc więc mam co sprzątać ale jeśli twierdzicie, że rybkom nic nie szkodzi to poczekam z tym do następnej podmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skorzystam jako że temat już jest.

 

Jak wcześniej warstwa ziemi ogrodowej na niej warstwa piasku. Ostatnio zauważyłam, że coraz częściej z podłoża uciekają bąbelki. W niektórych miejscach jest ich aż tyle, że wypycha ziemie ogrodową do góry, efekt można sobie wyobrazić. Skąd bierze się powietrze w podłożu? Co wycisnę to za jakiś czas znowu to samo, przecieku raczej nie mam :) Jest na to jakiś sposób? Czy lepiej zrobić restart z samym piaskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...