Jump to content

Ziemia ogrodowa


SkuMuM
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanko, podłoże w moim akwarium składa się z ziemi ogrodowej przysypanej piaskiem. Mam tylko pewien problem, mam zbrojnika niebieskiego który, boże dopomóż, kopie mi w piasku! zastanawiam się teraz co z tą ziemią która podczas kopania wydostaje się z pod piasku? Oczywiście kiedy to się zdarzy, ziemie usuwam ale czasami leży tak całą noc i trochę, zanim mam czas się za to zabrać i nie wiem czy nie szkodzi to jakoś rybkom?

Link to comment
Share on other sites

Tak na szybko to dokładnie nie pamiętam ale wiem że gdy ziemia bezpośrednio styka się z woda to może to być szkodliwe. Jakieś jej składniki przenikają do wody. Polecam "Ekologia roślin wodnych dla akwarystów" Diana Walstad- książka dokładnie opisuje prowadzenie akwariów z ziemią. Pamietam za to że Diana nie poleca stosowania piasku.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z rozdzieleniem warstw super, na pewno wykorzystam przy restarcie, zbrojnik robi "przemeblowanie" dna co noc więc mam co sprzątać ale jeśli twierdzicie, że rybkom nic nie szkodzi to poczekam z tym do następnej podmiany :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skorzystam jako że temat już jest.

 

Jak wcześniej warstwa ziemi ogrodowej na niej warstwa piasku. Ostatnio zauważyłam, że coraz częściej z podłoża uciekają bąbelki. W niektórych miejscach jest ich aż tyle, że wypycha ziemie ogrodową do góry, efekt można sobie wyobrazić. Skąd bierze się powietrze w podłożu? Co wycisnę to za jakiś czas znowu to samo, przecieku raczej nie mam :) Jest na to jakiś sposób? Czy lepiej zrobić restart z samym piaskiem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...