Skocz do zawartości

rośliny a przepływ wody


Rekomendowane odpowiedzi

Jak z waszych doświadczeń rośliny reagują na ruch wody... Tych informacji raczej nigdzie znaleźć nie mogę:

 

z moich doświadczeń wiem ze:

 

- kabomby nie lubią ruchu wody

- żabienica blehera - lekki nie przeszkadza

 

które rośliny lubią ruch wody a które nie dopisujcie jak wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogatek również u mnie był za słaby na filtr, z kolei moczarka ma o tyle dziwnie ze mi sie niezbyt wrasta w podloze i od ruchu wody wyplywa... żabienica lubi u mnie, bo rosnąc rośnie, tyle że brakuje jej kilka wart. odż. mech jawajski też czasem zbieram z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja coś nie mogę dochodować sie kabomb ;/

 

Nie wierze chwilami ze potrzebują duzo światła bo znajomy zlikwidował akwa wywalił wszystko, nalał samej wody i trzymał w niej tylko pływające kabomby (zero nawożenia, zero Co2, zero grzałki, ogólnie zero wszystkiego tylko woda z wodociągów) a na dodatek akwa 25L stało pod sufitem na szafie) i dochodował sie takich ilości roślin ze wielu moim znajomym akwarystom w akwa las porobił :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja coś nie mogę dochodować sie kabomb ;/

 

Nie wierze chwilami ze potrzebują duzo światła bo znajomy zlikwidował akwa wywalił wszystko, nalał samej wody i trzymał w niej tylko pływające kabomby (zero nawożenia, zero Co2, zero grzałki, ogólnie zero wszystkiego tylko woda z wodociągów) a na dodatek akwa 25L stało pod sufitem na szafie) i dochodował sie takich ilości roślin ze wielu moim znajomym akwarystom w akwa las porobił :):)

 

Być może wystarczył spokój, żadnego ruchu; u mnie moczarka też rosła przy filtrze - przepływ wody 250l/h i rośnie, tyle że wypływa że żwirku, kabomba została u mnie wspomnieniem listków zatykających filtr, obecnie rolę "zatykaczy" pełnią listki paproci ceratopteris, natomiast nurzaniec, żabienice i zwartki radzą sobie...- nie wiem, ale może tak silny ruch wody zabił moje pistie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...