Skocz do zawartości

jaka grzalka?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka obsada (średnia temp.)? Jaka temperatura otoczenia (najniższa)?

Jeśli całorocznie temperatura otoczenia nie spada poniżej 22st. C, a taka średnia temp. odpowiada obsadzie to nie widzę potrzeby żeby dawać grzałkę mocniejszą niż 50W. Ostatnio mam jednak zimne noce (taki urok wiosny) i jeśli do tego obsada potrzebuje lepiej niż 24st. C to lepiej spisze się 100W. Jak często wietrzysz zimą i lubisz jak jest chłodno to 150W raczej wystarczy, ale nie zaszkodzi 200W. Normy dotyczące grzałek mówią 1W/1L wody co w praniu okazuje się być za mało, lub (na całe szczęście zazwyczaj) za dużo. Biorąc pod uwagę, że cena grzałki szklanej z termostatem waha się , w zależności od ilości W, w granicach 10zł (różnica między najsłabszą, a najmocniejszą wersją) to lepiej, żeby była za mocna niż za słaba, bo aspekt finansowy nie gra tu roli. Jedynym minusem (zaobserwowanym u siebie) jest fakt, że jeśli grzałka ma skalę (można ustawić temp. na żądanym poziomie) to nie koniecznie będzie to precyzyjne. W moim 40L mam grzałkę Hagen Elite 100W ustawioną na 23st. C, ale termometr pokazuje 25st. C (termometr jest ok, termostat prawdopodobnie też, ale nie miałem tej grzałki od nowości więc pewności niemam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...